Коронавирусот и вашата столица и сѐ околу тоа

Дискусија во 'Насмевка' започната од Gosh, 7 април 2020.

 1. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.120
  Со оглед на тоа што по цело време сте дома, и најверојатно јадете повеќе, или па помалце од стресови или досада, сеедно, како стоите со идењето у ВЦ?

  Дали ви се исплати хордањето гз папир, или па нема по дуќаниве па мора да се миете со вода?

  Дали од многу одење по голема нужда, и апропо зголемената употреба на хартија, имате проблем со нежната кожа околу анусот, и ако да како се справувате со тоа?
   
  На MynameisHelen, sparklie, Billy Idol и 29 други им се допаѓа ова.
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.944
  Ти како се справуваш со сево ова?
  :rofl:
   
  На najjacha и Gosh им се допаѓа ова.
 3. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  8.790
  :rofl:

  Топ тема на неделата (y)

  Ххахаххахаахахаха, еј жими се , се смеам кo ретардирана со сите отворени теми околу коронава

  @Gosh [​IMG]  [​IMG]


  @Mr. Right
  @buba4e89
  @Dadusicka
  @stetoskop
  @JuLleE
  @Alishan30
  @John Snow
  @Nigredo Odor
  @Cutiepie1
  @Yipman2

  Ќе почекам прво тагираните да се изjаснат, можам да им ги замислам фаците ( пукање од смеење ), па потоа подлабоко ќе дискутираме на темава :D
   
  На stetoskop, Mr. Right, candy.cane и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  96.833
  Пол:
  Женски
  Ццц:wasntme: :lol: ]:)
  И ова фалеше како тема:call:
  Столицата од здравствен аспект може да биде со различна конзистенција, ве молиме во лп поставете прашање, и благовремено ќе ви одговорам8-|
  Да не се срамете прашувајќи за вашите г*мна(highfive)

  :drunk: :rofl:
   
  На Lolipop23, KateKane, theowndemon и 8 други им се допаѓа ова.
 5. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.120
  Искрено, се бришам со хартија у ролна, оти немаше тоалетна коа купуев, али од тие погрубите е.

  Мене и хартија ми смета, оти имам помека столица, и ми треба повеќе бришење, па најчесто се раскрварувам.
  А у последно време, оти одам на работа, али имам повеќе слободни денови, и со муж ми си готвиме подомаќински ручеци, па ми се уарни и си одам по голема два пати на ден, наместо еднаш, па еднаш се бришам, другиот пут се мијам, а ако сум дома само се мијам.
  Со ролната прозори и огледала бришам.
  И муж ми устата си ја брише, оти ни салфетки немаше едно време.

  А него да не го мислите, он од увек си се миел, хартија стоп.
   
  На FallenAngell, buba4e89, candy.cane и 2 други им се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.163
  Допаѓања:
  296.691
  Да бе , ги исмејувавте тие со пакети тоалетна , сеа ќе барате чаре:D
  Има една трО поскапа е, ама.од дветњ страни можеш да ја употребиш...се суши на сонце:D
   
  На theowndemon, Yipman2, bicycle и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.750
  Допаѓања:
  145.134
  Купете си платнени пелени, користете ги и перете ги после тоа :)


  Само да се тролало значи.. прав пролив8)
   
  На Mantub, Yipman2, Ordinary и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.534
  Допаѓања:
  19.307
  Гош, ти си била полуда од што мислев бе. :D (fingers)

  Како одговара сериозно, без емотикони, секоја чест.

  Иначе на темава, полека снемувам тоалетна хартија другари. Откако почна короната секој ден пијам по три ипол литри вода на ден па...:wasntme:
   
  На theowndemon, candy.cane, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.713
  Допаѓања:
  51.703
  Пол:
  Машки
  Јас со една ролна месец дена терам, и така си го мијам дупето похигиенски ми е. Онака од гз папирот ми се иритира анусот и раката махинално ми оди накај ректумот во надеж дека ќе престане чешањето НО и за тоа најдов решение. Бебешка помада:ninja:
   
  На Mr. Right, KateKane, Gosh и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  8.266
  Допаѓања:
  79.102
  Ја забележав темава 7 минути по нејзиното отворање, ама немав време да се произнесам.
  Столици имаме вкупно 5, ама не можеме да дојдеме на ред сите на работна столица да седиме, па јас седам на кујнските, дури дете не ме избрка. Повеќе маси ми фалат отколку столици уствари;)...

