Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  Блазе си ти, јас уште дежурам :drunk: , па покрај децава и него ќе го ѕирнам и покријам :P
   
 2. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.621
  ^ Значи не се гледате, туку ТИ го гледаш него :D
   
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  Не бе срце, и тој мене ме покрива :P ...а бе деца читаат на форумов :tmi: :$
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  243
  Секој ден :D
   
 5. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.810
  Пол:
  Женски
  Исто исто ..сеееекој ден :) :D
   
 6. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  Скоро секој ден. :D
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  секој ден освен нешто ако испадне или тој или јас да не можеме однекаква причина се разбира...
   
 8. Moretti

  Moretti Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  1.051
  Секој ден
   
 9. emily90

  emily90 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Секој ден по цели денови сме заедно освен навечер кога спиеме :D
   
 10. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.449
  Најчесто 5 пати неделно. Некогаш повеќе, некогаш помалку. Првите два месеци се гледавме секој ден, некогаш и по два пати, сега намаливме доживљај. :D Почна лига на шампиони, јас навивам за едни тој за други, утакмиците мора да се гледаат и така остануваме дома вторник и среда или па вторник и недела. Од фудбалот зависи. :!: :lol: И секако ако имаме други обврски или па ако се договорам јас со другарки, тој со колеги и тогаш пропуштаме. :D
   
 11. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  .... ;( .....на 2 месеци 2-3 пати неделно.три недели,значи 9-10 пати...хахаха........ :D
  ... :fubar: ......јас работам во странство,и мора да е така....ама затоа сме секој ден по 3-4 пати на телефон...
  ...СРЦЕ МИ Е ТОЈ,МОЕ.......... :clap:
   
 12. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  849
  Додека трае учебната година (да речам така :) ) секој ден или преку еден ден, додека пак преку лето, што знам, еднаш на две недели, понекогаш и еднаш неделно, зависи од можностите :)
   
 13. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.167
  Пол:
  Женски
  За време на школска година 2-3 пати неделно, а летно време секој ден :) :inlove:
   
 14. srcka55

  srcka55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  18
  секој ден :) освен ептен нешто да испадни да не мозиме да се видиме ...али во главно секој ден :rofl:
   
 15. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Во лето секој ден :rofl: . А во зимо бидеќи седиме премногу далеку па и не можиме да даваме пари за бензин или за такси секој ден и затоа се гледаме преку еден ден. :)
   
 16. malecka91

  malecka91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  67
  Секој ден :inlove:
   
 17. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  461
  Па секој ден :P
   
 18. zWaTuShKo

  zWaTuShKo Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  Секој божји ден :)
   
 19. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Сваки дан,па неможам без него беее ! Ако еден ден не го видам полудувам. Зависна сум од тие муцки и тие раце што гушкаат најубаво на свет. :inlove:
   
 20. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Секој ден :$ блиску живееме и затоа. :wasntme: