1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коронавирусот и вашата столица и сѐ околу тоа

Дискусија во 'Насмевка' започната од Gosh, 7 април 2020.

  1. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.704
    Допаѓања:
    11.290
    Пол:
    Машки
    Не хордам тоалетна хартија само ради 1 причина :devil:

    [​IMG]

    Life changer. :!:
     
  2. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    На љајно мирисат, не на канта.
    :D
     
    На GirlRose, CameliaMiller и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  3. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.982
    Допаѓања:
    261.044
    Кога сНе кај кантите, кај фрлате хартија, у вканта ими вшолја?
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Јас вшолја секогаш :D Е така малце да живне темава
     
    На T.e.d.d.y, KateKane и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  5. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.581
    Строго во канта. Иначе ќе се затне се живо... За моите разградувањето на тоалетната во шољата било чиста лажа. А, и пофенси изгледа кантичка у дезен со купатилото. Разубавува естетика.
     
    На KateKane, SummerGirl, Kimberly11 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.693
    Пол:
    Женски
    Во шоља.
    И по кафичи и по гости.Навика си е навика.
    Во канта само влажни.
     
    На SummerGirl и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  7. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Калаш, не ја отвара сликата.
     
  8. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    12.852
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

    Многу смрди темава, а уште малку и цела фемина.
    И кај шо се расчитав овде почна да ми идаат гасови и мене сите дена многу често ми идаат гасови.
    Веројатно мене од пмс ми е .

    Инаку јас вканта фрлам дека ми кажаа можело да се затни одвнатре цевката.
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  9. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    933
    Допаѓања:
    8.159
    Пол:
    Женски
    На тема "Столица", одма ми текна на скечот:rofl: :bandit:
     
  10. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    12.852
    Пол:
    Женски
    Претпоставувам дека е темава поттикната од досадата поради карантинов. Нека е и така кога сакаме да пишуваме што ќе ни текни и да е глупост и да нема врска може да пишиме некако да се занимаваме, да поминува времето во нешто.
    Еве вака мислам:
    Секој ќе кажува по нешто или ќе прашува општо за сите како да е групен разговор и немора само за нуждата :
    1.Колку време се задржувате во тоалетот? :lol:

    2.Кажете песна за короната, во неа да има барем строфа.

    3.Кажете преку едно емоџи какви бевте кога ја прочитавте темава за што се работи.

    И така натака, ќе поставува друг некој вакви прашања или некоја игра, може и квиз да измислите некој.
    И наредниот ќе ги одговара. Колку што сакате поставувајте прашања.

    (Ако ви е досадно ова дозволено е да го игнорирате)
     
  11. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ајде јас прва!

    1. 1-2 минути брза сум
    2. Е сега стварно не ми текнува :D
    3. :rofl:
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.704
    Допаѓања:
    11.290
    Пол:
    Машки
    Сликата беше од биде. :D
     
    На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
  13. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    Конечно, КОНЕЧНО, дојде моментот да се зборува јавно за вакви животни прашања кои нè засегаат сите нас. Во овие тешки времиња императивно е да постои неосудуван издувен вентил каде што секој ќе може да го сподели своето искуство. Браво!

    Што се однесува до мојата столица, си дадов време од неколку денови за да дадам валиден и објективен одговор; јас ли ќе бидам таа што ќе се резили и ќе излезе надвор од просекот во вакви непристрастни времиња???? Значи, од моето обемно набљудување, заклучив дека всушност столицата ми се подобрила од претходно. Никогаш не сум имала подобро оформена и порегулирана (секое утро после будење) столица, а баш долго време се трудев да ѝ ја подобрам формата, конзистенцијата, зачестеноста, но безуспешно... Кој ти знаел дека лекот е толку едноставен: пандемија!

    Сакам да испратам порака до сите што се вознемируваат поради обичноста на нивната столица: не сте сами! Знам дека е чудно, знам дека е необично, ама нормално е сè да е во ред со вашата столица, нормално е да е со совршена конзистенција и со леснотија да ви го напушта телото! И немој да дозволите некој да ви набива комплекси и да ви прави да се чувствувате лошо поради тоа! Дајте отпор кон злобните јазици, го кажуваат тоа само од љубомора кон вас!

    Што се однесува до тоалетната хартија, не, не сум почувствувала потреба да купувам големи количини. Во мојата населба мноштвото луѓе немаат проблеми со нивната столица, како тримесечна дијареја. Не дека е за осудување тие населби каде што луѓето ја имаат, воопшто не; ама ете, јас сум ја имала оваа среќа.

    Од брендови на тоалетна хартија, ја одбрав:
    paloma_toalet_papir_778[1].jpg

    Зошто баш овој бренд? Па, покрај основните критериуми, како: неповредување на нежната кожа околу аналниот отвор (всушност, толку е мека што дури и ја негува, ја одржува!) и непродупчување на хартијата за луѓе како @Yipman2, имав уште 3 многу важни критериуми:

    1. Како и сите, и јас барав домашни миленици со кои ќе можам да ги откривам убавините на градот; се разбира, во времињата одредени од Владата за тоа. Поради неуспешноста на таа потрага, морав да се задоволам со мачето од тоалетната хартија кое за момент ми дозволува да си фантазирам дека со мене има животинско суштество со кое, покрај мојот град кој не сум го прошетала, иако живеам долги години во него (се нема време од работа!), успевам да ги прошетам и околните села.

