Корона тест

Дискусија во 'Коронавирус' започната од poi, 19 јули 2020.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.489
  Допаѓања:
  80.289
  Пол:
  Женски
  Закажав јас за 3ти септември во Авицена..
  Ќе видиме што ќе биде до тогаш..
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.501
  Допаѓања:
  82.765
  Катастрофа е.
  Близок мој, што одеше само до маркет и не излегуваше од дома, температура па ај позитивен. Два контролни негативни. После некои 2,3 недели закажана биопсија , му прават тест и позитивен :D Да се смееш или плачеш работава. Симптоми никакви, Нема од дома излезено, за тие две недели, освен во двор. И сега ? Пак пријавен позитивен , оди докажи се . Не сакаат биопсија да му прават а има мака. И сега, контролните се неточни или приватните се точни:envy:
  Банана држава,тоа е.
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.085
  Допаѓања:
  16.075
  И тестовите колку се точни е знак прашалник.
  По логика не може да е позитивен оти антителата траат барем најмалку 2-3 месеци.
   
  На JuLleE и eli25 им се допаѓа ова.
 4. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.436
  Допаѓања:
  5.866
  Јас барав информација, не најдов па ќе споделам може на некој ќе му се најде.
  На граница со Бугарија за излез од државава, тестот може да е испринтан, без печати, потписи и фискални.
  Не ми бараа ништо, има докторка пред пасошка контрола која ви го зема тестот(го задржуваат кај нив, направете си копија ако ви треба за друго место).
  Единствено внимавајте податоците (имиња, датуми) да се истите од пасошот.
  Патувавме тројца со тестови од три различни лабаратории(авицена,биотек, жан митрев) никој немаше проблем со испринтан електронски тест на македонски.
   
  На Panda girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.501
  Допаѓања:
  82.765
  Не на англиски?
   
 6. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.436
  Допаѓања:
  5.866
  Конкретно овде не ми побараа ниту мене ниту на другите.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Panda girl

  Panda girl Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Која цена е во Авицена тестот?
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  19.403
  Пол:
  Машки
  1800ден. имунолошки.
  3000ден. PCR.
  4000ден. комплет имунолошки+ PCR.
   
 9. Panda girl

  Panda girl Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
   
 10. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  19.403
  Пол:
  Машки
  @Panda girl За отприлика 24ч.
  Јави се и прашај таму најдобро дали е признат тестот.
  Од Биотек знам дека е.
   
  На Panda girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Panda girl

  Panda girl Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Фала ти :handshake:
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.489
  Допаѓања:
  80.289
  Пол:
  Женски

  3000 denari
   
  На Panda girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.501
  Допаѓања:
  82.765
  Од сите лаб.што прават пцр е валиден.
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bernini

  Bernini Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  13
  Jas da prasam, Dali ima elektronska proverka na rezultati vo CJZ, na testiran koj seuste ne dobil rezultati.
   
 15. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  2.157
  Пол:
  Женски
  Чим не ти пратиле, не си.
  Мене ради интервенција ми правеа тест и никогаш не ги добив резултатите. :D
   
 16. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.583
  Допаѓања:
  25.842
  Сериозно не ти праќаат резултати ако си негативен?
   
 17. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  11.583
  Пол:
  Женски
  Јавувај се и прашувај, мора да те известат.
  Познаничка чекаше една недела за тестот, нигде и го немаше, и симптоми и завршија додека го доби, а излезе позитивна.
   
 18. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  2.157
  Пол:
  Женски
  Па мене еве глеам не ми пратиле, а недела и јаче можеби пројде. Не дека чекав, чисто ме потсети со прашањево.
  Очигледно не праќаат увек на негативни или па ради реда ме брисирале и не ми го направиле тестот. :D
  Или педерската, да не можам да го искористам гага тестот за влез во друга држава, што ги знаеш. :D
   
 19. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.085
  Допаѓања:
  16.075
  Се јавуваат и кога си негативен.
   
  На JuLleE, Glowy и Ahoy им се допаѓа ова.
 20. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.583
  Допаѓања:
  25.842
  И уствари тие 14 дена изолација од кога ги рачунаат? Не може еден човек за еден ден да добие тест и резултат, другиот за 10 дена, па од позитивен резултат и двајцата да имаат 14 дена. Нема логика

  Ми се чини кажуваше некоја членка така ѝ направиле. Бајаги чекала, а пак исто денови изолација.