Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LovelyGirl3, 26 јануари 2020.

 1. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  3.927
  Допаѓања:
  18.138
  Пол:
  Женски
  Јас носам ракавици ама ги фрлам одма во канта дома, па мијам раце и лице, па бришам кваки со алкохол.
   
  На Tatijana1993, cresa-jagoda, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.003
  Допаѓања:
  25.848
  Пол:
  Женски
  Прееска во паркот спроти мене имаше луѓе кои имаа маски,ама спуштени на брадата.
  Не капираат дека лошо си прават со тоа вади-стави-вади.... :x
   
  На cresa-jagoda, JuLleE и emiliana им се допаѓа ова.
 3. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  3.927
  Допаѓања:
  18.138
  Пол:
  Женски
  Вчера се угушив во Веро, една маска носев со филтер, над неа медицинска. :D Пола беа без маски, пола под нос или на брада. Особено постари луѓе, скоро никој не носеше маска.
  Не знам детски од кај да порачам, да го извадам малиот на воздух на некое поодалечено место. 20 дена нема од дома излезено. :( Ако знае некој пишете кај да најдам.
   
  На macence123*** и candy.cane им се допаѓа ова.
 4. P.S.love

  P.S.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  4.950
  Пол:
  Женски
  Прашај во Gor Ing. Види на нивната страна на фб.
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.374
  Допаѓања:
  101.002
  Јас од овие за нас шо ги имам му ставив, ама голема е.
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Anie93

  Anie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  ДА може да се каже само дека е ризична група некој починат пациент ама добро да ја знаеме листата на болести кои спаѓаат во ризична група. А, таква листа постоии. И луѓето со тие болести веќе се преплашени ама тоа е реалната ситуација, повеќе ќе се пазиме сите што знаеме дека сме дел од некоја ризична група, а за тие што не знаеме пак треба премногу да се пазиме зошто може сме дел од некоја ризична група ама не сме дознале до сега. и тоа е тоа. исто така ако некој е во ризична група може да се слушне со психолог ако не може да се носи со ситуацијата..
   
 7. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  3.927
  Допаѓања:
  18.138
  Пол:
  Женски
  @JuLleE големи се да, нема да му лежи на лицето. А на раце му ставаш нешто, или дезинфицирате само?
  @P.S.love ќе им пишам утре, фала. ;):hug:
   
  На P.S.love и JuLleE им се допаѓа ова.
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.003
  Допаѓања:
  25.848
  Пол:
  Женски
  Еден идеше накај Веро 2 и си кашлаше по пат.Немаше ни маска,ни ракавици на себе.Си кашлаше,а не ја тури раката на нос и уста,среќа што немаше никој блиску до него.
   
 9. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.374
  Допаѓања:
  101.002
  Не ставив. Снемав ракавици, а и многу беше дисциплиниран. Мачкав гел само. Ама не фаќаше ништо. Еден круг свртевме низ град.
   
  На cresa-jagoda и kristina.k им се допаѓа ова.
 10. CarrieBradshow

  CarrieBradshow Нов член

  Се зачлени на:
  12 март 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Во која конфекција?
   
 11. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.121
  Допаѓања:
  176.050
  Пол:
  Женски
  Го имав истото пишано што и ти некаде низ страниве :)

  Како и да едно огромно благодарам до сите :hug:
   
  На JuLleE и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  628
  Пол:
  Машки
  Прв пат денеска, ја отварам темава..само поради тебе.

  https://off.net.mk/offside/fudbal/fotografija-na-denot-vo-italija
   
  На cresa-jagoda, vitamina и martiiinna им се допаѓа ова.
 13. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.121
  Допаѓања:
  176.050
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам на сите искрено од срце, навистина, не знаете колку ми давате позитивност, надеж, малку светло од овој ужасен тунел на хоророт што го живееме.
  Еве јавно да ги поздравам и сите членки, феминки што ми пишуваат во лп расштракани низ светот се со цел да си дадеме една подршка една кон друга :l:
  Останете добро, навистина, иако е прелошо ама ќе бидеме добро.:l:

  Денес сум позитивна, мислам дека најпозитивна од дрнешнава случка со полицијаците, луѓето беа и повеќе од добри спрема нас.
  Во нивните очи забележав само тага и жал за сите останати граѓани што мораат да ги контролираат.

  Денес сакам да ставам 2 убави вести, има и лоши, среќа па има и позитивни, не би тука на секој артикл од фб да досаѓам затоа и слабо пишувам... оти и сама на себе прво сум си досадна

  Screenshot_20200401-011616_Samsung Internet.jpg

  Провинција Пиза, 32 годишен човек облечен во диносаурус отишол да пазари и да измами насмевка на сите околу него, да даде позитивност.

  Screenshot_20200401-011506_Samsung Internet.jpg

  Тоталното затворање на Италија спаси најмалку 38 000 луѓе.

  Screenshot_20200401-011206_Samsung Internet.jpg
  Болница во Парма, прва вечер откако почна епидемијата итната помош е празна, нема никој. Оваа вест е првиот сигнал за Италија.

  Screenshot_20200331-144804_Samsung Internet.jpg

  Оваа е малку повеќе лоша вест
  272 лица го напуштиле својот дом притоа позитивни, 5 год затвор им се заканува.
   
  На 1209, P.S.love, JuLleE и 3 други им се допаѓа ова.
 14. macence123***

  macence123*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  Во Охрид во Хоби Хоме Центар 299 ден. Имаат и на фб страница,можете да им пишете,а видов една слика за изработка на визир,кога копираме книга во книжара нели едни прозирни пластики ставаат наместо корица,со таква пластика беше направен и со фластер да си го залепиш на глава(ова во случај да не најдеш)
   
 15. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  21.203
  Cепак, мала е шансата да се заразиме од допирање на овошје во супермаркет, на пример.

  и останати прашања и одговори од Др.Даниловски
  http://off.net.mk/links/nabrzinka/85738