1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Константин Кајшаров

Дискусија во 'Слободно време' започната од Rakometar, 7 март 2017.

  1. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    За да се зачлениш во црква 100 евра?
    Факт е дека тој што сака да помага на луѓе нема да земи ни пари ни ништо ќе ти речи колку шо имаш толку, ја претераја луѓето, чиниш сите имаат биоенергија и незнам какви глупости, искрено вервам во Господ и се друго, ама ценовник за во црква преглупо ми е, истото го направија и со кревањето леб спевањето и сл, ако не платиш 150 денари нема ни да ти испеј.
    Дно дна, незнам шо да кажам друго, црква со ценовник (facepalm)
    Не си ги давајте парите по вакви психопати, за 30 илјади денари ќе ви ги исчисти гревовите, можи не чини ама смешно ми е вкрај :rofl:
     
    На realGirl, Victorian и Afroditaaa им се допаѓа ова.
  2. Afroditaaa

    Afroditaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2017
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    963
    Пол:
    Женски
    Била некоја кај овој демонов?
    Прашувам за да дознаам што прават на средбите што им наплакал по 3000 на видување?
     
  3. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.334
    Пол:
    Женски
    Леле :x(facepalm)(facepalm) Абре кое одење кај овој лаж невиден :punch:
    Па уште и ценовник ставил како во кафана да одат луѓето.. ц ц (facepalm):x
     
    На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Zlatna12345

    Zlatna12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2016
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    842
    Пол:
    Женски
    Zal mi e sto za vakvi luge nemozat da se vovedat zakoni. A seriozno treba lugeto sto na ovoj nacin se bogatat na debelo da bidat kazneti.
     
    На ванилала и PaLaVa им се допаѓа ова.
  5. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    9.466
    Пол:
    Женски
    Чисто ме интересира за ваквите како овој и за оние скиентолози дали постои закон? Дали можат да се гонат кривично? Даваат фискална после просветлувањето/баењето и сл?
     
    На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    ZETA MAKEDONIA
     
  7. JonyBravo

    JonyBravo Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    2.141
    Пол:
    Машки
    Леле... хахахха темава... Не знам нишо во врска со овој Ропаков.. АМА... за некоја (не)среќа иам неколку пријателки на фб шо изгледа имаат вишок пари, страшно се „побожни“ и објавуваат слики од „сеанси“ кај „месијава“. Муабетот ми беше тоа шо... со неверување гледам колку добри риби одат кај овој ремен (каиш :P) на тие собиранките 8) тоа не е нормално.... нема шанси да не ги знаат од дома :P паѓам во искушение некогаш да појдам чисто ради нив :P :P.. ама не знаев дека има вампирот има тарифа хаххах така да... нека цркнат сите на куп !!! :emo:8):muscle::muscle::muscle:
     
    На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Гревот- пари не го перат, туку Константин пере пари. А молитвата нема цена.
    Шамански работи бре.
     
    На Sparky.99 и Vitaly им се допаѓа ова.
  9. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Ако дошло ред кај Кајшаров да одам, подобро да си платам сеанси на психолог, поефтино ќе ме фати.Срамота е да одиш на психолог и отворено да разговараш за проблемите со стручно лице ама да плаќаш тешки пари на шарлатан ,,да те чисти од гревови'' е сосема во ред.:|Македонија, 2017, дами и господа.
    Јас овој го замислував како некој многу харизматичен маж со длабок глас, после гледав интервју со него, па кога извади едно тееенко гласче, искрено комичен ми е.:DА, можеби и харазматичен си е човекот штознам, не сум го запознала за да кажам, на крај краева толку луѓе да врткаш во транс да паѓаат околу тебе па и пари да им зимаш за тоа мора да те бива за манипулација.:?:
    Мада на мене со таа брадичка и сатенско сако повеќе ми личи како за на ,,Фолк фест Валандово'', а не на пастир ама тоа мој впечаток си е.:D
     
