Која е вашата идеална фризура?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од SummerGirl, 18 мај 2010.

 1. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
 2. RoseMarie

  RoseMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  18
  <3 :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • im149.jpg
   im149.jpg
   Големина на фајлот:
   18,5 KB
   Прегледи:
   97
 3. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
 4. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Мојата е иста како на оваа :)
   
 5. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
 6. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  203
 7. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
  [​IMG]

  Можеби?
   
 8. 1-loveyou-1

  1-loveyou-1 Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Woww :D "Добро ќе ми стоии" :D :D :D

  [​IMG]
   
 9. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  540
  [​IMG]
  :D Колку само нема врска :D
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  8.562
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Moжда, ако ја скратам, ама за ништо не ја давам мојата долгичкаааа коса. :D
   
 11. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.545
  Пол:
  Женски
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.891
 13. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  379
  Ова ми излезе...па може :)
   

  Прикачени фајлови:

  • im067.jpg
   im067.jpg
   Големина на фајлот:
   13,7 KB
   Прегледи:
   97
 14. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Латиница:
  [​IMG]
  идеална..хмм не баш :shake:

  Кирилица:
  [​IMG]
  Сачувај Боже. :|
   
 15. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.384
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Lux Lux the hairstyle that goes best with your character is.. Big hair
  [​IMG]
  :D :D За чудо многу сме бликсу, ова знаеше бе дека имам долга виткана коса, затоа вака ми излезе. :P
   
 17. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
 18. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Lady-in-white the hairstyle that goes best with your caracter is...
  Се уште немам пробано ама ке треба да ја пробам таа откачена фризуричка :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • im013.jpg
   im013.jpg
   Големина на фајлот:
   10,4 KB
   Прегледи:
   68
 19. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
 20. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Косата ми е средна должина до градите и имам шишки настрана ми се, права ми е и да ќе заборавев избричена ми е на левата страна над ушето како на Skrille:@не толку како него јас пак имам коса тој ништо нема таму) :D