Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  19.294
  Пол:
  Женски
  Живеам со него.

  Срцето мое најмило. :inlove:

  :wasntme:
   
 2. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.930
  Допаѓања:
  6.400
  Пол:
  Женски
  омг не сум била единствена што се гледа со дечкото секој ден :lol: тој ми е и бест френд...
   
 3. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.442
  Допаѓања:
  1.515
  Пол:
  Женски
  Секој ден :)
   
 4. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Скоро секој ден. :angel:
   
 5. Peperutche7

  Peperutche7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  23
  Секој ден, дури и често двапати во денот !
   
 6. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  еднаш неделно и доволно е,инаку ке ми стане досадна
   
 7. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.344
  Допаѓања:
  8.914
  Пол:
  Женски
  Од еднаш неделно кога првпат почнавме со врската, до скоро секој ден (5 years later :wasntme: )
  Се случува понекогаш да не се видиме 2-3 дена, секој со обврските, ама живееме на 5 минути еден од друг, па штом најдеме време обавезно ќе се видиме. Едвај чекам да се стопли да си шетаме низ маало... :inlove:
   
 8. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  три пати во неделата ]:)
   
 9. Volsebnicka05

  Volsebnicka05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  90
  секој ден по15h на ден :lol:
   
 10. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  136
  Сега е поладно тој доаѓа кај мене јас одам кај него
  Се топлиме
  Инаку 3-4 пати се гледаме за сега и подобро е така повеќе се мислиме и си недостигаме..
  А летото ќе,биде секој ден одмори на езеро, базени итн .
  Едвај чекам
   
 11. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  741
  Се зависи од обврските ... пошто секогаш не ни се совпаѓа слободното време. Тој на работа јас на факултет , после јас некои обврски , тој некои други обврски и така ама си наоѓаме секогаш време. Се гледаме од 2 до 4 пати во неделата добро се дешава и повеќе пати ако му се погодат смените да не е на работа и така . :)
   
 12. HollyCombs

  HollyCombs Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  19
  Многу често,секој ден..дури се случува некогаш и по неколку пати во текот на денот.
   
 13. BadBitchBomb

  BadBitchBomb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  93
  Секој ден, понекогаш мислам дека претеруваме ама тоа е многу се сакаме хахахаха :)
   
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.117
  Пол:
  Женски
  Речиси секој ден се гледаме. Обично во недела се договараме да не се видиме, но често знае и тогаш да ме изненади со некој план.
   
 15. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Секој ден, дури и преспиваме еден кај друг што буквално не се двоиме... јас сакам да сум со него, но мислам дека претеруваме, сакам да имам и малку простор за себе, но ако му кажам ке се налути... знае да се налути и еден ден само ако кажам дека нема да се видиме... тоа е голем лутко е :devil:
   
 16. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  228
  Живееме могу блиску, така да заедно одиме во центар, на излегување... Така да неколку пати дневно.. А за опуштање онака да седнеме како што треба, еднаш двапати дневно зависи и од обврските :)
   
 17. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Па се трудиме да се гледаме секоја вечер...тој си е слободен мене пречка ми е само школото понекогаш ама неделно 5 пати се гледаме сигурно...
   
 18. Lammy

  Lammy Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Јас со мојот се гледам секој ден во школо.
   
 19. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  144
  зависи периоди..ама обично 3 пати неделно... вторник петок и сабота :lol:
   
 20. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Сега за сега секој ден. Па, ќе видиме за понатаму :D