Коронавирус: Вести и информации

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Nigredo Odor, 9 март 2020.

 1. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.143
  Допаѓања:
  21.657
  Пол:
  Женски
  Шансите се огромни.
   
  На cresa-jagoda и makedon81 им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.966
  Допаѓања:
  23.146
  Пол:
  Женски
  Ќе учат децата утре?
   
 3. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.143
  Допаѓања:
  21.657
  Пол:
  Женски
  Влада треба да се произнесе по однос на препораките. Ќе има прес во текот на денот.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.966
  Допаѓања:
  23.146
  Пол:
  Женски
  На маж ми му стигнало известување од школо дека најверојатно нема да се учи. До вечер ќе има посигурни информации.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  3.802
  Пол:
  Женски
  ^ Ќе има за 15 мин прес ќе кажат
   
  На cresa-jagoda и fana им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.423
  Допаѓања:
  115.876
  Пол:
  Женски
  После 14ч ќе знаеме.
   
  На cresa-jagoda, fana и SummerGirl им се допаѓа ова.
 7. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  1.647
  Пол:
  Женски
  Каде ќе може да се гледа прес конференцијата на интернет?
   
  На cresa-jagoda и Mishela им се допаѓа ова.
 8. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  898
  Пол:
  Женски
  https://webtv.a1.mk/

  Јас на овој линк на ТВ гледам. Обично некој од каналиве пренесува.

  Канал 5 има банер дека ќе пренесува во живо..
   
  На cresa-jagoda, Purplelilac и ElenaOfRivendell им се допаѓа ова.
 9. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.261
  Допаѓања:
  267.158
  Од нашата градинка се јавија - од утре градинката ке биде затворена.
   
  На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.082
  Допаѓања:
  74.346
  Пол:
  Женски
  Некоја турска серија оди на Канал 5, леле. На Телма има 90 минути, на 24 Вести има вести во моментов.

  Ставете линк ако има некој. :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  898
  Пол:
  Женски
  На 24 вести рекоа дека во 14.30 е конференцијата, можеби затоа.
  Ако имате друг линк плс споделете.
   
  На cresa-jagoda и Mishela им се допаѓа ова.
 12. BabyT*

  BabyT* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  9.954
  Пол:
  Женски
  Пишува на Канал 5 дека е презакажана за 14:30
   
  На cresa-jagoda, Purplelilac, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  898
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda, Angie1432, Purplelilac и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  45.411
  Пол:
  Женски
  На duffi, M.B. и Annora им се допаѓа ова.
 15. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  4.895
  Пол:
  Женски


  Можете и на Youtube да ја гледате прес-конференцијата.
   
  На WildMk, cresa-jagoda, НаталиЛили и 2 други им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.882
  Прес:
  https://www.facebook.com/filipce.venko/videos/574102263198016/

  Наставата е прекината во наредните 14 денови!
  Еден родител до 10 годишна возраст е дозволено отсуство, целосно платено

  Јавни и научни институти, факултети прекинуваат со работа.
  Собири и настани се забранети.
  Забрана за одржување спортски настани со публика наредните 30 дена.

  Самоизолација на сите лица кои доаѓаат од ризичните држави.
   
  На lackygirl, Doozy, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 17. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.950
  Допаѓања:
  23.954
  Пол:
  Женски
  И градинките?

  Не сум во можност во моментов да го изгледам пресот.
   
  На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.882
  Да.
  Градинки, основни, средни школи, факултети.. сите.
   
  На honest girl, cresa-jagoda и An-na им се допаѓа ова.
 19. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Машки
  Сега оди прес на Филпќо
  Кажа дека ќе има прекин на воспитно обеазовниот процес на ниво на цела држава за основни, средни и градинки како и за високо образование.
  Е сега не слушнав дали меркава почнува од утре???
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.523
  Допаѓања:
  23.212
  Пол:
  Женски
  Да од утре
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.