Коронавирус – зошто и како се појави?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од нина122, 15 март 2020.

 1. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  706
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  Не жали ја Европа. Кармата дојде за наплата.
   
  На Sarence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sarence

  Sarence Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  178
  И јас незнам да ти кажам право 100 пати се покајав (facepalm)
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 3. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.630
  Допаѓања:
  6.714
  Кој оди на сила? Убаво ти пиша Џон.
  Нема врева за мигрантите зошто има ЕУ друг проблем сега.
  Ама има и луѓе што уште веруваат дека корона е светски заговор за да се населат "страшните мигранти во светата Европа".
   
  На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  1.647
  Пол:
  Женски
  Цел свет во економска криза паѓа, луѓе умираат, тие за мигрантите се замараат... Оф лелееее ..
   
 5. Sarence

  Sarence Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  178
  Амааан бе големата ја направивте, чудоо што се праша веќе, по по по страшноо. Ми е гајле мене за мигрантите само забележав и едноставно прашав и сега ти демек паметна испадна што искоментира јас глупа дека прашав . Алал нека ви е само то (facepalm)
   
 6. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  1.647
  Пол:
  Женски
  Не реков за тебе, ти праша, реков за тие што веруваат :) Без лутење :)
   
  На Sarence му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  229
  Хахахаха абе дали да плачи чоек или да се смеј.
  Овај период птиците ги фаќа пипката и то е секоја година и ко ќе гледате видеа на јутуб гледајте која година е аплоадирано и на која дата е споделено истото видео. 5G не е во функција пошто ќе се пушта во 2021година. Сеуште не се наместени антените. Берово, битола, Кавадарци, ресен, пробиштип уште нема ни столбови.
   
  На thequeen95 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  706
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  Ето сега шпекулираат наводно Ким Јонг Ун од Северна Кореа починал. @Feminka22 коментираше дека невообичаени работи се случуваат во меѓувреме дур е вирусот, еве една.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.704
  E кои невообичаени работи?

  Едни неконвенционални неутрони и честички што откривме во мразот, Ким Јонг Ун што умре и една комета што малце така, ќе не поткачи до крајот на годината. Како и можна III војна што не чека следна 2021. Tоа не е ништо несекојдневно, сВе е нормално. :D
   
  На GirlRose и ElenaOfRivendell им се допаѓа ова.
 10. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  706
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  Не знам то со Феминка разбери се.

  Ким Јонг не умре.
   
 11. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.704
  Умре бе. :makeup:
   
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.444
  Допаѓања:
  17.688
  Пол:
  Женски
  Јас пак најдов информации дека научници потврдиле ( после месец дена истражувања на вирусот ) дека не потекнува од лабораторија , туку е од жив организам . Пронајдени се и првите луѓе во Вухан со респираторни аномалии ( мајка и татко од Вухан на возраст од околу 60 години и нивниот син ) кои на преглед биле кај докторката која прва ги известила кинеските власти за нов вид на корона вирусот . Подоцна е најдена и жената која го раширила вирусот на пазарот . Значи , официјално првите пациенти веројатно јаделе месо кое било заразено со корона , која подоцна мутирала во човечкиот организам , или некој во нивната блиска околина јадел заразено месо .