Колор шампон

Дискусија во 'Коса' започната од Wild.Child, 9 јули 2010.

 1. Biricik

  Biricik Нов член

  Се зачлени на:
  15 мај 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Ако ставам црн или најтемно кафеав колор шампон на бланширана плава коса ќе можам ли скроз да го извадам?
   
 2. Scorpio87

  Scorpio87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  312
  Пол:
  Женски
  Девојки, совет ја урнав фарбата, користам Еволушн, наместо 8 се исфарбав со 7 и сега ми е темна, многу потемна од шо сакав дали да пробам некако со колор шампон да ја осветлам или е штетно? Стварно не можам да се поднесам со олку темна, не сум навикната ич
   
 3. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Последната нијанса, црвената, е изненадувачки трајна и квалитетна. Мене ми трае веќе 5-6 миења на коса, не паѓа брзо, а лесно се нанесува и се држи 15-20 минути на влажна измиена коса (без балсам), и се плакне. Природно имам темно кафена коса, претходно фарбана црна, со израснати седи влакна. Пигментот од ова се задржува и на седите влакна. Изненадена сум од ефектот, па еве препорака :)
  [​IMG]
   
  На evamia81 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  4.281
  Пол:
  Женски
  Која цена се колор шампоните?
   
 5. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се околу 45-50 денари, не се сеќавам точно, ама знам дека се поевтини од другите колор шампони.
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.062
  Пол:
  Женски
  И мене ова ме интересира :?:
   
 7. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Можно е да ви фати нерамномерно по цела коса, па да ви изгледа многу лошо, некаде посветло некаде потемно... Подобро не ризикувајте, пробајте постепено со нијанси блиски до моменталната боја на косата, па по некое време ставајте потемни.

  Инаку, за цената на колор шампоните Reele од претходниот мој пост, видов денес дека се 39 и/или 45 денари.
   
  На Biricik му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lolitaspurgatory

  lolitaspurgatory Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Дали има розев колор шампон во дм?
   
 9. Kitkamm

  Kitkamm Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  јас имав плави прамени во косата и сакав цела да ја направам со црн колор шампон, но сега иако косата ми е темна прамените пак се посветли. дали доколку пак ја направам со шампонот ке фатат боја повеќе, или би било подобро да ја исфарбам со црна фарба?
   
 10. lolitaspurgatory

  lolitaspurgatory Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Ако ставиш две кесички ќе фатат сигурно ама со неколку миења и паѓа. Јас пред некоја недела ја направив со црвен колор и многу ми се свиѓаше ама сега со миењето ми е падната бојата имам некој црвен сјај ама па ептен ми се изретчи ми испопаѓа косата многу. А ептен ми се допадна. Затоа ако сакаш цела да ти биде црна подобро ти е фарба мислам зашто со колор паѓа после 4 5 миења
   
 11. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.808
  Допаѓања:
  9.008
  Пол:
  Женски
  Искуство со овој шампон?
  Имам кафеава коса, сакам црвена да ја направам. Знам, дека нема да успеам како со Фарба,. Инаку ја купив од ДМ.
  IMG_20191024_213922.jpg
   
 12. PrettyDramaQueen

  PrettyDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.169
  Пол:
  Женски
  Нели е виолетов овој?
  Инаку јас на плава коса ставив црвен колор шампон од оваа марка и едвај се извади, така да имаат ептен добра трајност.
  Но, зависи колку ти е темна косата и како ќе ти фати :D
   
  На MitMax и GirlLove им се допаѓа ова.
 13. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.596
  Допаѓања:
  9.147
  Пол:
  Женски
  Па ова е виолетово како што гледам не црвено ,инаку добри се овие шампони ги имам користено ,секако бојата нема да ти е интензивна како со фарба.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  4.281
  Пол:
  Женски
  Виолетова ќе ти
  Од овој темно виолетова ќе биде, земи си црвен колор шампон ако сакаш црвена и бојата ќе ти стои месец дена, може и повеќе, ептен тешко се вади, после неколку миења обледува и само темно црвен сјај има
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.022
  Допаѓања:
  14.521
  Пол:
  Женски
  Колор шампонот ја оштетува косата?
   
 16. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  4.281
  Пол:
  Женски
  Не
   
 17. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.808
  Допаѓања:
  9.008
  Пол:
  Женски
  Набрзинка ја зедов сум ја утнала. :D
  Хахах ќе се уплашев ако се ишампонирав
  :D
   
 18. lolitaspurgatory

  lolitaspurgatory Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  многу ја оштетува мене ми се изретчи косата

  а од кој дм ја зема оваа?
   
  Последна измена од модератор: 28 октомври 2019
 19. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.596
  Допаѓања:
  9.147
  Пол:
  Женски
  Во сите ДМ треба да го има, ама овој највеќе им се троши од сите колор шампони .
   
 20. Sarasaricka23

  Sarasaricka23 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Девојки едно прашање до ваш каде во Скопје продават колор шампон од фирмата Марион каде го има ??