Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LovelyGirl3, 26 јануари 2020.

 1. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.698
  Допаѓања:
  25.055
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20200522-182056_Facebook.jpg
   
  На cresa-jagoda и НаталиЛили им се допаѓа ова.
 2. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.778
  Допаѓања:
  5.355
  Им се ближи крајот и на нив,кај да е ке има избори.;)
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.176
  Допаѓања:
  12.396
  Пол:
  Женски
  А сабота од 7, така?
   
  На ЕденЧлен и fana им се допаѓа ова.
 4. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  2.153
  Да.
   
  На ЕденЧлен и Mantub им се допаѓа ова.
 5. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.165
  Допаѓања:
  2.686
  Пол:
  Женски
  Не, од недела од 11:00
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.176
  Допаѓања:
  12.396
  Пол:
  Женски
  Ме збунавте сега не разбирам :D валда сабота не е цела отворена :)
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.425
  Допаѓања:
  43.993
  Пол:
  Машки
  Сабота стандард, од 19 до 5 сабајле
   
  На cresa-jagoda, Feminka22, Angie1432 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.903
  Допаѓања:
  18.790
  Пол:
  Женски
  Утре (сабота) ќе е исто ко денес :)
   
  На Ahoy, Mantub и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 9. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  2.153
  Прашуваше за утре како ќе е :)
   
  На Mimmi39 и Mantub им се допаѓа ова.
 10. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.619
  Допаѓања:
  10.659
  Пол:
  Женски
  Стискаме палци за негативен тест.
   
  На cresa-jagoda, zhap4e, Avery и 2 други им се допаѓа ова.
 11. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  110.805
  Не знам како се радувате на полициски час. До вторник.
  Ќе ги спречи барем да не одаат од куќа во куќа, иако кај нив ифтарот беше пресуден.

  Кај нас за неносење маски, казни. Ср казнува. Еве ги, сега сите маските на лице.
  Значи можело.
  Кога немаат совест, удри по џеб.
   
  На Feminka22, referentka, *Amethyst* и 4 други им се допаѓа ова.
 12. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.619
  Допаѓања:
  10.659
  Пол:
  Женски
  "Според нашите информации, од вкупниот број на заразени од Ковид 19 во Скопје, дури 390 заболени граѓани се од шест скопски општини и тоа 98 се од Аеродром, 70 од Карпош, 63 од Чаир, 41 од Сарај, 84 од Гази Баба и 34 од Бутел."

  Аеродром лидер.​
   
  На cresa-jagoda, CameliaMiller и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 13. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.228
  Допаѓања:
  7.262
  Претеруваат веќе. Аман психички ќе отидеме со ова карантинов.
   
  На fana и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 14. SelenaGomez

  SelenaGomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Баш се изреволтирав со ова полицискиов час. Што не ни направија и за Велигден бе од недела сабајле да можиме до в црква да отидеме? Ама не, не' затворија нас од петок. Срамота
   
  На Nellie, Anie93, christinnn и 3 други им се допаѓа ова.
 15. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.698
  Допаѓања:
  25.055
  Пол:
  Женски
  Недела всушност нема ни да се отворат продавници и маркети, зошто воопшто и од 11 е пол. Час кога ништо нема да може да средиш од обврски и се останува за утре?
  Многу дискриминирачки, уште полошо што ден пред тоа известуваат. Срамота!
   
 16. Rebele

  Rebele Активен член

  Се зачлени на:
  11 април 2020
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Ајде бе престанете да стварате тензија и омраза луѓе. Велигден, Бајрам, црква, џамија.
  Болеста сите не погодува. Па смешни сте со тој коментар, ние затворени а они не.
  Како што памтам нас црквите ни еден ден не ни беа затворени, џамиите пред неколку дена почнаа да работат.

  Ако отидевте во црква за Велигден, мислиш рогови ќе ви никнеа.

  Све ќе пуштат од среда или четврток пикот го поминавме, нема потреба од толку строго.
  Омразата ќе ве изеде, ебаве верниците.
   
  На buba4e89, Ivan4e04, FancyGirl* и 14 други им се допаѓа ова.
 17. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.088
  Допаѓања:
  7.046
  Пол:
  Женски
  За да се одржи утринската молитва за Бајрам. Сега на сител зборува муфтијата.
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.778
  Допаѓања:
  5.355
  Контра ефект ке се направи со забраниве,мислам за инает ке одат,на народот им е збогтисано веке.
  Нема логика веке ни карантини,ни полициски часови,кога од вторник све по старо,ке се пуштаат ресторани,кафичи итн(facepalm):x
   
 19. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.425
  Допаѓања:
  43.993
  Пол:
  Машки
  Ако глеаме по таа логика и црквите за време на најстроги карантини на велики петок беа отворени, дури и причест се дозволи. Нема поента муабетов ама зошто тогаш така сеа вака, глупости.
   
  На cresa-jagoda, lovestoneddd, M.B. и 6 други им се допаѓа ова.
 20. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  31.233
  Пол:
  Женски