1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колор шампон или к'на ?

Дискусија во 'Коса' започната од The.Pink.Angel, 9 февруари 2012.

  1. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Имам 16 години до сега не сум се фарбала нешто сега сакам да си го променам изгледот сакам да се исфарбам темно кафеава иако мојата боја е светло кафеава кажете ми што е поубаво колор шампон или к'на? ја оштетуват ли косата ? за колку време паѓа бојата и доаѓа пак на природната ? ако е подбро колор шампон каков дајте ми слика или линк да видам
    Фала однапред ! :)
     
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ако само сакаш да пробаш да видиш како ти стои, јас ти препорачувам колор шампон, брзо паѓа бојата, за неколку миења. Додека за к`ната незнам точно, знам дека многу тешко се измива бојата, потрајна е, како и обичните фарби. Колор шампонот не ја оштетува косата, или па ептен минимално, а за к`на незнам точно, не сум користела.
     
  3. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Кна имам користено, ми даде неверојатен сјај и го зајакна влакното, само имав проблем со бојата, не ја сакав!
     
  4. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Штом се работи за промена од светло кафена, во темно кафена, јас ти препорачувам к’на, природна е, а и го храни влакното, притоа давајќи му сјај.
    Не е некоја голема разлика или нешто страшна, па да му се секира како ќе излезе, каква ќе биде. И да ти изгледа многу темна, веќе после 3-4 миење ќе осветли.
    Не треба да ја чекаш да подникне, т.е. да порасне косата за да излезе цела боја, туку едноставно сама по себе, со миење избледува.
     
  5. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Имам темно кафеава коса,се направив со црн колор шампон и ок беше,не ми фати многу боја ама добив сјај.Сега во лето планирам да се направам црна,со к'на само имам едно прашање:дали откако ќе почне да паѓа бојата ќе ми се познава кај коренот или подеднакво ќе паѓа? пошто јас сакам само еднаш да се направам колку да ми помине меракот,а не цело време да се фарбам.
    И уште нешто:ај препорачајте ми некоја убава к'на :)
     
  6. no.name6

    no.name6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2012
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    57
    Јас не би ти препорачала кна,вистина е дека е здраво за косата но изгледа некако бедно и не е онака црна,а кога пага има чудна боја. Пробај со колор шампон па ехотон да прскаш со пумпица :)
     
  7. Macci.007

    Macci.007 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    8
    Има ли плава кна? имам кафева коса и сакам да ја осветлам ,само да пробам како ми стои,но потоа сакам да се измие хаха ....дали е можно?
     
  8. Iva.T

    Iva.T Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    64
    мислам дека нема плава кна.. сепак и да има нема да можеш да ја извадиш брзо, мене ми трае дури и по 2 месеца.. така да фарба или колор шампон.. :D иако кната не ја оштетува косата, напротив го зајакнува влакното и побрзо расне :*
     
  9. theghost

    theghost Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Дали некоја е од Битола и може да ми каже од каде да набавам колор-шампон, по која цена, и кои бои се достапни? Фала однапред
     
  10. plazma23

    plazma23 Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Има плави кни, навистина е кната не ја оштетува косата.. јас од кафеава се направив црна и 2 години неможев да ја отстранам скроз :)
     
  11. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Темна кафена сакам кќна да ставам ама кога паѓа дали цела паѓа и за колку време зашто не сакам цело време да се фарбам и и плус сакам да си го зајакнам влакното и побрзо да ми порасне :)
    (многу барам знам :lol: )
     
  12. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Од колор шампонот ќе ти падне бојата за неколку миења,не држи многу,а к'ната ја фалеа дек го зацрснува влакното,па мое мислење ти е да пробаш к'на.

    Поздрав,
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Стави си кна ,барем ке трае додека не ја истрижеш.
     
  14. tea.94

    tea.94 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    K'na e najdobro samo treba mn da ja plaknes kosata ama go zacvrstuva vlaknotooo i dava sjaj na kosata i raste so nea brzo i ako stavas k'na napravi ja so ruski caj ;)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  15. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Има ли црвен колор шампон ?
    и дали добро излегува на смеѓа коса ?
     
  16. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Јас претпочитам к`на од едноставна причина што е поздрава за косата.Значи освен сто ќе ја освежите бојата на косата,ќе го зацврстите влакното,ќе добие поголем сјај и помалку ќе се масти скалпот.
     
  17. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ме кандисавте да се к'носам и јас :D
    Бидејќи имам и плави прамени ,дали ќе фати подеднакво насекаде или на плавото ќе биди посветла?
     
  18. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    има црвен колор шампон,сеа не знам дали ти е многу светла,јас порано на светли правени ставив црвен колор шампон и дојдов розева :x :x :x
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Нема да фати на кафена коса.
     
  20. zarah123

    zarah123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    42
    Ке ти фати нескаде и плавите прамења ама многу тешко ке ти биде да ја осветлиш ако планираш во скоро време да го направиш тоа зошто многу тешко е да фати друга боја после.Јас бев фарбана со к'на кога сакав посветла коса требаше да ја бланширам триста чуда ти кажувам да не се заебеш после. :(