1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Компјутерски Вируси

Дискусија во 'Насмевка' започната од sadangel, 5 јуни 2010.

 1. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  ПОЛИТИЧКИ КОРЕКТЕН ВИРУС - Никогаш не се нарекува себеси “вирус“, туку “електронски микроорганизам“.
  МАКЕДОНСКА ЕКОНОМИЈА ВИРУС - Ништо не функционира, ама секој програм за дијагноза на компјутерот ви јавува дека се е во ред.
  БИРОКРАТСКИ ВИРУС - Ви го дели хард дискот на стотина мали делови, секој дел не прави апсолутно ништо, ама сите викаат дека се најважниот дел од вашиот систем.
  ГРЦИЈА ВИРУС - Внимава секогаш да биде поголем од било кој друг фајл на компјутерот.
  МАКЕДОНСКИ ПАРЛАМЕНТ ВИРУС - Компјутерот се блокира, екранот се дели на два дела на кои што пишува дека другата половина од екранот е виновна за проблемот.
  АВИО КОМПАНИЈА ВИРУС - Вие сте во Скопје, а вашите податоци во Сингапур.
  МОБИМАК ВИРУС - Секои три минути ве потсетува со SMS колку добра услуга добивате.
  КОСМОФОН ВИРУС - Секои три минути ве потсетува со SMS дека премногу плаќате за Мобимак вирусот.
  ФРОЈДОВСКИ ВИРУС - Вашиот компјутер очајно сака да се ожени за матичната плоча.
  ПРАВО НА ЖИВОТ ВИРУС - Никогаш нема да ви дозволи да избришете некој фајл без разлика колку е стар. Ако повторно се обидете да го избришете фајлот, ви дава телефонски број на непрофитна организација.
  АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР ВИРУС - Се активира и останува резидентен. It'll be back.
  NIKE ВИРУС - Just does it.
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  :rofl: :rofl: :rofl: ме изнасмеа тажноангелче, ми требаше насмевка :$ позз
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.496
  Допаѓања:
  195.457
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  Јас само на она Грција вирус, би додала - менува имиња на фолдери и фајлови во компјутерот :D
   
  На Elennaa и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  ^^Се согласувам со Ана :D :D
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Јас изгледа ваков имам закачено :D
   
 6. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  :rofl: се изнасмеав :D :up:
   
 7. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  ахахахахаххаахх се изнасмеав ејј :D :rofl: :rofl: :rofl: ]:)