Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.337
  Допаѓања:
  7.903
  Пол:
  Женски
  Често, секој втор ден сме заедно освен во колоквиумски и испитни недели |(
   
 2. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Секој ден скоро цел ден но има и некои денови во кои ке се видиме само половина час. Во врска сме скоро 11 месеци и само еден цел ден не сме се виделе. Значи секој ден се гледаме.
   
  На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.355
  да се надоврзам

  ...значи си дојде...се договоривме за излеземе (3 и пол години одиме) и тој ладен,само што треба да излезам вели не ми се излегува не излевам,а јас откажав и на другарките поради него...и онака немаше каде да одиме и му велам студи каде ќе шетаме не е ладно..и седам дома и ми пишува јас излегувам со еден другар :@ чао... и толку... му ги мати мислите некоја или оние цимерите негови каде што е под стан :( (парфемот што му го дадов ми го врати-пишав и за тоа ..) и зошто цела недела вели едвај чекам да си дојдам,да те видам...бла бла
   
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.388
  Девојче,тој се зафркава со тебе очигледно.
  Знам дека 3 ипол год. врска,има подеми и падови,ама ова неговото..Мислам дека веќе му е монотоно,па затоа се однесува вака.
  Јас би го прашала што не е во ред.Со надеж дека ќе каже.
  Ако рече дека се ок,верувај ни од блиску не е ок нешто во вашата врска..
  Јас би раскинала..
   
  На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. StarSky

  StarSky Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  8
  Одиме две години и 5 месеци веќе... До сега само еден ден сме пропуштиле да не се видиме (не и да се слушнеме).. Во просек, 6-9 часа дневно. И пак ни е малку :lol:
   
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.330
  Допаѓања:
  3.458
  Пол:
  Женски
  Два до три пати неделно. Со исклучок на лето - тогаш и почесто може. Има повеќе активности за правење. :)

  Ги прелистав последниве две страни и ви се чудам на поголемиот дел што сте кажале дека секој ден се гледате :^)
   
  На Any05 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.355
  уште и со друга го виделе :devil:
   
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.388
  Жал ми е..
  Љубовта очигледно згаснала..
  Заврши со тоа барем ти достоинствено,а не подло како него.
  Не те заслужува некој таков ;)
   
 9. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  секој ден :inlove:
   
 10. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.366
  Допаѓања:
  2.089
  Пол:
  Женски
  Секој ден скоро 24/7 заедно сме :D , уште еден потпис да удримe, како венчани сме :lol:
   
 11. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.312
  Допаѓања:
  2.468
  Пол:
  Женски
  Секој ден се гледаме :inlove: :)

  Инаку би се надоврзалла за Санигрл- СедГрл е во право. Јас мислам дека треба да разговараш со него бидејќи нешто не штима во врскава твоја- се гледа уште од напишаното само а камоли реалност да се погледне во живо. Во краен случај, ако толку е лесен карактер, заврши со него. Не ти треба детиште од 16,17 години на кого му вријат хормоните, туку стабилна цврста личност на место.

  Се извинувам ако погрешив нешто околу годините-не можев да видам колкава си
   
 12. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  155
  Истооо :inlove: ама наместо потпис јас преферирам на колењааа :devil:
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Секој ден.. освен ако сум болна како последниве два дена или ако ме мачи пмс. :D
   
 14. Tiniiic

  Tiniiic Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  На 3-4 дена се гледаме затоа што сме зафатени ја со школо, он со тренинзи и така :D
  А не ни сакам јас секој ден зашто се мислам да не ми се здосади ако го гледам баш секој ден :/
   
 15. Bile15

  Bile15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  38
  Еднаш-два пати месечно.
   
 16. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.134
  Допаѓања:
  14.852
  Пол:
  Женски
  Скоро секој ден ..
   
 17. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  ма секој ден се гледаме
   
 18. Adriana-Limaa

  Adriana-Limaa Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  скоро секој ден .. хах најубаво ми е :))
   
 19. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  461
  Се гледаме за викенди од петок до недела,не живееме во ист град затоа |(
   
 20. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  474
  одприлика 2 пати неделно :)