Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.065
  Колку често се гледате со партнерот на почетокот на врската?

  секогаш се брани како е уморен од работа и се останато , а ја не се ни дрзнувам да му се јавам прва , или да му речам да се видиме дента :rofl: не знам , чекам на него ... не верувам дека грешам :?:
   
 2. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  3.358
  Хмм, па се зависи од тоа колку време сте заедно. :)
  На почетокот припазував да не го напнувам и ретко кога викав прва, а сега веќе гајле немам :P
   
 3. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.065

  епаааааааа ... од кај 20 некаде :)
   
 4. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.689
  Допаѓања:
  19.553
  Пол:
  Женски
  Секој ден :) Колеги сме на факултет, и после предавање најчесто ќе отидеме на кафе, или кај него во станот. МНогу често останувам и на спиење, за да не патувам секој ден до факс :)
  Така е веќе 3 години :)
   
 5. Borjana

  Borjana Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  3-4 пати во неделата .. доволно е
   
 6. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  204
  Бидејќи сме од иста населба друштво и се на врзува гледаме да се гледаме некако поретко не тешко ни успева :lol: затоа може да се каже скоро секој ден ама скоро :D
   
 7. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  скоро секој ден многу ретко се случува да не се видиме барем еднаш во денот
   
 8. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  4-5 пати неделно...доволно е :)
  некогаш и помалку зависи од обврските кои ги имаме
   
 9. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.036
  Ах тоа гледање
  Првиот месец 3пати неделно максимум
  а сега вториов месец на господинов му било малку само 3 пати
  исто му било како да нема женска
  па сега скоро секој ден -.-
   
 10. boki85

  boki85 Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Па неделно 3-4 пати понекогаш и повеке , иако живееме доста подалеку еден од друг нагаме време да се видиме .Но некогаш поради обврски се гледаме 2 пати али квалитетно :) ако ме свакате што мислам :) од јутра до сутра што се вели :emo:
   
 11. mjauuuuuu

  mjauuuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  64
  секој ден некогаш подолго некогаш на пола саат- саат ама сепак секој ден :D
   
 12. Ana.Jones

  Ana.Jones Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  1.035
  Живееме заедно. Секој ден :D :inlove:
   
 13. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  секој ден и тоа ни е малце :lol: :lol:
   
 14. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Секој ден.
  На училиште на одморите, на часевите, навечер.
  Но не долго.
   
 15. MejkApGirl

  MejkApGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  58
  Јас гледам квалитет, а не квантитет ^^
  Па зависи од обврските, 4-5 пати неделно најмногу :)
   
 16. zWaTuShKo

  zWaTuShKo Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  Секој ден.И тоа ни е малце :inlove:
   
 17. mirna0911

  mirna0911 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  17
  Цело слободно време . Од работа кај него , на 5 мин до дома , па на кафе со него , ако не спијам дома ,спијам кај него. Мене искрено ова ме гуши. А ако не се видиме цел ден плаче ко мало дете дека не му обрнувам внимание.
   
 18. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.155
  Секој ден, што да му правам кога ми е последен дечко :)
   
 19. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  И ноќ, славице999.... и ноќ :D :D
   
  На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.155

  Ама во ноќ спијам :$