1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кондиломи

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од onegirl, 19 март 2010.

  1. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    pusti skikapa ke vudeme na sto lici.ili idi na gin
     
  2. martinaa20

    martinaa20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Pa imam pusteno sliki
     
  3. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    за женско / машко - ВАРТЕК е цар за кондиломи. Среќа мене ми ја донесоа од германија за 5 еур, а во Солун ако имаш некој да оди била 20-25 еур
     
  4. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Srcka a kako ja zema od Germanija mene mi barat recept od ginekolog.za da ja kupam onaka bez recept ne mi ja davaat vi Germanija
     
  5. fitgirl

    fitgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Каде ја има кремата Вартек во Скопје и Битола ?
     
  6. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Искрено преку роднини, а што тие направиле таму не знам, само ми рекоа 5 еур беше.
     
  7. Stef.

    Stef. Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Devojkii pomosss. Pred mesec dena bev operirana od kondilomi okolu anus.. posle 1 nedela od operacijata primetiv pak okolu anus no vekje bea mn brojni koj pocnaa da mi se sirat i nakaj vagina. napraviv hpv test, visokorisicen 51tip niskorizicen 41. znae li nekoj sto znaci toa ?
    Ginekologot mi dade spray. glizigen ama ne znam kolku pomaga.. kaze te mi nekoja krema efikasna zosto taa anestezija ne se trpi pakk. fala vii. pisete inbox koj znaee
     
  8. Stef.

    Stef. Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    u koja apteka ja kupi vo ohrid ? kade se naogja ? i kolku cinese?
     
  9. martinaa20

    martinaa20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Glizigen ne pomaga definitivno a za wartecot ne sum probala kazete ako pomaga da zemam
     
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Беше нa бoлницa?
     
  11. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Pomaga wartek definitivno
     
  12. martinaa20

    martinaa20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Epa od kade da najdam
     
  13. martinaa20

    martinaa20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    A kao so citam i wartecot ne pomaga ti imas probano sigurno ? I ti se izgubija kondilomite?
     
  14. Zenski Svet

    Zenski Svet Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    1.199
    Мој предлог е да појдеш на дерматолог - венеричен и истите ласерски да ти ги отстранат, на тој начин никогаш повторно нема да ти се јават и нема да се замараш со оваа непријатна ситуација.
     
  15. martinaa20

    martinaa20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Dali ova se kondilomi ili hpv ili pak hemoroidi koj se razbira neka pise koj ne ne
     

    Прикачени фајлови:

    На Jasnabasna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Пред месец- месец и пол, ми се направи на препонот едно мнооогу мало како испакнатинче, како кога ќе се наежиш. Си реков нешто поткожно е ќе го откотнам, ама не успеав. И со текот на времето почна да си расти, расти и стана големо, месо моја, мазно... Е сега сегде кај читав за хпв пишуваше дека кондиломите се јавувале околу отворот на вагината, на усните на вагината и околу анусот, а јас немам ништо на тие места. Откако порасна големо забележав уште едно ептен малечко до него и тогаш се загрижив и почнав да барам лек. На многу форуми го фалеа јаболковиот оцет па си реков да пробам со него на поголемото брадавиче па ако успее ќе ставам и на другото. Не ми текна да го сликнам брадавичето пред да нанесам оцет ама најдов слика на нет од некое бебенце со идентични брадавици како мојата 1cd7128f5037e9dd748882139689476a.jpg ете баш како овие беше и мојата. Нанесував оцет само на вечер, малку печеше и болеше ама не беше нешто што не може да се издржи. По две нанесувања потемне половина, се смали, се собра дупло од што беше и на допир не беше повеќе меко туку како стврднато, исушено. Кога нанесував трет пат, решив да ставам и на другата брадавица. Утрото целата брадавица беше црна, и мноогу помала, како месо живо кога ќе го ставиш во тавче да се пржи е големо и како се пржи потемнува и се смалува, а втората брадавица беше побелена и во една мала точка потемнета. Ми текна да ја сликам и еве ви слика BeautyPlus_20170125232039_save.jpg Вечерта ставив пак на двете брадавици и денес утрото, го вадам фласерот и памукчето и таа првата, црната брадавица испадна со се памукче, а втората беше пола црна, пола бела, еве би повторно слика
    BeautyPlus_20170127114228_save.jpg
    Очекувам до задутре да ја снема и втората, па на први кога ќе земам плата да одам на гиниколог да направам еден пап. Правев јас пред точно 6 месеци и беше се чисто, партнер имам само еден и тој е цел мој живот до сега, стварно незнам од каде сум го закачила ова, ако излезе дека е хпв. Некој секоја недела со различен ќе оди и ништо нема да има, а јас со еден цел живот и вакви гадни нешта ќе ми излегуваат. Дечко ми нема ништо, а скоро и него му беше паднат имунитетот, беше грипосан, а нели хпв-то се манифестира со брадавици при пад на имунитетот... ме плаши шо читал на нет дека и ракот на кожата знаел да се јави во вид на брадавица... ќе одам и за тоа ќе се тестирам, а и вчера гледам на предпоследниот прст на раката, на ноктот ептен мали две кафеави линивчиња, дури едвај забележлиби од што се тенки и мали. Одма ми светна во умо дека некогаш имам читано дека значат рак само не се сеќавав на што, а знам пишуваше. Одма зедов изгуглав и на мекои места ми излезе рак на кожа, а на други проблеми со срцето... човек да шизне со овој интернетот, мозокот каша попара ми го направија, де хапв, де рак де срцето.... аман, дај нека дојде први да одам да се истестирам, не сакам да барам пари пд моите.. не дека нема да ми дадат, туку може да ги загрижам за глупостиа ништо да не ми е... Ексик.
     
    Последна измена: 27 јануари 2017
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ScorpionFlower

    ScorpionFlower Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Еве после долго време да се вратам со апдејт :D Една година clean само од јаболков оцет и Бетадин измивање, не пијам ни витамини ни ништо за имунитет, баш напротив терам многу нездрав начин на живеење и да не заречам ама ги нема xD мастите ништо не ми помогнаа само се враќаа после тоа
     
    На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.308
    Пол:
    Женски
    I kaj mene ke gi snema pa pak se vrakat a mazot mi nema a i odnosi sme nemale skoro 3 mececi od wartec mi pominuvat e sega sum 2 mesec od bremenost i me interesira dali moze da se koristi
     
    На Jasnabasna му/ѝ се допаѓа ова.
  19. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Wartek za vreme na bremenost Nikako.
     
    На Belabelinakinder му/ѝ се допаѓа ова.
  20. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Kazi mi dali cuvtstvuvase bolka na preponite? Ili samo ti rastea?