1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е најдобра марка на фарба за коса?

Дискусија во 'Коса' започната од sesilija, 28 март 2010.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Видов дека има тема за идеална русокоса фарба, меѓутоа нема тема конкретно тема за идеална фарба за коса. Имам прашање до сите оние девојки кои се фарбаат - значи девојки која според вас е најдобрата фарба за коса, односно од која марка на фарба сте најзадовони? Препорачајте некоја фарба од која не паѓа брзо бојата и не ја оштетува косата. Се надевам дека ќе ги споделите вашите искуства.
   
 2. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  evolution 11 platinum najdobra e!
   
  На Cici1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  мене некако од еволушн летно време ми стануваше многу сува косата и бојата ми паѓаше а другите сезони беше ок, а и бојата траеше. Незнам како е кај тебе тоа 11 претпоставувам дека е плава или се лажам?
   
 4. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  КЕУНЕ пр кеуне осмицата е ни ваму ни таму мед боја совршена е!!!
   
  На Zimone и Lora.rosse им се допаѓа ова.
 5. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  и јас мслам дека Кеуне фарбите се најдобри гледам кај нас во фризерските студија ги користат
   
 6. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  кене 15-17 е стварно најдобра според мене фарбата,коста после неа ми е мека со сјај и доволно влажна,им ја препорачувам на сите на кои им треба квалитетна фарба :clap:
   
  На CarrieBradshow и MajaDaMa им се допаѓа ова.
 7. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  londa i garnier
   
 8. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  KEUNE фарбите се најдобри по мое мислење (ги мешам со прелив од KEUNE и ја добивам посакуваната боја). Ова е фарбата што ја користам. :)
  [​IMG]
   
  На Osamena devojka и Lora.rosse им се допаѓа ова.
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  Оваа боја ја имаш како на сликата? :) Преубава е , многу долго барам ваква црвена нијанса, што бројче е ова? И колку е фарбата + преливот? позз
   
 10. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Па за темно кафеава јас користам evolution 3 и мислам дека добра марка на фарби е.Се надевам дека ке ти помогни.. :)
   
  На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jacy

  Jacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  9
  TREND UP за плава боја 901 и 000 со хидрогенот се меса 1 спрема 2 ,50 мин !ми требаа 3 год работа како фризерка за конецно да ја најдам оваа соврсено плава нијанса
   
 12. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Kolku cini KEUNE farbata?
   
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Мислам дека е околу 250 плус посебно хидрогенот оди ама зависи во која парфимерија ќе го најдиш има некоја мала разлика во цени
   
 14. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Fala pozz :)
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.084
  Допаѓања:
  6.783
  Пол:
  Женски
  Јас не се фарбам ама мислам дека најубави се на кеуне и гарниер :)
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  keune е најубава од сите што ги имам користено
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  еволушн :)
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. shee

  shee Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Garnier
   
 19. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  дефинитивно Keune nezamenliva e :)
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Гледам за Кeune сте сите :) Да си знам за во иднина :)

  Јас само два пати од љубопитност се имам исфарбано (најтемна кафеава) со Garnier. Косава воопшто не ми е оштетена.