1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Конструктивна критика за членот над мене (тим билдинг игра)

Дискусија во 'Форумски игри' започната од LadyC, 22 јуни 2018.

 1. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  10.878
  Допаѓања:
  133.907
  Пол:
  Женски
  Здраво, бидејќи не се сретнав со ништо слично на темава, решив да ја отворам со цел да научиме повеќе за нашите маани, бидејќи комплименти реално повеќе добиваме отколку некој да ни каже искрено што не му се допаѓа кај нас. Со самата игра би виделе и би се запрашале што реално ни недостига, е вишок, или непотребно.
  Правила:
  1. Без навреди
  2. Без понижувања и потценување
  3. Бидете сурово реални за да може да се помогне на некој кој навистина сака да направи промена кај себе
  4. Не се умилкувајте
  5. Давајте секогаш образложение зашто некоја работа не ви се допаѓа кај членот што коментирал над вас.:)
   
  На КикиМаус, Dadusicka и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 2. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.163
  Допаѓања:
  71.941
  Интересна идеа, иако мислам дека ретко кој ќе ја прифати

  Еве, јасмислам дека маана ти е што си многу лесно избувлива и нервозна :|:hug:
   
  На КикиМаус, Dadusicka и LadyC им се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.897
  Нели има што не ви се допаѓа?
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  10.878
  Допаѓања:
  133.907
  Пол:
  Женски
  Многу точно и си ја знам. Ама сеуште не знам да научам самоконтрола што е навистина голем предизвик за мене.
  За тебе мислам дека си мн попустлива, па многу често испашташ поради туѓи проблеми.
  @DAngel ова е како во фирма помеѓу повеќе вработени со цел да се подобри и меѓусебниот однос и да си ги видиме мааните кои можеби не ги знаеме или не сме свесни за нив.
  И ние сме тука вид фамилија, тим, познаници кои можеме секако и повеќе да си помогнеме отколку да ни каже некој во очи.
   
  На КикиМаус и simonka93 им се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.700
  Допаѓања:
  222.242
  Пол:
  Женски
  се потпира на луѓе кои кршат ветувања
   
  На КикиМаус, simonka93 и LadyC им се допаѓа ова.
 6. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.163
  Допаѓања:
  71.941
  Што вели дека не сака да се социјализира, а е добра другарка :angel:
   
  На КикиМаус и LiliBoz им се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.700
  Допаѓања:
  222.242
  Пол:
  Женски
  маана хммм... што уште не научила како болката да ја претвори во убавина.. ама ќе научи :*
   
  На КикиМаус, Indiegurl, simonka93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.284
  Допаѓања:
  10.202
  Пол:
  Машки
  Аватарот со кармин и беше подобар. :makeup:
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.897
  Многу лесно им верува на луѓето.
   
  На КикиМаус и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 10. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.284
  Допаѓања:
  10.202
  Пол:
  Машки
  Понекогаш посветува повеќе внимание на работи и личности кои и се контрапродуктивни да ги конфронтира.
   
  На КикиМаус, blackwave, LadyC и 2 други им се допаѓа ова.
 11. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.853
  Допаѓања:
  150.268
  Пол:
  Женски
  Премногу си добар во мои очи, ама навистина. Мислам дека тоа можи да биди лесно злоупотребено и употребено против тебе.
   
  На joy1, Someonespecial, LiliBoz и 2 други им се допаѓа ова.
 12. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.115
  Допаѓања:
  17.677
  Премногу посветуваш време и внимание на постови кои треба да го едуцираат оној кој нема ни да ти го прочита истиот.
   
  На Someonespecial, Indiegurl и theowndemon им се допаѓа ова.
 13. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.163
  Допаѓања:
  71.941
  Кики има маана што е мнооооогу убава
  Шала, според мене маана и е што некогаш свесно си го става животот во ризик заради адреналин
  Сметам дека тоа и' е маана само затоа што јас тоа не би го направила
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.081
  Допаѓања:
  55.702
  Пол:
  Женски
  Премногу си нежна и внимателна за овој суров свет. :hug:
   
  На joy1, Someonespecial, LiliBoz и 2 други им се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.897
  Имаш некој вроден механизам за самоодбрана што понекогаш те прави да изгледаш премногу грубо. Повеќе би рекла дека е механизам за преживување. Можеби треба да се опуштиш малку повеќе понекогаш.
   
  На Someonespecial, Rebecca_R, x.Daisy.x и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.299
  Допаѓања:
  18.003
  Пол:
  Женски
  Имаш таков став кон нештата и темите кој може да направи луѓето погрешно да те разберат, да мислат дека си крената и да излезе дека само сакаш да им одиш против, а всушност си чиста спротивност на тоа.
   
  На Someonespecial, theowndemon, Rebecca_R и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.700
  Допаѓања:
  222.242
  Пол:
  Женски
  Уште не сум и нашла маана :D
   
  На MagsDestiny и DAngel им се допаѓа ова.
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.897
  Понекогаш повеќе се грижи за другите отколку за себе.
   
  На LiliBoz и КикиМаус им се допаѓа ова.
 19. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.115
  Допаѓања:
  17.677
  Сликите во Модни критики се и се под лошо светло, човек да не може боја на материјал да долови :D

  Едит: Енџи не ми се плеткај меѓу нозе, за Лили пишувам :D
   
  На Someonespecial и LiliBoz им се допаѓа ова.
 20. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.700
  Допаѓања:
  222.242
  Пол:
  Женски
  Тоа за да не ме познаете на улица хахахаха

  кики е срце ..маана и е што сеуште не е свесна колку е необична.
   
  На Someonespecial и КикиМаус им се допаѓа ова.