  Абе(facepalm)... за другачија столица зборите овде:rofl:
  И такви имаме, ваљда 5:wasntme:. За 2+дете зборам
  :rofl::rofl::rofl:

  Штета што ќе не бришат:rofl:. Со све темава мислев, да не помислите друго бришење:tmi::rofl:
   
  На KateKane, theowndemon, candy.cane и 8 други им се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.163
  Допаѓања:
  296.691
  Столица...
  Коа има некоја слава и од комшиите бараме помош:D
   
  На Kimberly11, candy.cane, bicycle и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.750
  Допаѓања:
  145.134
  Од вода се моча.. тогаш и да се измиеш нема да си зијан..
  Ама од јогурт и млечни производи.... малку ќе ти се ролните
   
  На candy.cane, CameliaMiller, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.534
  Допаѓања:
  19.307
  Ќе се намокрам, бешиката и јајниците страдаат после. Така да ако снема хартија, само весници. :D

  Едит: После кризава ќе треба да се измислат нови начини на бришење дуп. Ќе има рецесија на тоалетна.
   
  На candy.cane, CameliaMiller, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.297
  Пол:
  Женски
  Немаме проблем. Еден пакет за две недели. Многу штедиме. :rofl:

  Имаме 6 столици...плус 4 резерва...10 :D
   
  На Mr. Right, Yipman2, bicycle и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.750
  Допаѓања:
  145.134
  Млака вода одор..аман бе се да ве учи човек:D8)
   
  На MayDiamonds, candy.cane, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.534
  Допаѓања:
  19.307
  Значи, по едно хартивче на секое одење у тоалет, никако две или три. Ќе земете да броите кој колку пати одел и колку употребил. Ако некој мами ќе го пратите да се мие на биде под казна.
   
  Последна измена: 7 април 2020
  На cresa-jagoda, candy.cane, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.297
  Пол:
  Женски
  А што со миризливата хартија? Од таа миризба не можам само едно ливче да скинам. Да ти е мерак да ти мириса на праска. :D
   
  На cresa-jagoda, KateKane, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  8.266
  Допаѓања:
  79.102
  Прајте шо ќе прајте, само немој со хартија од кујнски брисачи да се бришете:!:.
  Уствари може да се бришете, ама не ги фрлајте во вц шоља, пошто не се разградливи. Па после проблем со канализација ќе бидне, непотребна ескалација на ситуација во време на рестрикции:drunk:
  Инаку, котурот од тоалетната хартија што се рекламира како разградлив т.е. растворлив во вода, навистина е таков. Исто како во рекламата:nod:
   
  На cresa-jagoda, KateKane, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.626
  Thank me later 8)
  https://www.nationalgeographic.com/history/2020/03/what-people-do-before-toilet-paper/
   
 20. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Нажалост во последни години ја прават слаба тоалетната хартија, па некогаш знае кога ќе забришеш посилно газот, да се дупне хартијата и да отиде прстот во темната страна на газот, непријатно или пријатно искуство како за кого, после треба да се бришеш дополнително и да користиш повеќе хартија... да не спомнувам дека ова пробудува некои геј чуства кај одредени машки.

  Во овие тешки времиња на епидемија, за среќа не пати стомакот па еднаш на ден си е топ. Јадење супа секој ден помага да сереш убаво, и во веце и на форум. Тоалетна хартија е купена уште од Октомври 10 пакета кога имаше попусти во Тинекс, секако дека нема да чекаме пандемија да хордаме и затоа сега ќе ги гледам другите како се тепаат за хартија а јас/ние ќе си уживаме со пакети тоалетна и ќе се смееме на peasants, барем до Јуни ќе трае. Во најлош случај, имам 10-20 стари облеки кои и така ги користиме како крпи.... Yipman Body is ready and well prepared for shiting


  11то место на таг, после све што поминавме, прво белиот тигар пред некоја година, сега и ова го доживувам...толку....
  [​IMG]
   
  На злоба, smile:), MynameisHelen и 13 други им се допаѓа ова.