Форумџика на годината 2020

Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LovelyGirl3, 26 јануари 2020.

 1. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  14.100
  Пол:
  Машки
  Радуј се стварно, да не дојде ред ко Бугарија и ние, во комбиња од месарници, за кубасици да ги пренесуваме вакцините :emo: :D
   
 2. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  2.800
  Пол:
  Женски
  Со овие у влада ништо чудно... :!:
   
 3. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  14.100
  Пол:
  Машки
  :D:D не, не, ние имаме потенцијал да бидеме по современи и модерни, пример со Цермат комбиња :bug:
   
  На Tajnaotrovna, Sarence и Ева33 им се допаѓа ова.
 4. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  10.277
  Пол:
  Женски
  Цермат фрижидери ли стигнале? :?: :D
   
  На Tajnaotrovna, Nevenche26 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 5. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  14.100
  Пол:
  Машки
  Ти па одма по сладолед |(

  Не сме до толку, не :!:
  Се надевам :?:
   
 6. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  10.277
  Пол:
  Женски
  Вакциниве со каква брзина идат кај нас.. како ирвас да ги носи. :^)
   
  На Ева33, Tajnaotrovna, VDT2906 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  6.013
  Допаѓања:
  35.054
  Пол:
  Женски
 8. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  6.164
  Допаѓања:
  142.415
  На Tajnaotrovna, LejlaD, TeddyGrey и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Abracadaver

  Abracadaver Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  1.481
  Пол:
  Машки
  Белорусија за еден ден тестира 22.770 граѓани од кои 1.933 позитивни. Ние тестираме едвај 2.000, а имаме 400 заболени. Блескаме до небо.

  Србија скоро 9.100 тестови, а 1.393 заразени.

  Ние едвај 2.000 теста и 400 заразени, али блескаме. Се е под контрола. Фрижидерите Беко се на пат. Не бринете воопшто :D
   
  На Fifi84 и zuto им се допаѓа ова.
 10. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  34.275
  Пол:
  Женски
  Во денешниот извештај стои забелешка дека при проверка на системот нотирани биле досега неевидентирани оздравени случаи, кои биле прикажани збирно со денешните во дневната статистика.
   
  На Ahoy и g8lQQk им се допаѓа ова.
 11. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  10.131
  Пол:
  Женски
  Убава бројка на оздравени, само да се множат овие бројки, а да има сѐ помалку нови случаи.
   
  На tinka-mace и duffi им се допаѓа ова.
 12. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.987
  Допаѓања:
  123.748
  Најреална е сликата од болниците. А засега е видно смирено.
  Тестовите не значат ништо. Куп починаа негативни, со слика на Ковид.
  Јас се надевам дека сме на пат да стекнеме колективен имунитет. Ако постои таков.
   
  На јolene, Skorpija25, Tajnaotrovna и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  14.100
  Пол:
  Машки
  Во последните 24 часа се направени 1530 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19 во:

  -Скопје 71
  -Куманово 19
  -Тетово 6
  -Прилеп 12
  -Гостивар 3
  -Штип 6
  -Битола 1
  -Велес 6
  -Охрид 5
  -Струмица 6
  -Кавадарци 8
  -Струга 11
  -Кочани 1
  -Кичево 8
  -Гевгелија 4
  -Неготино 8
  -Дебар 3
  -Ресен 7
  -Делчево 2
  -Радовиш 1
  -Пробиштип 2

  Починати се 6 лица, четири пациенти од Скопје (60,74,44 и 86г), еден од Куманово (72г) и еден пациент од Гостивар (64г). Пациентите се починати во болнички услови.

  Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 2009 оздравени пациенти од:

  -Скопје 1356
  -Куманово 51
  -Тетово 115
  -Прилеп 11
  -Гостивар 71
  -Штип 21
  -Битола 33
  -Велес 33
  -Охрид 81
  -Струмица 27
  -Кавадарци 41
  -Струга 33
  -Кочани 8
  -Кичево 22
  -Свети Николе 8
  -Гевгелија 10
  -Дебар 10
  -Крива Паланка 7
  -Ресен 14
  -Радовиш 2
  -Берово 1
  -Делчево 17
  -Виница 10
  -Пробиштип 2
  -Валандово 1
  -Демир Хисар 6
  -Македонски Брод 2
  -Богданци 2
  -Крушево 1
  -Македонска Каменица 11
  -Демир Капија 1
  -Дојран 1

  Досега во земјата се направени вкупно 431.712 тестирања на Ковид-19.

  Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 88938, бројката на оздравени пациенти е 73601, на починати е 2702, а бројот на активни случаи изнесува 12635.
   
  На WaitTillTheEnd и fana им се допаѓа ова.
 14. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.407
  Допаѓања:
  4.579
  Пол:
  Женски
  Гледав вести сега.
  Пола и поише не ги носеа маските како што треба.
  Многу се нервирам.
  Ти од скоро година дена, без три месеци како не дружи Ковидов да незнаеш маска да носиш е стварно за грев.
   
  На Fifi84 му/ѝ се допаѓа ова.