1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коронавирус и врските

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Kimberly11, 25 април 2020.

  1. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1587973625745.jpg
     
    На sj *O*, tinka-mace, Glowy и 18 други им се допаѓа ова.
  2. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    phone sex на најако :)
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  3. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Ние се фативме баш за време на полициски час, така што короната само позитивно ни влијае на врската. :D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    Се гледаме цело време. Неколку пати во неделата и тоа нон стоп е вака, од самиот почеток на ситуацијата.
    Дури и кога ептен беше сериозно, паники фрчеа на сите страни, се мислев дали сме толку неодговорни шо се гледаме ама сеа сфаќам дека не било ништо страшно.:D
     
    На CindyAnn, Herrera и WildMk им се допаѓа ова.
  5. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски

    Јас почнав комуникација со еден дечко, збориме веќе месец ипол сигурно и до сега не сум посакала да се видам со некој толку многу како што сакам да се видам со него.
    Не сме се виделе ниту еднаш ради ситуацијава и не верувам дека ќе биде во скоро време, ама сигурна сум дека ќе се исплати чекањето :inlove:

    Да напоменам дека не почнавме да збориме од досада по дома, туку се знаевме од претходно, само што сега ептен се зближивме.
    А не верувам дека би почнала со некој ако не го знам од претходно, не знам, ова виртуелново запознавање ми е многу површно...
     
    На sj *O*, Angie1432, tina2018 и 8 други им се допаѓа ова.
  6. LovelyGirl3

    LovelyGirl3 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2013
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    10.447
    Пол:
    Женски
    Јас и дечко ми на 5 минути живееме еден од друг и секој ден се гледаме.
    Или е он кај мене или јас кај него.
    Почитуваме мерки, со никој друг не се гледаме, ризикот двајцата го прифативме, плус така тераме од почеток на карантинов и не мислам дека е погрешно бидејќи немаме други контакти.
     
    На sj *O*, Ladyy*, christinnn и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Го немам видено скоро 2 месеца. Секој ден комуницираме, океј е.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Само да дополнам, мислам дека влијае многу на врските и фактот што се е затворено. Немаш кај да одиш, немаш што да правиш (зборувам пак за ние што не живееме со партнерот). Треба или да шетаме негде или да си одиме на гости еден кај друг ама не се седи дома веќе, едвај чекаш да излезеш на воздух, не оди пак да се пикнеш во куќа. Нема каде кафе да се испие, ручек, кино, билијард... смрт |( Да не ме сфатите погрешно - свесна сум дека овие мерки се задолжителни за да заврши кризава конечно, ама зборувам од аспект на влијание врз врските.
     
    На sj *O* и christinnn им се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    На клупа :inlove:
    Купете кафенце, или сокче од продавница и седете на клупа.
     
    На sj *O*, Плавуша123, Gosh и 7 други им се допаѓа ова.
  10. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Иако сме верени не живееме заедно оти новиот дом не е готов. Имаше предлог од неговите со оглед на ситуацијата да одам да живеам некој месец кај нив ама двата решивме дека сепак е најдобро да почекаме и да издржиме па за два месеци да се вселиме. Кога почнаа со мерките ми падна искрено многу тешко, мислев нема да го видам воопшто ама тој што сака бара начин. Тој е обезбедување и работи цело ова време па се наоѓа време да дојди да ме види макар на 5 минути. Сега кога го намалија полицискиот час кога сме слободни обично после работа од 16 до 18ч одиме во парк или на некое ливадче таму пиеме кафе, се возиме со колата низ град, поретко сме дома некогаш заедно ручаме, вечераме и така си врват деновите. Се надевам дека овај викенд за 1ви мај ќе биди последен со толку строги мерки.:hug:
     
    На WildMk, happygirl и buba4e89 им се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Обезбедување може да шета,имаат дозвола. Знам кај нас е поинаку.
     
    На Liu му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    Се гледаме скоро исто како и пред вирусов, не се потресувам премногу и претходно не излегувавме многу по кафичи така да ова не ми менува ништо.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Star_dust

    Star_dust Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    9.134
    Пол:
    Женски
    Живееме во ист град, но само еднаш се имаме видено и тоа на дистанца. Претежно се слушаме на телефон или пак на камера се гледаме. Здравје кога ќе се смири ситуацијава ќе надохнадиме.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  14. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Се гледаме 2-3 пати низ неделата. Кнап е со полициски час и работа, ама наоѓаме време за нас.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tropix4e

    tropix4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2011
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    140
    Од гледање скоро секој ден преминавме на еднаш неделно со ситуацијава. Ми фали ненормално многу, ама нема баш нешто што можеме да направиме околу тоа. Неговото решение на фактот дека ми фали, беше да го избања мечето дома со неговиот парфем за нели да мислам на него и полесно да ми биде.:hug: Арно ама, не размислил дечкото дека парфемот може да изветрее пред он да успее да дојде да го освежи по втор круг. На следно доаѓање му го конфискувам парфемот...ако не го заборави. Само не му кажувајте ;)
     
  16. Indiegurl

    Indiegurl Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    1.817
    Допаѓања:
    6.299
    Пол:
    Женски
    Ние си раскинавме ;(
     
  17. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Најјака мерка слушнав денес на вести: тие што се во љубовна врска, а не живеат заедно, треба да носат маски кога се излезени надвор заедно. Сериозно? Прво, нема никаква логика, надвор ако носиме маски, внатре сигурно нема. Тогаш која е логиката, надвор се шири корона меѓу нас, а дома не? И што сме ние тука, уствари изборот ти е или всели се заедно со партнерот или заборави дека си во врска до крајот на коронава. |(:clap: Реков јас на почеток: додека трае кризава, најубаво да си сингл. Вака те ебе кој стигне со меркиве, а врските ни станаа крш.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.640
    Допаѓања:
    52.561
    Пол:
    Женски
    Сериозно ова? Поглупа мерка не можеа да смислат. (facepalm)
    Да не треба и дистанца да држиме во јавност и за рака држење никако...
    А тоа што се гушкаме и бакнуваме ко ќе сме на само не важи, само во јавност ко ќе сме можиме да си пренесиме корона. :|
    Ич нема смисла.
     
    На sj *O* и CharmedGirl им се допаѓа ова.
  19. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Да, најсериозно, началникот го објаснува во минута 1:30 на линков:
    https://sitel.com.mk/policijata-gi-...lovi-e-zadolzhitelno-nosenje-zashtitna-oprema

    Тоа ми е муабетот и мене - дома си шириме корона слободно еден со друг, ама битно е надвор маски да носиме кога сме заедно, само зашто не живееме заедно. Па нема секој услови да се всели со партнерот моментално, немаме сите доволно финансии или подарен стан од мама и тато. А што да кажат средношколци во врски? Тие сигурно не живеат заедно, а и дома тешко доаѓање ако не се сами и мора само надвор да се гледаат. Стварно некои мерки ги поддржувам, ама некои немаат никаква логика и се дискриминирачки спрема одредени категории на граѓани...
     
    На sj *O* и Amellie13 им се допаѓа ова.
  20. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    Јас нити пред корона имав дечко, нити па фатив :rofl:
    А баш ќе беше интересно да имав некоја #љубавудобаКороне :wasntme:
    Ќе имаше кој да ме нервира и да ми фали на почетокот со полицискиот кога беше апла мртбо сѐ.
    Тогаш жими се луѓе посакав да имам дечко :rofl: (facepalm) Ќе си фатев дечко за малце ептен ама #клошар.
    Се изназборев..
     
    На DraganFem му/ѝ се допаѓа ова.