Која е вашата идеална професија?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Angelche, 15 јуни 2010.

 1. patika19

  patika19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  54
  исто и јас :rofl:
   
 2. Tedi16

  Tedi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  54
  И јас :lol:
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  HAHAHAHAHAHAH
  [​IMG]
  Farmer
   
 4. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.420
  Dance instructor:D :D
  [​IMG]
   
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.862
  Допаѓања:
  40.803
  [​IMG]
  Судија :)
   
 6. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
  Religious Leader :P
   
 7. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.701
  Допаѓања:
  4.694
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Све,све само ова не. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Лажит не му верувајте :P :P
   
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.544
  Пол:
  Женски
  Фармер јеееееееееееее :D
   
 9. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  5.966
  Пол:
  Женски
  SummerGirl колешки ќе бидеме :D
   
 10. Somnitelno-Lice

  Somnitelno-Lice Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  247
 11. no.name6

  no.name6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  56
 12. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
 13. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Sara you are most suitable for...
  [​IMG]
  Vetinarian

  :inlove:
   
 14. stilton

  stilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
 15. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  418
  [​IMG]

  Gravedigger

  господе господе господе :смајлиштосекрсти:
   
 16. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Женски
  you are most suitable for...

  Accountant

  hhahahah
   
 17. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  You are most suitable for...
  [​IMG]
  Actor
  No I'm not!!!!!!
   
 18. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  601
  :D Интересно
  [​IMG]
   
 19. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  290
  you are most suitable for...Cashier :D
   

  Прикачени фајлови:

  • im025.gif
   im025.gif
   Големина на фајлот:
   7 KB
   Прегледи:
   29
 20. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  601
  Различни професии се во зависност дали е напишано на латиница или кирилица :D
  There's my other profession:
  [​IMG]
  :geek: