Коронавирус: Вести и информации

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Nigredo Odor, 9 март 2020.

 1. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  6.660
  Пол:
  Женски
  Nema nikakva objava seuste za zakonot da sedi eden roditel doma. Sigurno ke objavat ponataka i za toa.
   
  На smile:) и marchi-cool им се допаѓа ова.
 2. Ajla11

  Ajla11 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Дали некој има информација од кога се отвараат аеродромите и кога ке прекине задолжителниот карантин или самоизолација после враќање од странство ?
   
  На Najubava09 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.988
  Допаѓања:
  97.775
  Пол:
  Женски
  Не се знае. Не наседнувајте да купувате карти на виз ер зашто не се знае точна дата уште.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ajla11

  Ajla11 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Има шанси до крајов на месецот да се отворат и да е се нормално ?
   
 5. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  31.828
  Што значи тоа се да е нормално?
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.988
  Допаѓања:
  97.775
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 7. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  6.660
  Пол:
  Женски
  Se zboruva za vrakanje na administracija na rabota, otvaranje gradinki i dr mesta... Dali e nekoj zapoznAen so merkata roditel doma za dete do 10god? Skolskata god nema najava da zapocne, imase samo najava deka nema da pocne.
  Ako ima nekoj informacija neka spodeli, sto so nas koi imame deca do 10god?
   
 8. Magik

  Magik Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Здраво, можи прашањево не е за тука ама неможев да најдам друга тема. Дали еднократната помош од државата од 7000 ден за невработени важи и за студенти?
   
 9. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски
  Не , ја не ни знаам луѓе што зедоа некаква помош.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски

  Мислам дека не е проблем што е на српски сепак убаво објаснето е
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.