1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

  1. Agawa

    Agawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    280
    Речиси секој ден.
    Се случува да не се гледаме кога едниот од нас има некакви обврски.
     
  2. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    најчесто :rofl: ,буквално секој ден сме заедно едно спање не дели :D,но си преспива кај мене до кај 1ч па од 1 до 5 дома :rofl:
     
  3. hellowooorld

    hellowooorld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    107
    Секој ден. Има и денови кога јас или дечко ми имаме некоја работа, па се гледаме наредниот ден чим можеме.
     
  4. sunny1

    sunny1 Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    12
    секој ден после работа :) и до сабајлето сме заедно,или он ке спие кај мене или јас кај него,па си се испраќаме и пак исто :)
     
  5. Blue97

    Blue97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    44
    Скоро секој ден :)
     
  6. SarChee

    SarChee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2013
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    367
    Секој денн, едно спиење од 5 часа не дели и повторно сме заедно..
    Не паметам да имало ден да не се видиме макар и на еден саат :rofl:
     
  7. chiquita

    chiquita Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Секој ден или преку еден ден, зависи од обврските што ги имаме. Осеќам дека ми фали нешто ако не го видам. Душа моја :inlove:
     
  8. AthenaAsamiya

    AthenaAsamiya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    104
    Живееме во исто место така да се гледаме скоро секој ден, во текот на летово понекогаш се случуваше во некои месеци да не се гледаме една недела, но тоа е кога тој е 3та смена на работа, а јас преку ден најчесто сум зафатена.
     
  9. dejana2

    dejana2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    38
    Секој ден :inlove:
     
  10. richgirl998

    richgirl998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    286
    Со оглед на тоа што имаме многу обврски ретко се гледаме. Два пати неделно, некогаш и еднаш неделно. Зависи од обврските. И, подобро ми е така, инаку ќе ми се здосади секој ден ако го гледам :lol:
     
  11. khaleesi1

    khaleesi1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2013
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    52
    Секој ден, буквално.. и да има мн работа(тој работи, јас сеуште не), ке најде барем 5 мин, ке помине од кај мене да се видиме..колку и да е изморен, колку и да има обврски... мило мое ... :)
     
  12. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Летото се гледавме секој ден. Сега може да се случи да не се видиме цела недела, различни смени, па се некој има за учење... Се навикнав секој ден да го гледам и сега ми е тешко, но сепак не поминува ден без да се слушнеме по телефон или да си пишеме некоја порака.
     
  13. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
  14. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    20.467
    И претходно се гледавме секој ден и мнооооооооооооогу саати поминувавме заедно, ама од летово сме комшии па затоа откако ке станеме од спиење па додека да си легнеме цело време сме заедно. Многу ми е убаво и така, ама некогаш е поубаво кога нема да поминувате многу време заедно па кога ке се видите има повеке емоции и некако повеке си покажуваме колку се сакаме
     
  15. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Сега живеам во странство и се гледаме само кога си одам или кога доаѓа, а инаку кога бев доле 3-4 пати во неделата ...
     
  16. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    Се гледаме секој ден, е сеа некогаш помалце некогаш повеќе. Тој почна со работа па во последниве 2 месеци се гледаме пократко, само за викенд знаеме да се заборавиме до 2-3.
     
  17. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    секој ден :)
     
  18. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Се гледавме секој ден сега се немаме видено 2 3 дена и чудно ми е на ратна нога сме моментално и незнам дали ке го поминеме ова то а етоа
     
  19. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Одговорот на ова прашање бара шематски приказ за мојата љубовна врска :D
    Не се гледаме 3 месеци,бидејќи партнерот работи во друга држава.Комуникацираме преку смс на тел. и скајп.Потоа има одмор 1 месец, доаѓа овде и тој период го поминуваме заедно.Значи од 12 месеци во годината,ние се гледаме само 3 месеци :envy:
    Навистина е тешко да се издржи ваква врска.Потребно е пред се многу љубов,тоа што ќе ве врзе меѓусебно,а потоа доверба,разбирање,толеранција и секако нерви :devil: Доколку немате заеднички планови и интереси не вреди да вложувате во ваква врска.Заедно сме 2,5 год. а оваа оддалеченост трае 1 год.Тие што ја почувствувале оддалеченоста со партнерот на подолг период ме разбираат.
     
  20. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    ууф...

    во две недели 1 или 2 пати ако сме на кафе преку ден потоа на диско вечерта и толку... не учиме во ист град...а и во последно време нешто ме лаже ми се чини насетувам....ме одбегнува...купив парфем стои целиот и ми го врати ццц :?: тој се нема време за мене а за другарите има...