Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LovelyGirl3, 26 јануари 2020.

 1. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.124
  Допаѓања:
  19.032
  Пол:
  Женски
  Каде? Од каде информацијата?
  И мене пред некој ден ми пишаа сигурно е има неколку позитивни, па после дезинформација испадна.
   
  На @ster@ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  5.566
  Пол:
  Женски
  Дали сериозно народов вака размислува? Ке линчува заразени? Да објавеле име и презиме,јавно да биде презентирани... не ми се верува што читам,па сексуално да се пренесуваше убедена сум дека пола од сите нив ке лажеа дека се заразени.
  Не сме нормални.
   
  На @ster@, cresa-jagoda, mal.ecka и 8 други им се допаѓа ова.
 3. GeoDidi

  GeoDidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  120
  За жал, мислам дека сега не е дезинформација. Сигурно денес и ќе разбереш за кој станува збор.
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.606
  Допаѓања:
  49.117
  Пол:
  Женски
  Aj ве молам со тоа Цигани па Цигани.
  Тоа "Италијаните се Цигани" не е навреда кон Италијаните па сега да треба да оправдуваме дека не, Италијаните не се Цигани... да се разбереме. Иако тешко дека ќе се разбереме, дотука е.
  Колку ниска свест, значи страшно.

  Ќе го оставам ова да стои овде. И модераторите мора да реагираат на вакви мислења.
  Побрзо ќе реагираат на нигер отколку на дискриминација што ни е пред нос.

  Screen Shot 2020-03-28 at 10.40.58.png

  Во ред е да ги критикувате луѓето на интервјуто од Шутка, за секоја критика се.
  Ама другите мислења, луѓе што ви е?
  Дај престанете, доста е.
   
  На Harper, sanjaeva, Purplelilac и 8 други им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.543
  Допаѓања:
  94.596
  Пол:
  Женски
  Ајде дивете му се дечкото,половина од вас чекавте таква подршка.
  Ама дечкото си направи линч сам на себе од простоќа.
   
 6. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.446
  Допаѓања:
  42.204
  Во текот на април. Крај на април мислам дека ќе се стабилизираме, полека ќе се ,,буди'' животот.
  Ова се некои мои пресметки и заклучок, сумиран од мислењето на стручни лица.

  Идеално би било да нема голем пик туку линеарен раст, и тоа е можно.
  Во мај веќе се' ќе функционира. Прашање е како, имајќи го предвид економскиот аспект, но тоа е веќе друга тема. Не помалку важна од здравствениот аспект.
   
  На Larichka8, @ster@, 1209 и 10 други им се допаѓа ова.
 7. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  568
  Допаѓања:
  1.170
  Пол:
  Женски
  Реално секој ќе рече подалеку од мене нека бидат и не е тоа поентата.
  Не се тие шугави кутриња.
  И се во карантин.
  Значи карантин.
  Не смеат да искачаат па да ве заразат.
  Мислам дека немаат причина да бидете загрижени бидејќи ги чува полиција и не смеат да искачаат.
   
  На candy.cane, ohlalalala, @ster@ и 9 други им се допаѓа ова.
 8. Magic13

  Magic13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2019
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.311
  Пол:
  Женски
  Никој не рече дека се шугави кутриња. Ниту пак има потреба од толку погрдни зборови.Премногу ги извртивте работите.
  Луѓето се сепак наши и треба да се сместат во пристојни услови без разлика дали се македонци, роми, албанци, турци, власи.
  Само можеше да ги смеатат во периферни делови од градот, ете на пример Молика или не мора во центарот на Скопје, може околината. Самата слика на толку полиција во центар е дополнително вознемирувачка кај луѓето.
  Кој разбра, разбра.
   
  На Just.do.it и HaleemO им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.543
  Допаѓања:
  94.596
  Пол:
  Женски
  Да? Проба да се извадиш ама безуспешно.
   
  На candy.cane, Purplelilac, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Adeline

  Adeline Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2015
  Пораки:
  1.889
  Допаѓања:
  4.568
  Пол:
  Женски
  Доколку би било така би било супер, тоа е скоро, се ближи крајот. Чул те господ така да биде
   
  На @ster@, *Amethyst*, prominent и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Magic13

  Magic13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2019
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.311
  Пол:
  Женски
  Да, во право си.
  Убав ден:)
   
 12. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.568
  Пол:
  Женски
  Колку е убава и оптимистична сликава.Само да се оствари.
  Ама да повториме по кој знае кој пат:само од нас како индивидуи зависи.
   
  На Larichka8, candy.cane, Angie1432 и 11 други им се допаѓа ова.
 13. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  1.242
  Пол:
  Женски
  Дали знаете кога ќе има прес денес?
   
 14. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  20.218
  Пол:
  Женски
  Јас мислам за терористи да се работеше олку немаше да ви се гадни.
  Сфаќам и изолација, и максимална претпазливост и све ама се познава и кога претерувате.
  Не лета вирусот туку така, океј е.
   
  На candy.cane, Purplelilac, Angie1432 и 5 други им се допаѓа ова.
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.446
  Допаѓања:
  42.204
  @ph.orhideja секако! Затоа е многу важно да се стрпиме, да не паничиме и да останеме психички присебни. Само така нема да потклекнеме.
  За да се оствари таа оптимистична слика. Имајте ја во главата додека седите дома. :)
   
  На candy.cane, @ster@, Tajnaotrovna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  779
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Какво завршување во април шо зборите, пикот ќе биде онаму за Велигден а стабилизирање на состојбата јули може и подолго.
  Дај боже да грешам, ама така викаат повеќето.
   
  На candy.cane, queen19 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.750
  Од каде знаеш дека не е дезинформација?
  Доколку имаш сигурна информација, а не сакаш јавно да кажуваш детали, би те замолила да ми пишеш во приватна порака.
   
 18. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.124
  Допаѓања:
  19.032
  Пол:
  Женски
  Точно е, за жал. Ќе кажат во пресекот набрзо. Имаме прв случај во Битола.
   
  На mal.ecka и Waverly Raven им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.599
  Допаѓања:
  44.442
  А за нив не е вознемирувачки што ги чува полиција какод а се најголеми криминалци, што уште цел месец (2x14 дена) ќе живеат со мислата дека можеби носат вирус со себе кој може да ги убие или да убие некој кој го префати од нив, дека грото од државата ги смета за болни од чума и смета дека најдобро е да се протераат од државата или да им се заковаат од надвор вратите.
   
  На candy.cane, ohlalalala, buba4e89 и 8 други им се допаѓа ова.
 20. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.750
  Прашање на време беше :/....се знае ли како се заразил? Контакт со веќе заболен тука или импортиран од странство?
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.