Корона тест

Дискусија во 'Коронавирус' започната од poi, 19 јули 2020.

 1. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  9.920
  Пол:
  Женски
  Истово е и кај мене :worried: Само што немам температура воопшто, ама плус осеќам болка во градите кога вдишувам.. И малаксана сум последниве денови.. Не знам дали да направам тест..
   
 2. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.101
  Допаѓања:
  16.132
  Ако си имала контакт со сомнително лице, или пак работиш на место фреквентно со луѓе може.
  Ако не, не верувам дека е Корона.
  И јас немав ни еднаш температура, само на моменти како бранови на скроз жешко или ладно.
   
 3. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  2.675
  Допаѓања:
  28.672
  Пол:
  Женски
  Може некој да ми даде број за тестирање во Жан Митрев?

  Најдовме еден број ама постојано зафатено.
   
 4. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.015
  Допаѓања:
  19.536
  Пол:
  Машки
  Испитувањата се прават исклучиво со преходно закажување на телефонскиот број +389 2 3104 921.
   
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.866
  Допаѓања:
  55.814
  Ако ти поминале сите симптоми и поминале 14 дена од појава на истите, не го шириш веќе вирусот.
  До сега не се изолирани вијабилни честички после 14 дена од појавување на симптомите :)
   
  На Ahoy и deliza им се допаѓа ова.
 6. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  2.675
  Допаѓања:
  28.672
  Пол:
  Женски
  Брат ми нема температура, само болка во мускулите и нема мирис и вкус.
  Мислеме дека е настинка дека седеше периодов пред клима, спиеше со отворен прозор а немал скоро контакт со позитивен или сомнителен.
  Утре ќе се тестира ама избезумен е.
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.101
  Допаѓања:
  16.132
  Нема шо да е избезумен. И да е позитивен не е крај света.
  Симптомите се тие. Барем јас како што знам.
  Препорачувам ти да конзумирате повеќе витамини и цинк, лимони, чај. Надевам се дека ќе е негативен, ако е позитивен нема шо да се секира.
   
  На Ahoy и bicycle им се допаѓа ова.
 8. ivcak

  ivcak Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  4
  Женски, дали занете кај нас дали се прават групни тестирања за корана, за одмор ми треба тест?
   
 9. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.436
  Допаѓања:
  5.866
  Каде на приватно се тестирате за излез од државата?
  Никаде не најдов конечна листа на сертифицирани лаборатории. Поточно ме интересира за Лаор од Тетово, дали некој има искуство со тест кај нив?

  И како треба да изледа точно листот кој го прикажувате на граница- со баркод, со/без печат, со/без потпис?
  Наидов на варијанта од Авицена- црно бело без печат само баркод(што значи дека можам на меил да го добијам и да го испечатам што че ми заштеди време).
  Од Жан Митрев како изгледа резултатот?

  Морам итно да патувам, а не наоѓам информација.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.015
  Допаѓања:
  19.536
  Пол:
  Машки
  Во Биотек сигурно.
  Јави се таму за да ти кажат поточно.
   
 11. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Губење на вкусот и мирисот се карактеристични симптоми за корона, периодов има многу асимптоматски случаи и се со по лесна клиничка слика :(
   
 12. Berguzar

  Berguzar Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  4.724
  Здраво, да ве прашам доколку некоја знае која е цената на PCR тестовите во Систина и Жан Митрев и дали знаете некој број од Авицена на кој креваат, бидејќи на двата од сајтот не одговараат.
   
 13. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.436
  Допаѓања:
  5.866
  За редовни беше 3950-4000 ама термин по поголемите лабови и клиники нема до речиси крај на август, има "вонредни" термини за тест од денес за утре/задутре закажување (се дава брис после 17 или 18 часот) во Жан Митрев и Систина од 6 000-12 000 зависи колку брзо сакаш резултат.
  Лаор Тетово види, 3600 беше редовен ама закажував термин 2 недели однапред.
  Пулинг метода не прават нигде веќе, а беше најефтина варијанта за 3-5 души.
  Жив грабеж.
   
  На Berguzar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.501
  Допаѓања:
  80.362
  Пол:
  Женски
  Леле мајко што е со цениве :whew:
  Јас најверојатно ќе треба да правам тест за да влезам во Грција (5ти септември планирам да се враќам), тестот треба да не биде постар од 72 часа, е сега глупаво е ако закажам уште од сега а па што ако се укинат тестовите од страна на грците ? :?: Се надевам дека ќе најдам термин тогаш :|
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.282
  Допаѓања:
  31.749
  Пол:
  Женски
  А да си закажеш, па ако укинат ќе откажеш. Подобро да имаш отколку да заглавиш. Се надевам капар не земаа.
   
  На kukla21 и Ahoy им се допаѓа ова.
 16. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.436
  Допаѓања:
  5.866
  @koritsaki
  Закажи си од сега колку и да ти изгледа рано- не е, барем ќе ти е мирна глава. Ништо не те кошта, не земаат капар, а веројатноста дека ќе останат тестовите за надвор од државава е 99.9% :x
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Berguzar

  Berguzar Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  4.724
  А тестот ако ми го испратат по mail можам ли да го копирам и да го прикажам на граница или треба оригиналниот, фискална ќе имам колку што разбрав бараат :)
   
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.501
  Допаѓања:
  80.362
  Пол:
  Женски
  Ги контактирав Авицена и Биотек ми рекоа нормално се закажуваат термини и резултатите за 24 часа се готови.
  Се надевам стварно да ги укинат тестовите до тогаш , пари воопшто не ми се фрлаат , ко да не им е доволна plf платформата :envy:
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.015
  Допаѓања:
  19.536
  Пол:
  Машки
  @koritsaki и за грчки државјани треба тест?
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.501
  Допаѓања:
  80.362
  Пол:
  Женски

  Да , ова од 17ти август до 31ви август важи :(
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.