Кондиломи

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од onegirl, 19 март 2010.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.382
  Допаѓања:
  87.872
  Пол:
  Женски
  Имаш серум во аптека Viola се вика Warteks и е 1200 денари. Со него може да ги изгори сама.
   
  На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Vekap

  Vekap Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Ахам тоа е опасно или? крем ли е тоа и како се употребува
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.382
  Допаѓања:
  87.872
  Пол:
  Женски
  Не е крема, раствор е. 3 дена се мачкаш сабајле и навечер.
   
  На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Zimone

  Zimone Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  А боли ли... јас имав пробано со еден раствор и ме печеше премногу...
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.382
  Допаѓања:
  87.872
  Пол:
  Женски
  Не боли, пече. Ќе те тера да се чешаш ама воздржи се.
   
  На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FancyGirl*

  FancyGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  2.175
  Пол:
  Женски
  Незнам сеуште дали станува збор за кпндиломи но ке прашам тука. Пред 1 недела гинекологот ми отстрани полип со горење кој се наоѓаше на надворешната вагиналната усна, во близина на вагиналниот отвор. После отстранувањето немаше никакво крварење и ми кажа дека нема потреба да го мачкам со нешто,дека самото ќе заздрави. Првите 2 дена беше како изгорено закоравено, но после тоа откако падна закоравеното ми е како раничка. Исто како кога сам ке откорнеш закоравена крв од изгорено,исечено. Но ова е на многу нежно место, па со секое соблекување на гаќите се откорнува бидејки се залепило на нив од слузот што го лачи. Дали некој има вакво искуство,?? Дали да го послушам гинекологот, или сепак треба нешто да се превземи за полесно заздравување??
   
 7. Zimone

  Zimone Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Можеш вазелин малку да ставиш и со тупферче да го прекриеш да не се раскрвавуваш така... менувај го 2 пати дневно за два три дена би требало да ти помине.
   
  На FancyGirl* му/ѝ се допаѓа ова.