    На ванилала, mode-kristina, Afroditaaa и 9 други им се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Пастир ли е, пастув ли е, не се знае. :rofl:

    Немој сега некое божество да ми пише грев за ова од погоре, па чувај Боже, да треба да одам кај маѓесников на сеанси. :worried:
     
    На Afroditaaa, BabyStyle, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. ZRNO

    ZRNO Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    106
    :D:D:D
     
  12. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    познавам пар т.е.е пар и нивна поширока фамилија кои се членови на „сектата“. Мене со мојот мозок не ми е јасно што прават таму ( т.е.е тотална мистерија ми е) образувани, имошни луѓе без здравствени проблеми, за психолошки не знам но вака не сум приметила. Едно совршено семејство, сите вработени со високи примања, доктори, електраши, и економисти. Е сега пријателиве-младиве се многу позитивни, морални, добри личности, урбани ликови, не се забегани, не трујат за господ и за кајшаров едниственио знам дека му се едни од најстарите и најблиските членови.
     
  13. AURUA

    AURUA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.607
    Пол:
    Женски
    Чиста превара е ЌЕШаров:D.
     
    На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Aуууу, крипи... врло крипи. :tmi:
    Народов сериозно треба да се поучи и што повеќе да се искоренуваат верувања во глупости - од верување во магии и разменување броеви на гатачки и бајачки, па сè до верување и барање некаква помош во вакви преваранти како Иван Исцелител, оној Павлов и дотичниов.
    Ценовников (facepalm) :headbang: Ова треба да е незаконски и кривично да се гони...
     
    На JollyGirl, mode-kristina и Salome им се допаѓа ова.
  15. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Мене овој КЕШаров не ми личи ни на С од свештеник. Треба да оди во лудница. Не само тој, туку и Иван Исцелител и сите останати секташи како нив. Ќе му плаќам јас толку пари на него за да се онесвестам кога ќе ме исцелува. И овој Иван Исцелител мрднатиот ти вика мораш на твојот ред да си бидеш за да ти се фател лекот. :headbang:(facepalm):@
     
    Последна измена: 11 март 2017
    На Afroditaaa и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
  16. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.624
    Допаѓања:
    152.157
     
    На referentka и Afroditaaa им се допаѓа ова.
  17. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.624
    Допаѓања:
    152.157
    ете го поднесил да му одобрат за црква за истерување на демони
     
    На referentka и Afroditaaa им се допаѓа ова.
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.141
    Допаѓања:
    76.531
    Пол:
    Женски


    [​IMG]
     
    На referentka и elimkd им се допаѓа ова.
  19. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Дали јас сум единствениот кој не гледа посебен проблем во постоењето на Кајшаров - во земја со неколку религии, десетици деноминации, илјадници гатачи, бајачи и исцелители, зошто толкава омраза упатена конкретно и само кон овој човек?

    Само затоа што не е од „вашите“, односно проповеда нешто поинакво од она во кое вие верувате?

    Затоа што има ценовник за „услугите“ кои ги нуди? Па побогу, на форумов има цела тема за ценовникот на услугите на МПЦ, кој не само што постои многу пред Кајшаров воопшто да се појави, туку и претрпе покачување во 2015 година.

    Затоа што заработува на маката на другите и им „продава“ празни ветувања и ветар и магла? А во што се неговите ветувања попразни од оние на било која друга личност или организација која наплаќа за „духовни“, нематеријални и неопипливи услуги?

    Да, и за мене Кајшаров е преварант - но, не поголем од сите други кои се занимаваат со спиритуализам и религија, а за истото наплаќаат.
     
    На crimson, Tan4ence, Captain-Omni и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Afroditaaa

    Afroditaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2017
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    963
    Пол:
    Женски
    Пријателе ова е секта , каква религија ти се молам
     
    На Petra777 и elimkd им се допаѓа ова.