1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е најдобра марка на фарба за коса?

Дискусија во 'Коса' започната од sesilija, 28 март 2010.

  1. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Субрина шарм ми се супер мене сепак зависи од влакното дали ќе ја добиеш поскуваната боја не знам дали постои фарба што не паѓа 2 недели :?: без разлика каква марка е. ;)
    Еве си купив Ревлон пробав и многу брзо како да ми падна боја а 400 ден ја платив па сега ама и косата игра голема улога . :)
     
  2. bonbonka17

    bonbonka17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    8
    Гледам доста блондинки ја користат еволушн 11 11.. Ми ја препорачаа и мене ама уше не се осудувам да ја пробам зашо ми е страв да не се упрапастам сива да не испаднам : / трае ли долго и како испаѓа??
     
  3. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Досега се фарбав само со Лореал и Ревлон,се фарбам смеѓа приближно на мојата но постепено ја осветлувам затоа што бев темно кафена фарбана...сега сакам да пробам со Кеуне,дали некој се фарба со смеѓа боја од оваа фирма и како сте задоволни?
    ако некој има искуство нека ми пише,зошто веќе сум за фарбање...
     
  4. macka18

    macka18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Луѓе ај ве молам кажете ми дали од Evolution 1111 ви искача сива?? Ми е страв да не си ја уништам мојата коса??
     
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Garnier скоро ич не ја оштетуваат косата, тоа признавам, ама бојата премногу брзо паѓа. |( Ни две недели не издржуваше, а веднаш после првото миење некако се губеше сјајот.

    Сега за сега Evolution ми се најдобри, може се појаки фарби ама барем бојата стои подолго време.
     
  6. macka18

    macka18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Луѓе ај ве молам кажете ми дали од Evolution 1111 ви искача сива?? Ми е страв да не си ја уништам мојата коса??
     
  7. mihaela-m

    mihaela-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Девојки по колку време отприлика ви стои фарбата? До сега ги читав претходните коментари и гледам дека не сум само јас што има проблем со 4 мијајна на косата да ја снема бојата :worried:.
    Се надевам дека некоја од вас ќе може да ми каже некоја фарба со која би добила виолетова боја.
    Инаку се работи само за прамен а не за цела коса, па затоа не ми е проблем и да биде поскапа, подобро да ја платам поскапа од колку само еден прамен да и го уништам на косата.
    Имам црна коса, праменот ми беше бланиширан, потоа со Ревлон С20, ја добив бојата што ја сакав но за 2 недели доби никаква бледо црвена боја а коренот веке бесе плав (излезе бланшот)

    Ве молам предложете нешто, што е подобро, која фарба, дали само прелив да клавам ( затоа што исто стојат и фарбара и преливот баре кај мене :worried:)
     
  8. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Абе женски многу зависи и од косата,шо дека ќе купам скапа боја ко за месец треба пак да се фарбам,пошто ми подникнуваат белите влакна,па траела таа 5 месеци или не џабе.Иначе Garnier си користам најчесто,таа со маслиново масло,color naturals,убава е,не ми ја оштетува мн косата (секоја фарба оштетува по малку,а овие со амонијак одма ќе се измијат),а кога ставам Палетте ми гори мн косата и ми се расцветува цела. Викате Evolution се убави,можи да пробам таква.А колку пари се дали можи некоја да ми кажи?
     
  9. ZoeRaivotar

    ZoeRaivotar Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Порано користев Гарниер и бев задоволна но експериментирав со Палете и за една недела целата фарба се изми а што е најстрашно остануваше на пешкирот ( што ми се нема случено со Гарниер ) така да гласам за Гарниер ! ;)
     
  10. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Јас не се фарбам сеуште ( освен понекогаш со колор шампон :D :D ) , ама знам дека другарките кои се фарбаат дека се задоволни од Палете и Субрина. Баш и им стои убаво и повеќе трајат :)
     
  11. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    Јас бидејки сум блондинка буквално само ЕКСПЛИЦИД АУРА ми ја прави онаква сребреникава косата каква сто сакм да добијам,и го нема тој жолт тон на коренот туку подеднакво ми ја прави целата коса сребреникава без да употребувам бланш.
     
  12. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Колку пари е и дали е во комплет со хидроген?
     
  13. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    А феминки мои ај ве молам кажете ми која фарба да ја купам и да ми ги покрива белите влакна подолго од 3 недели? Многу ме нервираат само ради нив се фарбам...А не се малце :(
     
  14. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Слушнав многу пофалби за новите фарби од Avon биле многу убави, јас лично немам пробано но сум со намера да пробам.
     
  15. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Па ако се добри можи да се пробаат.А и обично на почеток се што прават прават убаво,покасно можи и да ги расипат.Па подобро сега да се земи некоја...А јас имам користено некои,само Palette не ја сакам,ептен ми ја гори косата.
     
  16. justegirl

    justegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.246
    Пол:
    Женски
    Нема да згрешиш. Јас сега сум фабана со Авон подобра фарба не сум ставила. Косата е како свила а бојата е како да е природна. Инаку јас сум црна фарбана и излегува бас како сто сакав.
     
    На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    според мене,сега за сега,еволушн,моментално и ја користам,и добра е,не паѓа брзо за разлика од некои други што имам користено :)
     
  19. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
  20. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Бев плавуша,а од пред два-три дена сум лешник фарбана.Купив една фарба која до сега не сум ја видела низ парфимериите и маркетите, се вика Syoss и чини некаде 180 ден. со се хидроген.Ме привлече бојата на моделот на кутијата и навистина ја добив, ми излезе преубаво.Е сега колку ќе трае не знам, ќе видам со тек на времето.
    А претходно се фарбав со Кене 1517 и можам да кажам дека кога е во прашање плава коса, Кене е незаменлива!
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.