Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LovelyGirl3, 26 јануари 2020.

 1. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.359
  Допаѓања:
  67.628
  Пол:
  Женски
  Смешки. Вирусот се рашири од Кина во цел свет, па сега во Битола од Епинал ќе се проширел. Ако има неправилности долу, ќе ги има и во Молика или било кој друг хотел на Пелистер.
   
  На Ivan4e04, Lolipop23, candy.cane и 25 други им се допаѓа ова.
 2. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.126
  Допаѓања:
  19.048
  Пол:
  Женски
  Коментари што прочитав од мои сограѓани, Хитлер да позавиди. Пишале Битола чиста, носете ги на Пелистер, градот во карантин, заразата подалеку.. (facepalm) Мислиш дома им ги носат. Па и шоферите на автобусите зошто со заштитни одела биле ако не биле опасни луѓево. А наредени одоколу луѓе сликаат мислиш мечка од планина носат.
   
  На Ivan4e04, Lolipop23, candy.cane и 17 други им се допаѓа ова.
 3. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.278
  Пол:
  Женски
  Imashe soferi. Dosta od niv bea vo karantin. Barem nie se soocivme so ovoj problem.
  Se nadevam deka drugite go nemaat ovij problem.
   
 4. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  695
  Пол:
  Машки
  Да и јас слушнав дека има официјално први заразени во Битола, луѓе шо наводно секој ден си оделе на работа :x
   
  На cresa-jagoda, mal.ecka и kristina.k им се допаѓа ова.
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.611
  Допаѓања:
  44.496
  Зборам јас со денови дека Хитлер може да позавиди на фашизмот што исплива и ќе исплива. Параноична ме правеа.
   
  На buba4e89, @ster@, mimiiiii и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.468
  Допаѓања:
  129.962
  Пол:
  Женски
  Двајца доктори се во Битола, ако разбрав убаво. За жал, пак медицински персонал.
   
  На candy.cane, buba4e89, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
 7. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.929
  Допаѓања:
  18.901
  Пол:
  Женски
  Леле :(
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  695
  Пол:
  Машки
  Да, двајца доктори меѓутоа од приватна болница, шо наводно редовно оделе на работа, а неодамна биле во посета на Италија
   
  На candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.126
  Допаѓања:
  19.048
  Пол:
  Женски
  Не се од државна. Чекам да кажи официјално Филипче на прес.
   
  На candy.cane, @ster@, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.658
  Допаѓања:
  27.471
  Пол:
  Женски
  Пак доктори? А како се заразени уствари? Биле некаде или од пациент?
   
 11. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.612
  Допаѓања:
  14.962
  Пол:
  Женски
  Ми се згади од коментарите на некој личности за тоа што се носеле луѓе од странство во карантин во центарот на Битола. Потенцијално ново жариште сме биле (facepalm):x
  Срамота!
   
  На Purplelilac му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.468
  Допаѓања:
  129.962
  Пол:
  Женски
  Не е битно од каде се, дали државна или приватна болница. Кога ќе удри пикот, мислите дека само персоналот од инфективна ќе ги лекува болните? Сите медицински лица ќе се активираат, небитно во која гранка од медицината работат. А вака како што заболуваат, ќе биде проблем.
   
  На Ivan4e04, candy.cane, ohlalalala и 21 други им се допаѓа ова.
 13. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.648
  Допаѓања:
  62.373
  Пол:
  Машки
  Денеска Аеродром Нлб Банка.Додека ние младите се криеме дома,да не закачиме Корона,и да ги заразиме старите лица,очигледно е дека Старите лица ке ги заразат младите.

  FB_IMG_1585397278939.jpg
   
  На Harper, Larichka8, candy.cane и 12 други им се допаѓа ова.
 14. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Колку има денес нови не најдов објавено?
   
  На mal.ecka и lost123 им се допаѓа ова.
 15. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Уште нема инфо за нови случаи.
   
  На Ahoy и fana им се допаѓа ова.
 16. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.929
  Допаѓања:
  18.901
  Пол:
  Женски
  Да ова е точно. Имало телеграма. Знам од блиска фамилија.
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 17. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.467
  Допаѓања:
  44.379
  Пол:
  Машки
  Колку што ги обвинувам толку и ги разбирам, старциве мора пензијата да си ја извадат инаку лекови и храна од што ќе си купат? Ова е грешка на системот што не најдоа начин како пензионерите да си ја земат пензијата а да не се прават вакви гужви.
   
  На ocicka2014, CameliaMiller, @ster@ и 4 други им се допаѓа ова.
 18. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.311
  Допаѓања:
  132.773
  Пол:
  Женски
  со картичка другар. ко секој нормален човек.
   
  На Harper, senza.parole, candy.cane и 8 други им се допаѓа ова.
 19. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  14.863
  Пол:
  Женски
  ^сите имаат картици, секаде може да се плаќа со нив, и леб и лекови...
  Ама не, оно мора да излезат...
  Еве јас на мајка ми и подигав. Мм на баба му и подига.....
  Не треба да ни е тешко да им помогнеме на старите..
   
  На senza.parole, candy.cane, Purplelilac и 7 други им се допаѓа ова.
 20. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.648
  Допаѓања:
  62.373
  Пол:
  Машки
  Едноставно е,им даваат на Младите да им извадат пензија и решен проблем.Татко ми,веќе 1 год на бабами,која е здрава жива,подвижна,и ја вади пензијата и дава.Нема што да се бута и чека во редици,малтретира,мачи.Да ке кажеш ама не сите младите им се во Мк,или блиску,за све има начин ако се сака.
   
  На candy.cane, CameliaMiller, @ster@ и 4 други им се допаѓа ова.