    2. Веќе долги години правам испитувања на тоалетни ролни и можам да кажам дека оваа ролна го има најголемиот однос на надворешен дијаметар према внатрешен дијаметар на тоалетната ролна, исто така наречен фактор на количество на хартија. За лаиците, што значи ова? Прво да дефинираме што е надворешен, а што внатрешен дијаметар на тоалетната ролна.

    Надворешен дијаметар (dn) на тоалетната ролна претставува најголемата отсечка (растојание) меѓу две точки од надворешната (поголемата) кружница (kn) која ја формира тоалетната ролна. Внатрешен дијаментар (dv) на тоалетната ролна претставува најголемата отсечка (растојание) меѓу две точки од внатрешната (помалата) кружница (kv) која ја формира тоалетната ролна. Овие две отсечки истовремено минуваат и низ невидливите центри (On и Ov) на кружниците, кои во случајов, претставуваат ист центар О (интересен факт: оваа појава се нарекува концентричност на кружници).

    Ако сè уште не ви е јасно, погледнете ја следнава слика:
    1114605[1].jpg
    *За приказ на овие поими употребена е произволна слика на тоалетна ролна; истата не претставува реална претстава на ролната на претходно споменатиот бренд „Палома“.

    Со други зборови: колку е поголем факторот на количество на картија, толку е поголемо и количеството на хартија во тоалетната ролна (се разбира, при споредување на хартии со иста слојност). Жалам што мора да го кажам ова @Dream-Girl, но Перфекс ги има едни од најмалите фактори на количество на хартија.

    3. Како што гледате и на првата слика, хартијата е безмирисна. Ако требало нашите ануси да мирисаат на цвеќиња, праски или камилица, тогаш така и ќе било! Која сум пак ЈАС да одам против Божјата волја?!?!

    @Gosh, твојата приказна е едно од најтрогателните работи што сум ги прочитала. Жалам што ти и маж ти сте ја имале таа среќа да се погодите во населба која има тримесечна дијареја... Би можела ли да ја споделиш твојата адреса со нас, за сите ние што сме имале повеќе среќа да не се паднеме во такви населби да ви пуштиме ролни хартија преку гулаби писмоносци??? Чувајте хартија и издржете дотогаш...
     
    На nextredstyle, theowndemon, Biljarkata и 11 други им се допаѓа ова.
  14. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.252
    Само не идете накај Ѓерманија, и ќе бидете у реду на темата гз папир.

    :D
     
    На Biljarkata, CameliaMiller и pdb123 им се допаѓа ова.
  15. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.982
    Допаѓања:
    261.044
    20200409_164449.jpg

    :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Biljarkata, emiliana, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    :bow::bow::bow:

    Ветувам дека после ова признание ќе продолжам да ја подигам свеста за отворен разговор за состојбата на сопствената столица, како и важноста за одбирање на квалитетна тоалетна хартија!
    hand-holding-trophy-hand-holding-gold-trophy-vector-illustration-101770350[1].jpg
     
    На Biljarkata, Gosh, Kimberly11 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. TashSefton

    TashSefton Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2016
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    1.743
    It’s ok to lose your shit sometimes, because if you keep your shit, you’ll end up full of shit.;)
     
    На Biljarkata и WildMk им се допаѓа ова.
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Јас немам столици по дома ... Освен ако табуретки спаѓаат во столици :?: бидејќи како такви ги користиме :D . Што се тиче до онаа другата столица , јас си имам проблем ;( еднаш на 3 дена сум во тоалет ;( . Т . е . немам проблем , економична сум :D . Во нормални услови имам проблем :D . За останатите членови на семејството не водам баш есап , ама горе - долу сите по еднаш дневно го посетуваат тоалетот , и ја почестуваат вц - школката with their shit :D .
    Гз папир маж ми купува, јас со влажни марамчиња се бришам :rofl: .:f:
     
  19. MynameisHelen

    MynameisHelen Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    Топло ви ја препорачувам. :D 865162.jpg
     
    На buba4e89, CrazyGirl15, Kimberly11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Какво време дојде, да ти е незгодно да купиш тоалет ко стварно ќе ти затреба и сите да те гледаат под око ко да имаш корона.
    Ај тоа, него треба да идеш до кам-от у комшиското маало пошо кај тебе нема, јебеш га.
    И дечки :!: вежбајте по тоа домите, седење у карантин и хемороиди не идат заедно, тек тогаш ќе ја барате темава корона вирус, вашата столица и сѐ околу тоа.
    Пари многу многу периодов не се трошат, така да, за гз папир не треба да се грижите ;) :