1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колор шампон

Дискусија во 'Коса' започната од Wild.Child, 9 јули 2010.

  1. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    starfish дали пак ти се врати природната боја на коса и после колку миења? :wasntme:

    иначе јас имам светло кафеава коса со посветли прамени и имам пробано колор шампон за плава коса...ама воопшто не ми фати...дури се смена за нијанса кон портокалево :puke:
    во последно ме фати мерак за црна или кафеава... иако сепак мислам дека плава најмногу ми одговара...
    само си ја сакам и мојата природна боја и ми е страв да не не се врати во нормала од ко ке падни бојата :worried:
    btw прв пат од вас слушам дека Palette color&shine е колор шампон ,а не фарба :lol: :wasntme:
     
    На bubemconia му/ѝ се допаѓа ова.
  2. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    A дали некоја од вас има користено спреј за бојадисување на коса сакам да пробам ама не знам дали ке ми успее бидејки имам темно кафеаава коса а сакам да ја направам плава а ми треба само за една вечер :lol:
     
  3. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ми се врати бојата по еден месец. И јас пак си ставив од истата боја :D
    Како што кажав претходно, оваа боја ми даде убав сјај на косата, така посветла малку, но многу сјајна. Ептен бев задоволна, па после еден месец од кога ми падна, пак си ја направив со истата боја.
     
  4. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    starfish мислиш на Гарниер или Палете?
    Вакво ли е пакувањето...
    [​IMG]
    или...
    [​IMG]
     
  5. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Јас со двете се имам правено. :D Ама мислам дека Палете е поубава. :)
    Баш и јас таква плава имав ставено врз црвеното... многу убаво излезе. :)
    А од Гарниер трае подолго и ми остана дури мене, не ми е скроз вратена природната боја. :(
     
  6. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Јас гарниер имав ставено и не ми се извади, исто како фарба
     
  7. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Имам темнокафеава коса а сакам да ми искочи лешник боја.Дали е возможно или џабе да не ни пробувам??
    И според вас што е подобро Палете или Гарнир??
     
  8. qqq

    qqq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    7
    јас имам кафеава коса..а сакам да си ја напраам црвена..дали би можеле да ми препорачате некој добар колор шампон..пошо нејкам одма со фарба..незнам како би ми стоело :)
     
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Оф леле, дури сега гледам дека си ме прашала.
    Јас на Палете ја користам, и тоа баш нијансата што е на сликата - Бадемаст сјај. На кафеавата моја коса, доаѓа како освежување, дава сјај кој е изразито јак на дневна светлина, и нешто посветла нијанса.
    Ми паѓа после 3 ипол до 4 недели.
    :)
     
  10. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Последните неколку пати ставав к`на бидејќи ми опаѓаше косата, ама сега ми е стабилизирана и се мислам да ставам од тие фарбите без амонијак или колор шампон како што го викате, ама некако не сум сигурна колку е, т.е. не е штетен за косата.

    Се плашам пак да не ми паѓа :wasntme:

    Вие што мислите? :angel:
     
  11. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Сеси и ти кафеава к`на имаш така ? Епа не ми требало да е проблем, стави си колор шампон не е штетен за косата. А каква нијанса сакаш, ако ти е како мојата моментална боја косата тешко ќе ти фати :?: Ај чекај да се сликнеме двете со убавите косички за утеха барем, па после и двете ќе се трудиме да ја оправиме работата :wasntme:
     
  12. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Карина, ме пресмеа за сликањето :D

    Јас сакам некоја лешник нијанса, што знам :wasntme: до Понеделник дефинитивно ќе се исфарбам, ме фатија будалите :lol:

    Е сега се двоумам кој е подобар од овие 2- Палете или Гарние :wasntme: ?

    Ениуан :angel:
     
  13. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Според тоа што јас го имам слушано Гарние, ама штознам најубаво прашај си паталец што и двата ги има испробано.
    Абе како се погоди ова јас во недела си закажав за фарбање, значи крај утре пред ''чинот'' мора да се сликнеме овој убав момент мора да се овековечи :wasntme:
    Абе проблемот кај мене е што ептен на црвено мава, јас сакав кафеаво а не вака :|
     
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Епа не ти била оригинална к`ната, инаку јас кога ставив кафена ми беше кафена ;) , а има едни копии и која нијанса да ја ставиш на црвено мава

    Ма јас не се замарам, досадно ми е да имам цело време иста нијанса, јас дури ги мешам к`ните, кафена со костенлива и сл 8) :lol:

    Ама сега ќе ставам колор шампон, дефинитивно
     
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Оф бре боже кај се запустив. Ај баш пробај со колор шампон и кажи ми што ќе направиш.
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.988
    Пол:
    Женски
    Јас би го одбрала колор шампон на Гарние, задоволна сум од нив, а два-три пати сум ставала. Немам пробано од Палет, ама кога експериментирав со фарбите, Гарние ми беа подобри отколку на Палет. Со Палет не можев ни коса да си исчешлам, ми беше сува, никаква, наелектризирана. Ама тоа можеби е до мојата коса, имам тенко, право влакно кое се витка кај ќе му текне особено на врвовите |(
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Ана, охридско душе :$ :* , штом ти велиш Гарние- готово :!: ставам Гарние :)

    А инаку и мене ми е тенко влакното и ми се витка :lol:

    Јас кога ставав фарба Палет, многу бргу ми паѓаше, па затоа ја сменив :talk:
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457

    Garnier !! Јас си ставив пред неколку дена и косата е мека и сјајна и преубаво мириса :) А Сеси во упатството пишуваше да не се става ако претходно си имала к'на...
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Ставив Гарние и убаво ми испадна, потемно од што очекував ама тоа е :)

    Нејтири, фризерката рече дека е ок, а патем падната ми беше веќе к`ната ;)

    Сега ќе видам дали пак ќе почне да ми паѓа, страв ми е :(

    Карина, ти што направи? :wasntme:
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.559
    Абе тој што си земал кна со црвен сјај,ако пишувала кафена,тој си земал оригинал.Оние кни шо го викаат,а ги има во повеќе нијанси,па кафената излегува баш кафена,тие не се оригинални и се некоја хемија.
    Кната се прави од дрво и задолжително е црвена или ако е кафена,тоа е само заради дополнителна боичка малце што ставиле во прашокот,а остатокот е вистинската кна,па затоа конечниот резултат е црвеникав сјај.Таа е многу поздрава за косата.
    Јас се мислам дали да ја осветлувам косата сега...ама после ќе има плачење чувствувам.Ама ај на тема за фарби ќе продолжам.
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.