Која е вашата идеална фризура?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од SummerGirl, 18 мај 2010.

 1. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Женски
 2. mrs.Styles

  mrs.Styles Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  7
 3. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  3.160
  esperanca the hairstyle that goes best with your character is..

  [​IMG]
   
 4. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 5. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 6. crankyy

  crankyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
 7. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Таман со килажата да ми одговара. :emo:
  [​IMG]
   
 8. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  [​IMG]
  nati 44 the hairstyle that goes best with your character is..Bald

  хахахаха леле :lol: :lol:
   
 9. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Agrona the hairstyle that goes best with your character is... Wetlook :lol:
  [​IMG]
   
 10. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Лелее :tmi: :D
   
 11. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
 12. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
 13. femina0

  femina0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  59
  :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • im041.jpg
   im041.jpg
   Големина на фајлот:
   21,2 KB
   Прегледи:
   52
 14. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  wtf.. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • the quiff.jpg
   the quiff.jpg
   Големина на фајлот:
   21 KB
   Прегледи:
   47
 15. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  божеееее ќе изгледам како прстите в штекер да сум ги пикнала...вака само за 1ви април...
   

  Прикачени фајлови:

  • im137.jpg
   im137.jpg
   Големина на фајлот:
   14,4 KB
   Прегледи:
   31
 16. MusicGirl32

  MusicGirl32 Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
 17. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.286
  Допаѓања:
  45.427
  Пол:
  Женски
 19. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.450
  [​IMG]

  пери - носи:)
   
 20. Ladybug.

  Ladybug. Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  im073.jpg :D:)
   
  На Заљубенаа му/ѝ се допаѓа ова.