Корона тест

Дискусија во 'Коронавирус' започната од poi, 19 јули 2020.

 1. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  19.001
  Пол:
  Машки
  Ако си со Мкд пасош ни за на враќање нема да ти треба ако не се лажам.
  Задолжителниот тест е за државјани на Косово, БиХ и Србија колку што знам.
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  1.150
  Пол:
  Женски
  Мислам дека од пред една недела е за сите кои доаѓаат од Србија поради големиот пораст на заболени.
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Хмм а знаете каде да се јавам за сигурно да прашам?
   
 4. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  1.150
  Пол:
  Женски
  Не сум сигурна, но може да прашаш на автобуска дали имаат автобуси за Србија и каква е процедурата. Сигурно знаат, а да не се од власта. :D
   
 5. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Прашав веќе, нема автобуски превоз за Србија, почнале да возат па пак прекинале, а за тестирање ми рече дека не е на неа да ми дава такви информации :D
   
 6. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  1.150
  Пол:
  Женски
  Тоа е малку непристојно, сепак сме луѓе да си помогниме. Сигурно прекинале ради тестирањето. Искрено не знам каде би се информирала за тоа... Побарај e-mail на српска болница и обрати им се. Единствено ова имам на ум сега.
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Ќе се снајдам некако, фала во секој случај :)
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Дечки за инфо само може на некој ќе му треба, се јавив во Министерство за надворешни и со македонски пасош за Србија не треба тест за таму ни за влез кај нас. Кај нас треба само за странци.
   
  На buba4e89, Regina.Phalange, Ahoy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  12.899
  Пол:
  Женски
  Жан Митрев доаѓаат дома, цената за таа услуга е 7000 или 7500, не знам точно колку платив. Резултатите се добиваат истиот ден.
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  19.001
  Пол:
  Машки
  Само за еден? :o
   
 11. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  12.899
  Пол:
  Женски
  Да. Ова беше пред 2 месеци. Мислам дека тестот беше 6.000, а услугата да дојдат до дома 1.500 ден. Можеби за повеќе луѓе има пакет кој е поевтин.
   
 12. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  19.001
  Пол:
  Машки
  Многу бе.
  По другиве лаборатории е 4000 PCR и серолошки тест заедно.
  Јас платив 3850 мислам во Авицена, ама беа дојдени на групно тестирање, на 170км од Скопје.
   
 13. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  8.299
  За колку време се готови резултатите од земање брис на државно?
   
 14. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  16.035
  2-4 дена мислам.
   
  На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  19.001
  Пол:
  Машки
  Зависи, колку што знам 3-5 дена.
   
  На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  12.899
  Пол:
  Женски
  Мене ми стигнуваа за 1 до 5 дена.
   
 17. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  8.299
  Мислиш и на контролните?
  Имам слушнато дека за контролните повеќе се чека,а ме интересираше за првпат земање брис?
  Дали јавуваат и во сабота за резултати? Денеска е земен брис па дали би бил готов до петок/сабота или до понеделник дури ќе треба да чека за резултати?
   
 18. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  19.001
  Пол:
  Машки
  За контролен помалку се чека колку што знам :)
  Иначе може да ти кажат и во сабота и во недела, а кога ќе ти стигне најмногу зависи од тоа колку е оптеретен центарот каде што ти се обработува тестот. :!:
   
  На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 123baby

  123baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2014
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Женски
  А јас да прашам како иде за контролен, ти се јавуваат да идеш на закажан термин или доаѓаат те земаат, па враќаат? И кога те известуваат за терминот, ти се јавуваат или комуникацијата е преку матичен? Фала
   
 20. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  19.001
  Пол:
  Машки
  Не знам точно, немам искуство.
  Она што знам дека за првиот контролен сигурно дома ти го земаат, па ако си негативна за вториот одиш со закажан термин. Мислам дека преку матичен оди процедурава.
   
  На 123baby му/ѝ се допаѓа ова.