1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е најдобра марка на фарба за коса?

Дискусија во 'Коса' започната од sesilija, 28 март 2010.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.991
    Пол:
    Женски
    Ги има во сите маркети и парфимерии, Color & Shine пишува на нив, и се околу 130 ден., барем последно јас толку ја купив. Веројатно можеш да ја осветлиш косата, ама подолготрајни се од обичните колор шампони и мислам дека за еден месец нема да ти падне целосно. Јас сеуште имам малку на врвовите, а последно се фарбав во март месец. Е сега, тоа има врска и со сонцево, тоа многу ми ја осветлува косата, без разлика дали имам фарба, колор шампон или ми е природната боја, а исто така ја растам. За пократок период, не знам дали би ти фатиле преливите на Палет во ќесички што се - ама брзо паѓаат.
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Палет имам користено,но ем нема избор на бои,ем не осветлуваат,а плус е тоа што воопшто не траат,мене лично,само едно миење ми трае баш бојата што треба да биде и тоа под услов да е темна,потоа се мие и остава некоја грда трага врз влакното и не е враќа природната нијанса туку,некоја без врска боја.
     
  3. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Igora Ројал дефинитивно најдобар избор за плавушите (11/1-најдобра е) Цената е околу 250 денари без хидроген но е дефинитивно најдобра.
     
  4. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    не знам баш, ама знам дека гаерниер за ништо не ги бива..2 пати се фарбам црна... и пак имам кафеаво на тилот...и тоа пола фарба ставена таму
     
  5. princeza87

    princeza87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    i jas ja koristam istata super e
     
  6. kate-84

    kate-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    14
    Која според вас е најдобра марка на фарба за коса?

    I jas imam golem problem so farbite, koja farba i da ja stavam paga posle nekolku mienja i kosata mi dobiva crvenikav-portokalov sjaj. Sakam da dobijam ja dobijam onaa dark ash blond, nesto kao svetlo cokoladna nakaj siva, ali pocnav da svakam deka toa e nevozmozno. Posleden pat staviv od kene bese nesto podobra od durite ali posle dve nedeli pocna da paga i povtorno portokalovi nijansi.
     
  7. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    Која според вас е најдобра марка на фарба за коса?

    дали некој од вас ја има пробано colorly италијанска е би сакала да знам дали некоја од вас има користено позз
     
  8. Sara89

    Sara89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Која според вас е најдобра марка на фарба за коса?

    Јас ја користам веќе подолг период, ми се допаѓа трае многу подолго за разлика од другите и по фарбањето косата има мн сјај и е мека. Пробај мислам дека нема да зажалиш,само треба да си ја одбереш соодветната нијанса..
    позззз
     
  9. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Која според вас е најдобра марка на фарба за коса?

    дали некој од вас има пробано LOREAL-CASTING без амонијак?
    и какви се ефектите?
    позз
     
  10. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    И јас моментално ја користам истава, Subrina Professional. Правам кобинација на 20/2 светло бисерно плава и 80/8 ледено плава. Убава е бојата, ама би сакала подолго да трае... Инаку користев Гарниер 111 (со пегавата девојка) ама многу брзо паѓа бојата :( . Порано користев Igora Royal 12/1 ПРЕубава нијанса ама треба да имате навистина цврсто влакно за да ја користите, зошто инаку може да ви се истенчи косата, доста јака фарба е. Ме интересира мене, какви се L'oreal фарбите, плавите нивни нијанси. Дали добро фаќаат, дали траат барем две три недели до следно боење но и дали се квалитени во смисла да не ја оштетуваат косата, тоа ми е многу важно? Сепак се поскапи фарби за кои треба да се одвојат едно ~500денари. Има некоја блондинка што користи L'oreal?? :*

    гарниер мислам дека не оштетуваат , ама... бојата брзо паѓа.
     
  11. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Јас на кeune ги користам и најубави ми се дури и мека косата ми ја праат :^) Да се чудиш :D Ама сега последниот пат кога се исфарбав многу светла плава ми испадна а јас поише мед плавата ја сакам..па следен пат со потемна :) Иначе со 10.23 се фарбав хидроген 9% :)
     
  12. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Аха, јас ја користев еднаш Кеune 1517 по препораки.. и многу јака фарба е! Веројатно 10.23 е послаба, ќе ја погледнам, но сепак ме интересира да чујам и други мислења. :geek:
     
  13. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Кене 15-17 ја користам четири години.
    Но ете по толку време, косата ми се многу оштети,да беше друга фарба тоа ќе ме снајдеше после максимум 1 година користење.Претходно се фарбав со Палете и поголемо срање од Палете нема!
    Инаку многу внимавам на косата, со масла, силиконски капки, маски и др.

    За плавушите:
    Бидејќи ги осетив на своја глава негативните страни на кене, ви препорачувам да не се фарбате многу често.А ако не можете да ги истрпите корените на косата, тогаш фарбајте го само тој дел од косата што ви се гледа (патецот и предниот дел на главата ), за да не дојдете до ситуацијата во која јас дојдов, морав да ја скратам косата, бидејќи фарбата ми ја уништи многу...
     
  14. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    имам користено Кeune ама многу ми паѓаше косата од таа фарба, сега се фарбам со farnier color & shine и задоволна сум многу
     
  15. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    оваа мајка ми ја користи и сите ја прашуваат што боја користи дека е перфекција дури врвни стилисти се интересираат.
     
  16. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Со Eugene Perma искуството ми било најдобро. Многу е сјајна и не губи на интензитет брзо, како што беше мојот случај со Keune. Веќе со години ја користам, не ја оштетува косата.
     
  17. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    за мене најуба е Субрина
     
  18. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    10.23 e од природните тонови, а ти таа што си ја користела претпоставувам дека е специјална затоа ти била јака.
     
  19. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Сум користела свашта ама онаја Кеуне се уште не сум ја пробала гледам ја фалите ќе ја пробам наредниот пат сигурно.
     
  20. Pippy

    Pippy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Za Keune farbite ne bi rekla bas deka se najdobri. Moeto licno iskustvo e deka tie davaat crvenkast sjaj na kosata dokolku ste reseni da se farbate kako blondinka. Moj predlog se Revlon i L'oreal. Nesto se mozebi poskapi ama vredi zatoa sto toa go pravis ednas na dva meseca. A i sepak bi rekla deka e do pigmentacijata na covek zosto na sekoj razlicno mu prima bojata sto znaci mozebi jas imam loso iskustvo so keune, no ne znaci deka i drugite bi go imale istiot problem. Sakam dokolku nekoj znae da predlozi nekoja dobra paleta na farbi. Jas koga bi se farbala naredno posto podolg period pravev pauza bi stavila Revlon. A ako imate nesto podobro pisete ke vi bidam blagodarna :)
    [mod-kirilica:g5oopmc4][/mod-kirilica:g5oopmc4]
     
    На moshus му/ѝ се допаѓа ова.