Корона тест

Дискусија во 'Коронавирус' започната од poi, 19 јули 2020.

 1. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  5.063
  Допаѓања:
  24.897
  Пол:
  Женски
  Дали изгуби чувство за мирис? Гледам многу чест симптом е.
  Со помин да е кај сите, и негативни тестови наредно! :hug:
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  9.521
  Допаѓања:
  152.282
  Не, ништо од тоа. Само дијареа 2 дена и температура до 37 со 4 три дена, и тоа неколку часа приквечер. Сама си паѓаше.
  Единствено немав апетит.
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.085
  Допаѓања:
  16.075
  Мене веќе една недела тера.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CoverGirl10

  CoverGirl10 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  2.344
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од приватните лаборатории прави тестирање во недела?
   
 5. FeGirl

  FeGirl Нов член

  Се зачлени на:
  11 април 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво, ме интересира дали некој знае дали е можно првиот контролен тест да ти биде негативен а вториот повторно позитивен?
  дали е тоа можно, искуства
   
 6. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  19.403
  Пол:
  Машки
  Можно е, познавам неколку такви случаи.
   
 7. Aerial

  Aerial Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Во моментот кои од приватните лабаратории прават ПСР тест
   
 8. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  19.403
  Пол:
  Машки
  Авицена, Биотек, Систина и Жан Митрев.
   
 9. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  1.152
  Пол:
  Женски
  Дали и ако се само еден ден разлика, на лице без симптоми цела недела до 10 дена?

  Дали некој се разбира повеќе околу тестовиве и тестирањето? Сакам да прашам едно просто прашање, но ако може во порака. Фала!
   
 10. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.085
  Допаѓања:
  16.075
  Се е можно. Како не знам. Некои се тестираат контролен 5+ пати. И се е позитивен, негативен...
   
  На Ahoy и poi им се допаѓа ова.
 11. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  19.403
  Пол:
  Машки
  Пиши ми слободно, мислам дека ќе можам да ти помогнам.
  Ја имам колку- толку простудирано темата :lol::D
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Domont123

  Domont123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2020
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Машки
  I mene me plasi imam dijarea bolki vo stomak i temperatura 37,4-37,8 sinoka,a eve denes najvisoka 37,2.
  Se mislam da idam na test ili da pocekam uste malce,se se mislam stomacen virus deka mi e,ama so ova propagandava sekoj den pocnuvam da panicam
   
 13. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  19.403
  Пол:
  Машки
  Ако ти закажува матичниот лекар тест, оди и воопшто не размислувај.
  Доколку не ти закажува, а си во можност да одиш на приватно да се тестираш, би ти го препорачал и тоа.
  Што е сигурно, сигурно е. Барем нема и ти да размислуваш постојано на тоа, ниту да ги плашиш сите околу тебе, раат ќе бидеш.
   
 14. Domont123

  Domont123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2020
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Машки
  Problem dopolnitelen mi e sto mi e se iskrseni prstite na nogata pa i taa mi e u gips,i sam nemozam nisto :D
  Ali toa e ,ke moram da idam
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  1.152
  Пол:
  Женски
  Мене ми рекоа над 38 степени треба за корона. Бидејќи ти е шубе, консултирај се со матичен. Најдобро ќе ги каже. Јас имав исто температура и паничев, па испадна од стрес ми е.
   
  На Domont123 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  4.928
  Пол:
  Женски
  Може, претпоставувам се работи за PCR тест. Првиот примерок од грло и нос не бил убаво земен и испаднал негативен.
   
 17. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  8.379
  Дали некој сега скоро правел имунолошки тест(за проверка на антитела) во Авицена? Ме интересира дали истиот ден се готови резултатите или се чека нареден ден?
   
 18. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  19.403
  Пол:
  Машки
  Јас правев пред скоро 2 месеци, меѓутоа во пакет со ПЦР па резултати добив заедно, по 24ч.
   
  На deliza му/ѝ се допаѓа ова.
 19. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  8.379
  Здраво дечки,
  Денеска направив серолошки тест за проверка на антитела. Се консултирав со еден роднина, ми кажа дека сум го прележела вирусот и имам антитела. Страв ми е само дали се уште можам да го пренесам :(. Сакав да прочитам и некое друго мислење. Па дали некој знае да го прочита овој резултат?

  П.с Напомена: Имав некои благи симптоми и се сомневав дека го имам вирусот и затоа го направив овој тест.Иначе ПЦР тест немам направено. Повеќе од 14 дена сум во самоизолација.
  Screenshot_20200812-111933_Drive.jpg
   
 20. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  19.403
  Пол:
  Машки
  Ова е активна фаза на инфекција, доцна фаза на инфекција или опоравување. Штом си 14 дена во изолација веќе неможеш да го шириш вирусот, т.е. шансите се премали.
   
  На tina2018 и deliza им се допаѓа ова.