1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кошули

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 26 јуни 2010.

  1. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Проѕирна кошула

    moda-i-stil/mana-fashion-t15222/
    имаш на раскрсницата кај гимназијата ј.броз, на ул. првомајска и во ново лисиче.
     
  2. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Секогаш стојам до она дека нетреба да се покажат нозе или деколте за да биде некој секси (зборам во однос на облека).
    Овие кошули ми се елеганти пред се, и ги обожавам, имам бела, бордо и црна.
    Негледам грам вулгаррност во нив, па макар и со здолниште да се во комбинација.
    Важно е да се искомбинирани со добар градник, оној кој се смета дека е соодветен за ваквите кошули ( без прерамки е, и секако без чипки и украси).
    И според мене, треба овој модел кошула да лежи и одговара на телото, што значи не стои кај секоја девојка.
     
  3. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Мене вака преубаво ми изгледаат. Убави лесни материјалчиња, разноразни бои, интересни додатоци...Се наканив неколку пати да купам, ама...не. Не сум тоа јас :worried: Ќе ми биде срам дома да се појавам пред моите со кошула под која јасно се гледа прслук. Бар да се за на плажа :D Индивидуален избор е, не се нешто вулгарни, ама не се оспорува фактот дека всушност ти се гледа долниот веш. Исто би било и проѕирна сукња да носиш (може и ова ќе го измислат). Едноставно, не се за мене :)
     
    На sonce10, pamelche и slavica999 им се допаѓа ова.
  4. popi

    popi Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    63
    мене ми се ептен топ кошулиците :inlove: така прибрана а сепак секси, во комбинација со пантолони најдобро стои, ако си во горниот дел разголена, нозете покриени и обратно :) така нема да биди вулгарно
     
  5. Gosspi-Girl

    Gosspi-Girl Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Moжеш да ја носиш со рамбовка од доле ако толку ти представува тоа проблем :D
     
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.970
    Пол:
    Женски
    Јас си купив и маичка во иста боја со ликра,за одоздола.Инаку нема шанса да ја носам само на прслук.Вака изгледа солидно.Иако се убив од барање на боди во таква боја ,ама нема.
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.667
    Пол:
    Женски
    Jас пак, откако видов дека јас не сум јас во ваква кошула, си купив материјал во иста боја како кошулата и однесов мојата шнајдерка да ми сошие корсет/топ кој ќе го носам под кошулата.
    Толку убаво излезе, што дури можам корсетот да си го носам и во друга комбинација, на пример со сако одозгора.
    Ниту се приметува градникот - си купив таков без прерамки, ниту пак изгледа чудно бидејќи има корсет одоздоле под кошулата.
    Некако, мислам дека би било премногу да се појавам таква било каде, иако ете, гледајќи по други девојчиња и не ми изгледа лошо, ама на мене ... никако. :x
     
    На sweet-cherry, Sweetheart87, lunicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    За мене маици, боди, топови, рамбовки скраја да е, одоздола под свилена, лелеава и проѕирна кошула ми е од сам старт промашај. Целта на проѕирната кошула е да биде проѕирна, ако не ми држи да ја носам како што треба, тогаш нема да ја фасадирам одоздола, ќе си облечам од нетранспарентен материјал, зашто така ја губи целата убавина. Ако е проѕирна, треба да се види долната облека, т.е. да е покриено, а сепак со покажување кожа, а не покажување раце и рамења зашто се` останато е под друг слој облека. Свесна сум дека кај нас не е уште прифатена поентата на проѕирните кошули, но не ми е грижа ни најмалку, со правилен избор на прслуче изгледа преубаво и тоа е единствениот начин прифатлив за мене.

    За бела кошула/панталони низ кои се гледа вешот, никогаш бела боја на веш туку како бојата на кожата - крем, драп, шампањ.
     
    На sweet-star, anichka94, Neytiri и 8 други им се допаѓа ова.
  9. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Мнооогу ги сакам и дефинитивно би носела за некое излегување. Зошто да не, не е срамота. Мајка ми на времето се носела вака, кога никоја не се осмелувала. Со што би ги комбинирале вие? :)
     
  10. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Да не знаете некаде во битола да има убави проѕирини кошули?! Никако не можам да најдам...
     
  11. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    10.811
    Пол:
    Женски
    Сум пробала ваква кошула, но не ми се свигаше како ми стои и не си ја купив. Иначе имам 2 маици, на прерамки и со кратки ракави, ептен широки се, со шарен дезен, но се од ист ваков материјал и ми се гледа прслукот под нив. Немам ништо против тоа што се проѕира долниот веш, само лично на мене не ми се допаѓаше припиеноста на кошулата (или можеби тој конкретен модел што го пробав, здравје ќе пробам пак). А за феминките што ги носат, само напред :clap:
     
  12. AniAngie

    AniAngie Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    Сакам да си купам ама слабичка сум си така повеќе па незнам како би ми стоела, ми дојде идеа и да ја стеснам ама па 900 денари за експериментирање... што знам, што би препорачале и евентуално во шутка која им беше цената?
    Фала!
     
  13. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.970
    Пол:
    Женски
    Во право си,ама ако станува збор за млада затегната девојка.Јас во години и само прслук одоздола не ми оди.Ќе речеш па не носи.
    Пусти мерак што да кажам. :$
     
  14. Danai4

    Danai4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    37
    не се мој стил
     
  15. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425
    :up: нагоре за кошулкиве. Ми се допаѓаат и мило ми е што се носат кај нас , но имам забележано дека најчесто се носат крем, бели, и црни. Се носат и во други бои, но највеќе во овие. Јас лично би одбрала некоја посмела боја како циклама, виолетова или пак некоја пастелна нијанса на сино.Да разбијам малку монотонија. :D Ама вкус е. Не ? ;)
     
  16. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Не знам не сум од Битола, во мојов град има во секој втор бутик.
    Постирајте слики или комбинации со ваквите кошули, бидејќи јас неможам да најдам :/
     
  17. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    :) еве ти неколку комбинации...
     

    Прикачени фајлови:

  18. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Па мислам дека се супер, не се лоши а и убаво стојат. :)
     

    Прикачени фајлови:

  19. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски

    кошулата е добра само немој да ја комбинираш така ок :D
     
  20. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски

    Супер се, ја би :*