Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Речиси секој ден.
  Се случува да не се гледаме кога едниот од нас има некакви обврски.
   
 2. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  602
  најчесто :rofl: ,буквално секој ден сме заедно едно спање не дели :D,но си преспива кај мене до кај 1ч па од 1 до 5 дома :rofl:
   
 3. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  106
  Секој ден. Има и денови кога јас или дечко ми имаме некоја работа, па се гледаме наредниот ден чим можеме.
   
 4. sunny1

  sunny1 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  12
  секој ден после работа :) и до сабајлето сме заедно,или он ке спие кај мене или јас кај него,па си се испраќаме и пак исто :)
   
 5. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  44
  Скоро секој ден :)
   
 6. SarChee

  SarChee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2013
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  145
  Секој денн, едно спиење од 5 часа не дели и повторно сме заедно..
  Не паметам да имало ден да не се видиме макар и на еден саат :rofl:
   
 7. chiquita

  chiquita Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Секој ден или преку еден ден, зависи од обврските што ги имаме. Осеќам дека ми фали нешто ако не го видам. Душа моја :inlove:
   
 8. AthenaAsamiya

  AthenaAsamiya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  104
  Живееме во исто место така да се гледаме скоро секој ден, во текот на летово понекогаш се случуваше во некои месеци да не се гледаме една недела, но тоа е кога тој е 3та смена на работа, а јас преку ден најчесто сум зафатена.
   
 9. dejana2

  dejana2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  37
  Секој ден :inlove:
   
 10. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Со оглед на тоа што имаме многу обврски ретко се гледаме. Два пати неделно, некогаш и еднаш неделно. Зависи од обврските. И, подобро ми е така, инаку ќе ми се здосади секој ден ако го гледам :lol:
   
 11. khaleesi1

  khaleesi1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  52
  Секој ден, буквално.. и да има мн работа(тој работи, јас сеуште не), ке најде барем 5 мин, ке помине од кај мене да се видиме..колку и да е изморен, колку и да има обврски... мило мое ... :)
   
 12. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Летото се гледавме секој ден. Сега може да се случи да не се видиме цела недела, различни смени, па се некој има за учење... Се навикнав секој ден да го гледам и сега ми е тешко, но сепак не поминува ден без да се слушнеме по телефон или да си пишеме некоја порака.
   
 13. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
 14. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  6.939
  И претходно се гледавме секој ден и мнооооооооооооогу саати поминувавме заедно, ама од летово сме комшии па затоа откако ке станеме од спиење па додека да си легнеме цело време сме заедно. Многу ми е убаво и така, ама некогаш е поубаво кога нема да поминувате многу време заедно па кога ке се видите има повеке емоции и некако повеке си покажуваме колку се сакаме
   
 15. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Сега живеам во странство и се гледаме само кога си одам или кога доаѓа, а инаку кога бев доле 3-4 пати во неделата ...
   
 16. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  569
  Се гледаме секој ден, е сеа некогаш помалце некогаш повеќе. Тој почна со работа па во последниве 2 месеци се гледаме пократко, само за викенд знаеме да се заборавиме до 2-3.
   
 17. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  976
  секој ден :)
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.504
  Пол:
  Женски
  Се гледавме секој ден сега се немаме видено 2 3 дена и чудно ми е на ратна нога сме моментално и незнам дали ке го поминеме ова то а етоа
   
 19. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.579
  Допаѓања:
  30.860
  Пол:
  Женски
  Одговорот на ова прашање бара шематски приказ за мојата љубовна врска :D
  Не се гледаме 3 месеци,бидејќи партнерот работи во друга држава.Комуникацираме преку смс на тел. и скајп.Потоа има одмор 1 месец, доаѓа овде и тој период го поминуваме заедно.Значи од 12 месеци во годината,ние се гледаме само 3 месеци :envy:
  Навистина е тешко да се издржи ваква врска.Потребно е пред се многу љубов,тоа што ќе ве врзе меѓусебно,а потоа доверба,разбирање,толеранција и секако нерви :devil: Доколку немате заеднички планови и интереси не вреди да вложувате во ваква врска.Заедно сме 2,5 год. а оваа оддалеченост трае 1 год.Тие што ја почувствувале оддалеченоста со партнерот на подолг период ме разбираат.
   
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.355
  ууф...

  во две недели 1 или 2 пати ако сме на кафе преку ден потоа на диско вечерта и толку... не учиме во ист град...а и во последно време нешто ме лаже ми се чини насетувам....ме одбегнува...купив парфем стои целиот и ми го врати ццц :?: тој се нема време за мене а за другарите има...