1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коронавирус: Секс во време на пандемија

Дискусија во 'Насмевка' започната од Nigredo Odor, 13 април 2020.

 1. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.375
  Поради недостиг ултра ,,смешни" теми, и фактот што баба Рада веќе oдамна не е дел од нашата форумска дружина (па така и нема кој да ја замени со нејзината инвентиновст), решив да ја продолжам традицијата преку отворање на една ваква тема.

  Според една статија постојат одредени социолошки прашања чиј одговор не го добивме од СЗО и Власта.

  Тие ни дадоа препораки за заштита и хигиена, но не ни кажаа на како да имаме безбедни
  сексуални односи. Не ни кажаа која поза е најбезбедна за општење...
  Дали ,,кучешка", ,,69-ка" ,,лажичка" ,,риверзивна" или ,,дистранцирана". Како што гледате на фотографиите, во сите случаи се држи пристојна дистанца, особено на последната и претпоследната фотографија. 8)

  Исто така, подеднакво важно прашање за оваа тема би било, дали си купивте нови секси реквизити за припомош во изолација, ако ,,недај боже" живеете сами или сте сингл. Од типот - кукла. пумпица, топчиња итн. Не се срамете, слободно споделете. Доколку имате и некој нов "after - sex дезинфекционен ритуал" на играчките или партнерите може исто така да го спомнете. Секој совет добро би ни дошол.

  За крај - Како се промени или влоши вашиот однос за време на коронавирусот?

  Не ме банирајте, плиз. :bandit:

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]  https://bemorepanda.com/index.php/e...ing-coronavirus-read-what-experts-have-to-say
   
  Последна измена: 13 април 2020
  На hunter26, Hellobeautiful, Bozica1980 и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.116
  Допаѓања:
  9.914
  Пол:
  Машки
  Ова ми падна смешно, базирано на стендап рутина една :D
  [​IMG]
   
  На Broken♡, Jana06, M&M и 10 други им се допаѓа ова.
 3. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.842
  Пол:
  Женски
  Дури 2 пати имав однос додека сум во карантин и тоа у кола. Катастрофа, мизерија, ужас.
  Би си купила некоја играчка вака за зло време ама не знам кај да ја чувам дома со шпиуни живеам. Прстите вршат работа.
   
  На Dirizabl, Bratot, KiwiFruit и 10 други им се допаѓа ова.
 4. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.375
  Квини, кажи ѕе. :D

  3wggtk.jpg
   
  На Bozica1980 и thequeen95 им се допаѓа ова.
 5. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.817
  Допаѓања:
  52.353
  Пол:
  Машки
  Хахаха цуци, легендарна тема:rofl:
  Ама знаеш како викаат сеа: не е*е ни леп ни упоран туку оженет:D Ах кога ми викаа жени се јас не:sweat:
   
  На Bozica1980, naturallmess, S.W.A.G и 18 други им се допаѓа ова.
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.802
  Хера има препораки за секс за време на пандемијава.
  Вика измијте раце пред и после односот. И толку прочитав. Измијте раце бе, угурајте се еден во друг ама битно рацете да ви се измиени.
  Ковидсутра
  [​IMG]
   
  На Bozica1980, marchi-cool, M&M и 9 други им се допаѓа ова.
 7. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.842
  Пол:
  Женски
  upload_2020-4-13_15-4-57.jpeg
   
  На Dessa, Scott Weiland, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 8. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  27.213
  Апстиненција за време на пандемија кај мене :D
  Не за друго, либето ми е од друг град и некое време еве нема гледање.
  Играчки и слично не користам, ни пак ми паднало досега на памет. Ќе се издржи, не е за умирање,после ова ќе се надокнади ]:)
   
  На cresa-jagoda, John Snow и candy.cane им се допаѓа ова.
 9. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  902
  Допаѓања:
  4.679
  Пол:
  Женски
  Темава е за сингл само или и за нас мажени/женети? :D

  Освен што сме премногу тивки (живееме со свекор ми:doh:) , друго не се смени...
   
  На M&M, Bratot, CameliaMiller и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.375
  За сите. :D
   
  На LadyLollypop му/ѝ се допаѓа ова.
 11. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.965
  Пол:
  Женски
  Социјална дистанца држиме, совесни сме.

  Вие што имате секс бетер од Цаца сте !!!
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda и Biljarkata им се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  а ако живееш со него? и тоаш бетер од цаца си?:D
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda и Alisa22 им се допаѓа ова.
 13. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.817
  Допаѓања:
  52.353
  Пол:
  Машки
  Тогаш глори хол, ќе си отворите дупче у спална:bandit:
   
  На M&M, Bratot, Amellie13 и 10 други им се допаѓа ова.
 14. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.965
  Пол:
  Женски
  Е тогаш си ко Цаца. Ако имала секс со мажот. Ако немала... бетер си пак :(
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda, Biljarkata и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.375
  Напрај јапанско знаме со дупка у средина на креветот. :smoke:
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  2.682
  Допаѓања:
  88.162
  Јас и девојка ми, решивме против короната да се бориме на холандски начин...:wasntme:
  Да јакнеме имунитет со што е можно повеќе секс..:makeup:
   
  На JuLleE, gjoker4e, jasbi и 6 други им се допаѓа ова.
 17. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  ок, одам да го врзам у подрум.
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda и candy.cane им се допаѓа ова.
 18. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.817
  Допаѓања:
  52.353
  Пол:
  Машки
  Девојка?:o Пропуштам нешто у приказнава :^)
   
  На cresa-jagoda, emiliana, ninja35 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.191
  Допаѓања:
  106.259
  А со сопругата полициски час и најстроги мерки, а? :D
   
  На glosipgirl, JuLleE, gjoker4e и 9 други им се допаѓа ова.
 20. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  шизик на ризик по еу стандарди:D
   
  На JuLleE, cresa-jagoda, emiliana и 2 други им се допаѓа ова.