Која е најдобра марка на фарба за коса?

Дискусија во 'Коса' започната од sesilija, 28 март 2010.

 1. nena-26

  nena-26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  12
  Кој број на фарба Ревлон користиш?
   
 2. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  191
  Јас до сега сум најзадоволна од Keune,најмногу што ме нервирало кај фарбите е тоа што одма паѓаат. Последен пат се фарбав со Keune и не паѓа така лесно.
   
 3. marija.d

  marija.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  lackygirl дефинитивно сите работи на ревлон се доказано квалитетни презали ги тие 1000 ден ке се исфарбаш еднаш во тие 5 месеци со две фарби и притоа ке го фарбас коренот со поевтини,а ако се фарбас со гарниер и палете ке треба секој месец да ја фарбаш целосно косата што ке ја изгориш,ти казувам од искуство пред 3 год поцнав да ја фарбам косата со гарниер,еволушн и целосно ми се оштети,последните две год почнав да ја фарбам и негувам со фарбите и третманите од ревлон и ми е како свила,еден третман од ревлон е од 400 до 500 ден,а е замена за 5 ампули па така пресметај една ампула е 150 се исплака мн и има мн фајда!!!
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Марија, еве јас се фарбам со Гарниер со години, па не ми ни сува (дури и ми е масна, прскам Глис на врвовите, супер е), ни изгорена, имам боја каква што сакам, не паѓа наеднаш, Палете првото миење веќе ми пожолтува. Значи, до косата е, не е до цената на фарбата. ;) И плус се фарбам на секое 3-4 фарбање цела коса, инаку само корените ;)
   
 5. SweetCandy

  SweetCandy Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  20
 6. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  ја користел ли некој оваа новата фарба за коса од палете, делукс, дали е квалитетна и колку е задоволна од неа? :)
   
 7. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  434
  палете мн излегува а за сјај има мн сјај прекрасна е
   
  На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  А што мислите за овие природни фарби Биокап, што ги има во Космо?
  Се има некоја фарбано со нив? :^)

  [​IMG]
   
 9. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Последните 2-3 месеци фризерката ме фарба со грчка фарба за коса- не ме фаќајте за збор ама мислам дека Fadin се вика,така нешто :$ нијансата трае долго,не се веднаш измива,само што јас многу ја пеглам па последната недела пред фарбање ми е нијанса осветлена...ја фарбав чоколадо,сега ја осветлив со мед.Фарбата е 400ден,ама незнам дали оди со хидроген.Мене ме чини 350 ден бидејќи таа ме фарба и не ја става скрос цела фарба оти е поголема...
  Гарниер користев долго време и никаква е исто ко палете-и поскапата ја имам користено и не ми е убава,субрина -не се лоши,е сега сакам да пробам со еволушн мајка ми ја користи и ја фали дека и е убава :)
   
 10. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  677
  Пол:
  Женски
  Palette е најдобра.
   
 11. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.188
  Пол:
  Женски
  Keune , презадоволна сум :)
   
 12. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Trend up - италијански бренд на професионална фарба за коса, чини само 210 денари, а пакувањето е од 100 мл. Хидроген се купува одделно, плус уште 50 ден...Нијансите се феноменални и не паѓа со миење...Идеална фарба за густа, сува и долга коса... :)
   
 13. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.400
  Пол:
  Женски
  Лореал без амонијак.
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.872
  Нешто плаво-платинесто нијансиче се наоѓа од фарбава? :wasntme:
  И каде може да се купи? Не сум видела никаде досега... :?:
   
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Сум слушала за Keune дека се доста квалитетни, само сакам да прашам дали се доволно трајни и дали долго се задржува бојата? :)
   
 16. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  да трајни се и најреално се добива посакувана боја со нив.малку се поскапи од другите но мислам дека вредат да се платат
   
 17. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  61
  Досега ги имам користено фарбите од Палете, добри се
   
 18. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  за палете незнам,некои ги фалат,но јас имам неубаво искуство со нив.Бојата одма ми паѓа на второто-третото миење на косата а и пешкирите и перниците ги правам лом по дома
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.188
  Пол:
  Женски
  Леле извини, сега видов.Да, бојата е потрајна за разлика од другите и се добива многу убава боја.
  Јас се фарбам плава и тоа е единствената фарба која сум ја ставила и од прв пат добила посакуваната боја
   
 20. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  7.435
  Колку пари е???
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.