Која е вашата идеална професија?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Angelche, 15 јуни 2010.

 1. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.254
 2. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  [​IMG]
  You are most suitable for President
  Хаххах Може :lol:
   
 3. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Женски
  Stefi556 you are most suitable for...

  Doctor
  хаха точно!
   
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.992
  Допаѓања:
  8.285
  Пол:
  Женски
  Glossy-girl you are most suitable for...
  [​IMG]
  Security Guardm :?:
   
 5. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
 6. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  394
  хахахах..Кловн
   

  Прикачени фајлови:

  • cl.gif
   cl.gif
   Големина на фајлот:
   6,6 KB
   Прегледи:
   39
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.889
  ocila you are most suitable for...
  [​IMG]
  Cook
   
 8. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  378
  Зошто мене не ми го отвора линкот?

  eдит ах еве го отвори

  assembly line worker :^)
  да баш тоа ќе бидам :)
   

  Прикачени фајлови:

  • im073.gif
   im073.gif
   Големина на фајлот:
   7,1 KB
   Прегледи:
   31
 9. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  36
  Saani . you are most suitable for...

  Detective
   
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.684
  Пол:
  Женски
  you are most suitable for...
  Mechanic
  [​IMG]
  Да, да. Ќе поправам шахти.
   
 11. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  [​IMG]

  OMG truck driver hahhaha
   
 12. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  Religious Leader
  [​IMG]
  аххахахахахаха :D :D
   
 13. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.786
  L-enna you are most suitable for...
  [​IMG]
  Vetinarian.

  Не е лошо. :bug:
   
 14. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  9.550
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Gravedigger

  :|
   
 15. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  [​IMG]

  Computer specialist
  Аа јок! Не ми се допаѓа.. :)
   
 16. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Dance Instructor. баш :D :D :D :D
   
 17. Lady17

  Lady17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Electrician :D
   

  Прикачени фајлови:

  • im085.gif
   im085.gif
   Големина на фајлот:
   5,4 KB
   Прегледи:
   53
 18. Chivas

  Chivas Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  131
  Firefighter :devil:
   

  Прикачени фајлови:

  • im059.gif
   im059.gif
   Големина на фајлот:
   6 KB
   Прегледи:
   48
 19. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  kolache. 99 you are most suitable for...

  Carpenter
   
 20. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.948
  Допаѓања:
  5.594
  :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • im081.gif
   im081.gif
   Големина на фајлот:
   6,6 KB
   Прегледи:
   22