Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LovelyGirl3, 26 јануари 2020.

 1. meri11

  meri11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Добро луѓе, каде треба да пријавам за непочитување на полициски час и групирање на повеќе од 10 луѓе пред зграда. Ова се случува секојдневно, деца и возрасни не си одат пред 20 часот...
   
  На Feminka22, ЕденЧлен и WildMk им се допаѓа ова.
 2. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.820
  Допаѓања:
  110.774
  Нас ни го оставија Велики Четврток да се причестеме од иста лажичка и Велики петок да одиме на Црква.
  Да бидеме реални. Ни дадоа и повеќе од што треба.
  Ама дека се муслимани ќе подгреваме сега атмосфера.
   
  На cresa-jagoda, Ivan4e04, oblace1 и 12 други им се допаѓа ова.
 3. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.901
  Допаѓања:
  18.782
  Пол:
  Женски
  Шо да бидиме реални бе? И тие од 12.05 до денес си имаа време за одење по џамии, а вечерта си одеа на ифтар не почитувајќи го полицискиот час. На денот на празникот може да одат повторно во џамија. До 11 кај сите роднини на по едно кафе.
  Ние на денот на празникот бевме дома затворени како стоки.
  И браво за тебе штом ова ти е исто.
   
  На bibiiii, Feminka22, orevokrsacka и 6 други им се допаѓа ова.
 4. SelenaGomez

  SelenaGomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  771
  Пол:
  Женски
  Баш дека на сите не погодува не треба да се групираме а ова одењево и собирање на молитва и ифтари е спротивно од тоа. Зошто да им биде одобрено? Бројките последнава недела на заболени скокнаа баш заради ова а не па сега кога ќе се напикаат во џамија
   
  На bibiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  43.970
  Пол:
  Машки
  Нели се олабавуваат мерките и плачете дека не сакате карантини?
  Не ве разбирам жими све, кој сака да оди на гости и по ифтари ни карантин ни полициски час не го спречува Фанке.
   
  На cresa-jagoda, Alisa22, oblace1 и 8 други им се допаѓа ова.
 6. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.820
  Допаѓања:
  110.774
  Ги отворија заради Литијата во Струга. Брзо заборавате.
  Да, исто ми е оти се дозволи 2 дена и тоа Петок кога има повеќе народ во Црква отколку недела.
  И во вторник и нашите беа по гости.
  Они, ниеден не скокна што ги затворија поради нас.
  Не можам да ве сфатам, заради реваншизам да бидеме во карантин?
   
  На oblace1, LejlaD, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.984
  Допаѓања:
  11.812
  Пол:
  Женски
  Ај бидете искрени, не ви е поради здравјето, од инат ви е. За Велигден било затворено, зашто не и за Бајрам. Ипак Велигден беше пред месец ипол. Во тоа време ни молови работеа ни ништо. Тотално друга ситуација беше.
  Ко деца се инатат и по социјални мрежи. А истите без свест што ќе шетаат по гости, верувајте и до сега шетале по çajtore. И доста со тие поделби дека божем ние Македонците сме многу просветлени и одговорни, се покажа во Струга...
   
  На cresa-jagoda, Ivan4e04, ElenaOfRivendell и 22 други им се допаѓа ова.
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.762
  Допаѓања:
  13.452
  Пол:
  Женски
  Што во Струга??? И шо? Знаеш колку време помина? Кај се заболените? немааа
   
  На fana и Ahoy им се допаѓа ова.
 9. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.088
  Допаѓања:
  7.046
  Пол:
  Женски
  Во пожарна можда?
  Господе Боже, кај да пријавела... па во полиција. Полициски час-полиција, логично нели?!
   
  На cresa-jagoda, Alisa22, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.751
  Допаѓања:
  31.218
  Пол:
  Женски
  Ко мали деца...
  Зошто бато доби играчка,а јас не?
  Балканштина,нема што... :muscle::rofl::rofl::rofl:
   
  На John Snow, Bunny2, CameliaMiller и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.984
  Допаѓања:
  11.812
  Пол:
  Женски
  Пошо ние сме од Господ допрени, затоа нема. Кај муслиманиве ќе има... ма ајде!
  Не оправдува никави собири од било кој тип, само мразам дволичност. Признај дека ти е инат, нели?
   
  На ElenaOfRivendell, oblace1, LejlaD и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  493
  Носите ли маски? Многу не носат посебно на моја возраст и се осеќам малце глупо шо носам....Во аптека бев, и аптекарката не носеше....
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.762
  Допаѓања:
  13.452
  Пол:
  Женски
  Извини не те разбирам што збориш? Погрешка си ме цитирала изгледа
   
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.762
  Допаѓања:
  13.452
  Пол:
  Женски
  Да секогаш и сегде
   
  На nextredstyle и Ahoy им се допаѓа ова.
 15. Stache

  Stache Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Машки
  Бев у продавница сабајлево и носеа продавачките, ама на лакти. Ја будала носев, викам ај..
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.751
  Допаѓања:
  31.218
  Пол:
  Женски
  Носам секаде.
  Не се осеќај така,баш паметно постапуваш.
   
  На WildMk и Аргентина * им се допаѓа ова.
 17. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  13.927
  Пол:
  Женски
  Добро, вие знаете зошто носите?
  Епа зашто прашувате дали треба или не треба? Тоа е глупо.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  5.352
  Не подгревам атмосфера,незнам дали ме разбра јас сум против овој карантин и полициски час,бев за овие мерки до велигден,од тогаш па навака ми е бесмислено повеќе,особено кога се збори за брзи избори.
  Која е поентава сега со полицискиов час?

  За рамазан само кажав дека нема да го почитуваат муслиманите полицискиот час
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  23.323
  Пол:
  Женски
  Кој ќе ги спречи бе Јуле? Тие истите што дозволија да се шетаат по ифтари? |(
  Убаво што казнуваат иако... стопати повеќе ќе се радував да видов некој на терен да едуцира. Џабе казни ако тој што го казнуваш не сфаќа зошто го казнуваш. Ако истиот кога ќе се сврти ќе извади маска, ќе се почеша по очи, лице итн... Ми ја сфаќаш поентата?
   
  На Feminka22, princess5 и fana им се допаѓа ова.
 20. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.901
  Допаѓања:
  18.782
  Пол:
  Женски
  Па не сакам јас во карантин да сме пошто евидентно нема поента. Зошто јас да сум затворена на нивниот празник кога тие секако нема да се? Си кажаа дека нема да почитуваат. Логиката кај е тука?
  Или видоа дека покакаа работа па ај сеа ќе мачкаме очи? Срамота!
   
  На P.S.love, An-na и Kimberly11 им се допаѓа ова.