Корона тест

Дискусија во 'Коронавирус' започната од poi, 19 јули 2020.

 1. DomD

  DomD Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2020
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Машки
  Тоа ти е пцр не брз антиген.Него за таа цена не чекаш 1ден за термин и после до вечерта за резултати,туку идеш одма до Жан одма ти зимаат брис и пошо си на врв на листа за обработка за некој сат имаш резултат.
   
 2. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.504
  Допаѓања:
  2.779
  Пол:
  Машки
  За брз пцр тест и мислев.
   
 3. Stella*

  Stella* Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2021
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Сакам да прашам тие што се тестирани на приватно и се позитивни дали добиваат решение за изолација..
  Сметам дека нели би требало исто како и ние што сме позитивни да имаат ист третман нели станува збор за јавно здравје или постои друг начин ма да ми нема логика...
   
 4. Autumn Love

  Autumn Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2020
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.219
  Добиваат.
   
  На Stella* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mony18

  Mony18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2017
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој знае во Систина доколку направам тест наутро за колку часа би стигнале резултатите, бидејќи пишува дека во текот на денот ги даваат?
   
 6. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Здраво. Денеска брат ми доби позитивен резултат пред околу саат на e-mail , правен приватно . Не живее во матичниот град, и исто така нема здравствено осигурање ни матичен доктор. Дали знаете како и дали би го исконтактирале соодветни лица?
   
 7. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  19.000
  Пол:
  Машки
  Приватната лаб. ги праќа рез. до ИЈЗ/ ЦЈЗ од каде би требало да го контактира инфектолог.

  Со помин.
   
  На NewMama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.504
  Допаѓања:
  2.779
  Пол:
  Машки
  Каде го правел тестот?
   
  На NewMama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Во биотек ,скопје.
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lenysto

  lenysto Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Здраво да прашам може ли да се проверат антитела во приватна ординација бес упат ???
   
 11. NPN

  NPN Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2015
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски
  Да.
   
 12. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  831
  Пол:
  Женски
  posle kolku dena od kontakt se pravese brziot test?
   
 13. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.859
  Допаѓања:
  23.653
  Пол:
  Женски
  До 5 дена од појава на симптомите
   
 14. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  831
  Пол:
  Женски
  vo sreda imav kontakt vo zatvoreno bez maski, bez rastojanie toj vo petok imase temperatura i dr simptomi
  znaci da cekam simptomi ako sum zarazena pa togas
  fala
   
 15. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  19.000
  Пол:
  Машки
  Денес или утре најкасно.
  5- 7 дена после контакт се прави брз тест ако немаш симптоми.
   
  На magnolija09 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.859
  Допаѓања:
  23.653
  Пол:
  Женски
  На мене ми кажа матичната дека брзиот тест се прави до 5 дена од почеток на симптомите. Кога се јавив да ѝ кажам за симптомите баш ме праша дали има поминато повеќе од 5 дена од почетокот на симптомите.
   
 17. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  19.000
  Пол:
  Машки
  Мајка ми пред 2-3 месеци имаше близок контакт и правеше тест на 6- ти ден од контакт затоа што така ни беше препорачано, а и од она јас што истражував тоа го најдов. Немаше симптоми. Нејзин колега исто така на брз тест без симптоми на 4- ти ден од контакт беше негативен, на 5- ти повторно без симптоми беше позитивен.
   
  На forumce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lisicko

  Lisicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2020
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  682
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае за патување во странство дали може да се направи пцр тест преку матичен лекар да се закаже термин или треба на приватно?
   
 19. NPN

  NPN Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2015
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски
  Мора приватно. Преку матичен е за тие со симптоми.
   
 20. Bahar123

  Bahar123 Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2020
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  4
  Pravev brz test bris samo od nos cetvrtokot izleze negativen a jas od ponedelnikot imam bolki vo plucata a od vcera pocnaja i bubrezite osven ova nemam nikakvi simptomi.Predhodnata sabota bev skoro 2 casa vo zatvorena prostorija so licnost sto mislev deka e pozitivna na kovid so visoka sedimentacija 70 crp 187.45 i na kraj ispadna i taa negativna ne znam sto treba da da pravam mnogu se plasam momentalno piam pancef antibiotik i vitamini ve molam spodelete mislenje