Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LovelyGirl3, 26 јануари 2020.

 1. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
  Navistina nesakav veke da postiram na ovaa tema , no informaciite i faktite prilozeni vo ova video se premnogu vazni za da se zanemarat. Ako ne se osvestime a pred se lugeto sto ja vodat drzavata ne go napustat ovoj model na spravuvanje so covid-19, crno ni se pisuva na site nas, no ne od virusot . Svetska e edinstvenata drzava koja odbi da vovede policiski cas , i sekoja cest za toa. Pred da se strcate so komentari poglednete vnimatelno i soocete se so realnosta .
   
  На prominent му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  1.369
  Пол:
  Машки
  Different is always attractive?
   
 3. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.645
  Допаѓања:
  96.883
  Сериозно на некој му смета каде се сместени дојдените во карантин?! Подобро ќе беше секој по "дома", па да акаат каде стигнат и да бидат закана?!

  Што менува каде се ако вие си седите дома? Глејте си го својот двор.
   
  На Ivan4e04, candy.cane, ohlalalala и 25 други им се допаѓа ова.
 4. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.180
  Допаѓања:
  10.373
  Пол:
  Женски
  па луѓето што дојдоа што да им речам вратете се дома? При спреман роденден и гости на врата? Додуша немаше многу фала богу ама и тие што дојдоа. Сме ги поканиле дошле и сега причина за враќање? Ниеден роденден не се откажа во тој период т.е истата недела.
   
 5. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  4.116
  Допаѓања:
  91.981
  Пол:
  Женски
  @koritsaki како е во Ксанти? На Крф имаме турист од Белгија со сите симптоми и пневмонија во болница на апарати. 2 дена откако дошол му се појавиле симптомите. Сега се чека на резултатите од корона. :sweat:
  Добро бе зар сега нашол да шета?! :headbang:

  Многу починати ми се чини за кратко време (28 ), и скоро 1000 заразени.

  А и ова со пораките што го дозволија не чини, сите праќаат пораки и пак се расшетаваат надвор. Па стварно нема смисла.
   
  На cresa-jagoda, @ster@, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
 6. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.180
  Допаѓања:
  10.373
  Пол:
  Женски
  и сега јас ли го донесов вирусов во Македонија?? :^)
   
 7. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.788
  Допаѓања:
  5.391
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.645
  Допаѓања:
  96.883
  Што си ги канела?! Што не им откажа на време.
   
  На Harper, candy.cane, ohlalalala и 8 други им се допаѓа ова.
 9. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  26.967
  Пол:
  Женски
 10. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.090
  Допаѓања:
  7.046
  Пол:
  Женски
  259CF390-4B70-4881-8710-89C89B9584B0.jpeg Битолчани (ако ви е стварно вакво мислењето) арни сте со умот?
  За жал, болни се тие со вакво мислење и тоа болни во душата и никогааш нема да се излечат.
   
  На Ivan4e04, candy.cane, queen19 и 17 други им се допаѓа ова.
 11. GeoDidi

  GeoDidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  120
  Ама, за жал веќе го имаме првиот заразен во Битола.
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.906
  Допаѓања:
  5.873
  Пол:
  Женски
  Битола мој роден крај,значи јас ако се вратам сега уште на влезот ќе ме линчуваат?
  Злоба ќе не отруе попрво а не корона вирус...
   
  На candy.cane, ohlalalala, 1209 и 11 други им се допаѓа ова.
 13. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.359
  Допаѓања:
  67.623
  Пол:
  Женски
  Не, ама придонесуваш за ширење :nod:
   
  На Harper, candy.cane, ohlalalala и 11 други им се допаѓа ова.
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.206
  Допаѓања:
  69.696
  Пол:
  Женски

  Лелеее како сега им се шета и јас не можам да сватам. И аеродромите овде во Грција не се затворени нели? :worried:

  Во Ксанти имаме над 10 заразени, двајца починаа (и тој другар му на свекор ми почина на 47 години :( кажуваа баш на тв завчера)
  Има многу заразени во едно село близу градов, Ехинос се вика баш на сите тв кажуваат и цело село е под карантин. Во тоа село живеат околу 3000 жители и се се Помаци (грци муслимани), има многу заразени. Се почнало откако се вратиле некои од Холандија што го имаат вирусот и почнале веселби да си прават со останатите од селото, па доаѓала полиција ги растерувала , казни им пишувале ама џабе сега, пола село ќе испадне заразено :envy:
   
  На candy.cane, cresa-jagoda, @ster@ и 6 други им се допаѓа ова.
 15. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.491
  Допаѓања:
  10.796
  Пол:
  Женски
  Не е на сите битолчани тоа мислењето :)
   
  На Harper, sia.bella, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Elena1001

  Elena1001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  962
  Пол:
  Женски
  Пред да ги осудите сите што сакаат да се вратат во својата родна земја ставете малку прст на тоа главата. Луѓе бре и тие се нечии деца, и нивните родители неможат со денови да спијат поради оваа ситуација, ги затекна сите, некои од нив имаат и деца оставено тука, зарем да не се вратат да бидат до нив во вакви ситуации. Зарем не сте размислиле под колкав пририсок се наоѓаат и овие луѓе мислејќи за своите најблиски. Што ако нешто се случи со нивните тука, што ако нешто се случи со нив таму. Ама битно да се осудувало само.
  Дури и да не е ваква пандемија во светот, секогаш кога ќе слушнеме родител ни се разболел трчаме за да си ги видиме, да бидеме до нив, дури и родителот да е од друг град а вие да работите во ск, во такви ситуации сите си одат ДОМА. Да не збориме за браќа, сестри и деца.
  Дајте олабавете малку, повеќе позитивност, повеќе убава мисла и поддршка еден за друг па и да не е македонец.
  И да овие луѓе не се враќаат затоа што Македонија ќе им даде нешто повеќе од другите земји каде што се туку заради тоа што нивните сакани им се тука.
   
  На candy.cane, ohlalalala, Pelargonium и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Adeline

  Adeline Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2015
  Пораки:
  1.889
  Допаѓања:
  4.568
  Пол:
  Женски
  Кога ќе биде пикот што мислите? Кога ќе се стабилизира ситуацијава?
   
 18. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  4.116
  Допаѓања:
  91.981
  Пол:
  Женски
  Па демек ги затворија аеродромите и јас се чудам од каде. А и аеродромот ми е на 5 мин. над глава ми проаѓаат авиони генерално многу е гласно, ама еве со денови не сум слушнала ништо. Од кај излезе овој не знам...

  Еве само што прочитав нова жртва во Костур.
  Ич не паничев генерално. Од дома не сум излегла од негде 10 март, маж работи од дома, само чат пат претрчува да испазари за недела-две и тоа е тоа. Ама како се шири вирусов веќе почнува сериозно страв да ме фаќа.
   
  На candy.cane, @ster@, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 19. rainbowmama

  rainbowmama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  396
  Пол:
  Женски
  Уште пред неколку недели овде кажувaа за по втор пат заразени. Имаше еден заболен чичко, зградата во која живее беше под карантин, кога излезе од болница го пречекаа како со поворка, со славење.. Вака фино беше ама после кратко време пак испадна позитивен, и станарите онака хммммм...
  Едит: овде=во Кина
   
  На Purplelilac, cresa-jagoda и FreeMind им се допаѓа ова.
 20. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.788
  Допаѓања:
  5.391