Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LovelyGirl3, 26 јануари 2020.

 1. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.559
  Допаѓања:
  44.320
 2. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.430
  Допаѓања:
  42.001
  @vaga95, понекогаш се чудам како е можно кај македончето да се собрани сите најлоши особини: глупост, злоба, простотилак, склоност кон дискриминација, предрасуди.

  И јас искрено се надевам да им се упати јавно извинување на луѓево ама мислам дека ни тоа не е доволно, срам ми е што живеам тука, искрено. Луѓето дошле да држат работилница за мир, толеранција и меѓусебно почитување, која иронија.
   
  На smile:), oblace1, Alisa22 и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Nevergiveup1

  Nevergiveup1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Машки
  Вирусот е 100 % вештачки. Корона вирусите се од пред тоа овој е само модифициран. и да не може да се пренесе преку храна 100 % сум сигурен во тоа. Се е политика...
   
 4. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  2.296
  Пол:
  Женски
  Дошле да предаваат за мир и толеранција и одма сфатиле дека тука не е на високо ниво.
  А што е најинтересно, не се ни од Кина туку Јужна Кореја.(facepalm)
   
  На oblace1, hello-kitty.90, M&M и 4 други им се допаѓа ова.
 5. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.325
  Пол:
  Женски
  Мене незгодно ми падна. upload_2020-1-30_13-39-22.png
   
  На Sarence, CameliaMiller, smile:) и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Nithya

  Nithya Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Пазарот во Вухан од каде се претпоставува дека вирусот е пренесен од диви животни на луѓе..

  Кој има јак желудник нека го гледа видеово :puke::puke::puke:

   
 7. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.325
  Пол:
  Женски
  Неееее не не не не!!!!
  Кучиња, мачиња бе ало ;(
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.904
  Допаѓања:
  32.538
  Пол:
  Женски
  На Outlook, Peperutce1115, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 9. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  43.383
  Пол:
  Машки
  FB_IMG_1580395251702.jpg
   
  На НаталиЛили, Peperutce1115 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 10. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.433
  Допаѓања:
  33.298
  Пол:
  Женски
  Еден дебил ќе го заокружи впечатокот кој странците го имаат за нас. Гадни, некултурни, расисти, неписмени. Приказната за тоа како биле нападнати во Северна, ќе се раскажува насекаде низ светот и засекогаш ќе биде нивна успомена од државава. Баш фино.

  Се надевам дека ќе го санкционираат говното за да нареден пат, простотилукот го задржи во себе.
   
  На Outlook, CameliaMiller, oblace1 и 7 други им се допаѓа ова.
 11. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Meso od kucinja i macinja e perfektno zdravo za covekot.Duri i podobro od nekoi mesa koi nie gi jademe.Znam lugje sto probale meso od kuce i velat deka e mnogu vkusno.
   
 12. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.112
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека постои збор толку гнасен што би можела ова да го опишам. Не е ни чудо што најголемите епидемии почнуваат од таму и почнуваат баш од овие луѓе што работат на вакви пазари со животни. Само што и ние останатите ќе си го добиеме ради не знам како да ги наречам не луѓево. Кога сме вакви ждерачи (зборувам како луѓе) малку ни се и еболата и свинскиот грип и сарсот и овој сега, еј у 21 век кога хигиената бар треба да е на највисоко ниво и постојат инфомрации за видови на исхрана.
   
 13. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.433
  Допаѓања:
  33.298
  Пол:
  Женски
  Зошто ондак и ти не конзумираш ?
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  5.785
  Пол:
  Женски
  Со толкава огромна популација, сиромаштија сигурно има во доста провинции, а за нив секој вид на месо е добредојден извор на протеини - посебно кога си гладен. Не јадат само мачки и кучиња, јадат скоро сѐ.
  Мозок од мајмун им бил деликатес во последно време и ред други :puke::bug:

  А и во други азиски земји се јаде сѐ што мрда, не само во Кина.
   
 15. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Zatoa sto nikoj drug okolu mene ne konzumira.I ne e sekojdnevno za naseto podnebje.Nikogas ne sum probal meso od kuce.No ne postoi nitu eden relevanten argument zosto istoto da ne se konzumira.Naprotiv.
   
 16. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  10.390
  Пол:
  Женски
  И бубачки е исто така здраво да се конзумираат. Имаат протеини. :)
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.473
  Допаѓања:
  94.222
  Пол:
  Женски
  Господе Боже.
  Да било тоа здраво ќе не учеле уште од мали нозе.
  Ејј освестете се.:fubar:
   
  На Nightwish11 и Amellie13 им се допаѓа ова.
 18. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.750
  Бидејќи за почеток би требало да размислуваме малку од етичка страна, не да се предводиме од нагони.
  На канибалите им е вкусно човеково месо ако одиме со тој став.
   
  На smile:), GirlRose, PaLaVa и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Se.Bubackite gi imas po marketi vo Tailand,Vietnam,Kambodza i slicnite.Na tripadvisor sto sum cital turisti sto bile tamu i probale od tie specijaliteti velat deka se prevkusni.

  Samo zatoa sto ne e tipicno za naseto podnebje ne znaci deka i ne e zdravo ili vkusno.

  Meso od kuce e zdravo i bezbedno.
   
 20. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  2.428
  Пол:
  Женски
  Ако баш така збориме не е етички било кое животно да се јаде. И свињата чувствува исто што и кучето.
   
  На jacqueline.s, dayla, Alisa22 и 4 други им се допаѓа ова.