Коронавирус: Вести и информации

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Nigredo Odor, 9 март 2020.

 1. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  31.838
  На P.S.love и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 2. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.188
  Пол:
  Женски
  Kade moze privatno da se ispita?
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.423
  Допаѓања:
  115.876
  Пол:
  Женски
  Жан Митрев...
   
 4. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.188
  Пол:
  Женски
  Dali moze broj... Da go spremam maz mi da se ispita deka se vraka od germanija... Doma so deca nesakam rizik :(
   
 5. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  5.590
  Пол:
  Женски
  Не може да се испита ако нема симптоми. Прво треба 2 недели во изолација да биди, па недај Боже ако јави симптоми, тогаш ќе испита.
   
 6. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.188
  Пол:
  Женски
  Ccc. Svasta a maticniot mi vika da se proveruva koa doaga od pat... I sea,???
   
 7. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.042
  Пол:
  Женски
  @*Ane*
  Баш вчера министерот рече дека испитувањето се прават само во институтот за јавно здравје.
  Во Жан Митрев може да се случи резултатот да е не точен.
  Маж ти треба да се само изолира и ако пројави симптоми да оди и да се провери.
   
  Последна измена: 13 март 2020
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  26.398
  Пол:
  Женски
  Ако има можност нека си се провери.
   
 9. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.188
  Пол:
  Женски
  OF... Ok sepak vi blagodaram :)
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
 10. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.950
  Допаѓања:
  23.954
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda и CoCoGiiiRL им се допаѓа ова.
 11. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  4.523
  Па и да се провери,може да покаже дека е негативен,а по неколку дена да е позитивен.
  Треба да седи во изолација,па после и да нема и да има симптоми нека се провери.
   
  На candy.cane и Chantal им се допаѓа ова.
 12. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Машки
  utre kje ima sednica za zatvaranje na molovite vo cela drzava i kako najgolemite locirani vo Skopje - Skopje City Mall , Ramstore Mall , Retail Park Point , Capitol Mall , Zebra , GTC , Lisa , Biser Vero Centar - Jumbo i mn drugi za potocno utre kje doznaeme
   
  На smile:), Angie1432, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Vie sto ste vo Germanija Minhen na koj broj vrtite da dojdat da ve proverat, dali nekoj znae?
   
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.489
  Допаѓања:
  131.757
  116117 ми рекоа дека е линија за цела Германија, веројатнo ќе те насочат према местото од каде што ѕвониш
   
  На cresa-jagoda, Esmeralda-MD и anggell им се допаѓа ова.
 15. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Da na ovoj, mislev da ne ima I drug, ne se dobiva, najverojatno sto premnogu vrtat sega , ti blagodaram mnogu
   
  На cresa-jagoda и Dust им се допаѓа ова.
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.489
  Допаѓања:
  131.757
  Тогаш пробај кај твојот доктор ако имаш некој ...
  Тие ги известувале службите. Ма да мислам на било кој доктор да ѕвониш во близина што ти е, ќе ги алармира тие што треба.


  Еве и ова може да ти помогне :)

  Nationwide Coronavirus emergency numbers:
  Hotline run by Germany’s health insurances: 116117
  Hotline run by Ministry of Health: 030-346465 100
  Ambulance (and fire department): 112
  Coronavirus hotlines in federal states:
  Schleswig-Holstein: 0431-797 000 01
  Hamburg: 040-428 284 000
  Lower Saxony: 0511-450 5555
  Bremen: 115
  Berlin: 030-9028 2828 (from 8 a.m. to 8 p.m.)
  Brandenburg: 0331-8683 777 (9 a.m. to 3 p.m.)
  Mecklenburg-Vorpommern: 0385-588 5888
  North Rhine-Westphalia: 0211-9119 1001 (8 a.m. to 6 p.m.)
  Saarland: 0681 501 4422 (Monday to Friday from 7 a.m. to 6 p.m.)
  Hesse: 0800-5554666
  Baden-Württemberg: 0711-904 39555 (9 a.m. to 6 p.m.)
  Bavaria: 09131-6808 5101
  (Call one of the nationwide numbers in case your federal state is not listed.)

  Several hospitals in Germany’s large cities have Coronavirus emergency admissions and testing facilities. But going there without talking to a doctor or another expert first is risky. For instance, you might pass on the infection to others on the way, in case you are actually infected. Talking to a doctor or expert first always makes sense.
   
  На cresa-jagoda и anggell им се допаѓа ова.
 17. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.245
  Допаѓања:
  116.347
  Пол:
  Женски
  Ќе ве молам да се воздржите од политичка дискуија на темава. Целта на темава е информирање околу новозаболени, заштита, превентива, значи само од медицински аспект.
   
  На Cosmic Girl, Mantub, smile:) и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  31.838
  Темава беше за информации и вести, ниеднаш не пишав чув од комшика на тетка ми стрина, ама ок.
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.423
  Допаѓања:
  115.876
  Пол:
  Женски
  На BlackMistery, senjorita-v и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.042
  Пол:
  Женски