Која е вашата идеална професија?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Angelche, 15 јуни 2010.

 1. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.257
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.675
  Пол:
  Женски

  здраво колешке :) хахахаха
   
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.406
  Допаѓања:
  24.536
  Пол:
  Женски
 4. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.586
  Поздрав :hai: :)
   
 5. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.673
  Пол:
  Женски
  Архитект на уникални згради како :
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Мечта ми е да уча за архитект. Тоа е идеалната професија за мен
   
 6. ragazzamacedone

  ragazzamacedone Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  јас изгледа немам конкуренција хахахах Clown :lol:
   
 7. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.452
  Допаѓања:
  723
  адвокат :lol: :lol:
   
 8. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  Security Guard :!:
   
 9. DressedToKill

  DressedToKill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  43
  Lumberjack хаха
   
 10. Dulce

  Dulce Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  34
  Гиниколог :rock:
   
 11. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.023
  Идеална ми е во тајните служби, кога би било Америка ЦИА. А возможна финансиски менаџер :)
   
 12. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  225
  електротехничар :inlove: :inlove: :inlove:
   
 13. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  55
  musicgirl5512 you are most suitable for...
  singer
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.790
  Пол:
  Женски
  Фармацевт :)
   
 15. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Професорка по англиски :D
   
 16. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  55
  детектив :roll:
   
 17. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  1.616
  Пол:
  Женски
  you are most suitable for...

  Singer
   
 18. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.695
  Допаѓања:
  4.970
  Пол:
  Женски
 19. kolache

  kolache Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  297
  Моден креатор :$
   
 20. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633