Која е вашата идеална професија?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Angelche, 15 јуни 2010.

 1. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
 2. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Religious Leader :rofl:
   
 3. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Флизерка! :lol:
   
 4. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.389
  Допаѓања:
  4.235
  Пол:
  Женски
  Kрем4е you are most suitable for...


  [​IMG]


  Scientist :lol:
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.863
  Допаѓања:
  158.168
  Пол:
  Женски
  Someonespecial you are most suitable for...
  [​IMG]
  Clown
  хахахаххахаххахаха :rofl:

  извини морав да те поправам...фризерка :!:
  I'm a grammar nazi, I know :D
   
 6. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.144
  Kолешки ќе бидеме. :D :D
   
 7. crankyy

  crankyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
 8. K4813

  K4813 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  9
  you are most suitable for...

  Firefighter
   
 9. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  nati 44 you are most suitable for...

  Vetinarian

  [​IMG]
   
 10. dream.queen

  dream.queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  претседател
   
 11. StylishGirl135

  StylishGirl135 Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  16
  Јас сакам да бидам наставничка по математика или по англиски јазик. ;)
   
 12. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  641
  Преведувач по англиски
   
 13. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  92
  for...

  Detective :D
   
 14. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
 15. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  39
  Forest ranger :D
  [​IMG]
   
 16. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  696
  Допаѓања:
  583
  [​IMG]

  Waitress ahahhahaha
   
 17. zhirafa

  zhirafa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  124
 18. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
 19. young.lady

  young.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  истоо :*
   
 20. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  You are most suitable for...Actor :lol: :lol: