Коронавирус – зошто и како се појави?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од нина122, 15 март 2020.

 1. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.043
  Допаѓања:
  3.908
  Пол:
  Женски
  Јас ниту сум спомнала дека Америка го пуштила вирусот, тоа кажи на тие што велат.
  А за другото секој со свое мислење.
   
 2. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.291
  Допаѓања:
  10.633
  Пол:
  Женски
  да ќе беше само кина ако кинезиве не одеа на работа во Македонија Германија Италија .... Ако не низ цел ги има низ пола свет. Луѓе нонстоп се во движ во патуваење. Така и се рашири вирусот. Кај нас дојде со патници кои дојдоа од Италија колку што се сеќавам во спротивно немаше ни да дојде вирусов.
   
  На Skorpija25 и Mama993 им се допаѓа ова.
 3. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.444
  Допаѓања:
  17.688
  Пол:
  Женски
  Па нели се преземаа мерки за заштита , барем кај нив имаше периодот кога се појави кај нас вирусот . Проблемот е што многу луѓе не кажуваат дека биле во одредени места каде што е ризично , затоа и се шири вирусот како луд . Читав за музичарите што беа сместени во Криволак , сакале да излажат за тоа каде точно биле .
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 4. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.188
  Пол:
  Женски
  Maz mi bese vo domasna izolacija nemase mrdnato od kukata....
  Idese sekoj den policija vo vreme koa oni sakaat.... Imavme komsii vo izolacija bukvalno si idea setaa naokulu... :(
  Iako ne se zaboleni ja neznam kaj im e sovesta
   
 5. Skorpija25

  Skorpija25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2017
  Пораки:
  543
  Допаѓања:
  8.710
  Пол:
  Женски
 6. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.413
  Допаѓања:
  3.039
  На Annath, CrazyGirl15 и Skorpija25 им се допаѓа ова.
 7. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.516
  Допаѓања:
  72.705
  Пол:
  Женски
  А што е сега ова со 5G мрежата?
  Наводно има изјави дека птиците не се однесувале нормално.
  И дека Коронава е намерно пуштена за да се седи дома,да се испита нејзиното влијание?Да се приберат луѓето внатре.

  Што нема да прочитам.(facepalm)
  А баш пред неколку месеци се зборуваше дека ова ќе се случи,сега ми се навраќаат некои постови,колумни...чудни случајности и поклопувања,не знам во што да верувам.
   
 8. magnolija09

  magnolija09 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  350
  Пол:
  Женски
  gluposti, kolku sto znam odamna testira toa kaj nas
   
 9. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.718
  Пол:
  Женски
  Пред да кажеш за нешто глупост треба тоа нешто да го разбираш и да знаеш како функционира.
  Не само да кажеш знам тоа е интернет мрежа ова вирус како може тоа да е поврзано и чао.
  Не е тоа така.
   
 10. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  31.824
  Што е со птиците? Од корона или од 5г?
   
 11. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.516
  Допаѓања:
  72.705
  Пол:
  Женски
  Од 5G.Прво влијае на птиците и инсектите.
  Веќе има изјави за луѓе кои го приметиле тоа.Неконтролирано летање и паѓање...
  Короната е за нас наменета,за да го намали бројот на луѓето,а остатокот да се прибере внатре...
  Ова навестување го читав некаде лани,есента а сега тоа ни се случува.
  Се ежам...
   
  На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  31.824
  А зошто треба да се прибереме внатре?
  Дај некој линк нешто.
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.516
  Допаѓања:
  72.705
  Пол:
  Женски
 14. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.278
  Пол:
  Женски
  Сакам да слушнам што мислите за вирусов? се изнаслушав муабети разни некои викаат го пуштиле Американците, други Кинезите го пуштиле.
  Јас мислам дека нема врска со тоа.
   
 15. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  34.407
  Пол:
  Женски
  Само ќе кажам дека без докази за човечка вмешаност само теоријата дека потекнува од болни лилјаци изгледа веродостојна.
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 16. magnolija09

  magnolija09 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  350
  Пол:
  Женски
  nisto licno ne sfakaj, no ne sum sklona i ne veruvam vo teorii na zagovor
  dokazano e deka virusot prirono mutiral ne e vestacki , edinstveno sto ete licno ne sum sigurna deka virusot poteknuva od kina (da tamu prvpat go dijagnosticiraa) no vakvi slucai sepak prvpat vo italija se pojavile uste vo noemvri i ne znaele sto go predizvikuva i ne testirale tuku lecele simptomatski, kinezite prvi go otkrija, toa e ona sto znam ...
   
 17. magnolija09

  magnolija09 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  350
  Пол:
  Женски
  kako sto pisav i pogore mislam deka virusot pocna od italija (uste vo noemvri imalo slucai no neznaele za sto se raboti, kinezite prvi go otkrija ,no deka e vestacki sigurno ne e
   
 18. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.718
  Пол:
  Женски
  Од љиљаци е секако.
  Бил вбризган во љиљак од некој кој знаел дека Кинезите конзумираат љиљаци и ќе се заболат.
  Пуштен е со цел да се одвлече внимание но ситуацијата ескалираше и тие што го направиле во лабараторија не го предвиделе ова.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  31.824
 20. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.516
  Допаѓања:
  72.705
  Пол:
  Женски
  Не знам со сигурност, но сум наслушнала дека има...
  Значи се ова е рекла казала,знам не знам,се надевам дека некој има некој поупатен од мене да каже,потврди или демантира...