1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е најмрзеливата работа којашто сте ја направиле?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Elennaa, 24 август 2014.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Сосем случајно наидов на една статија, која ми се виде интересна. И патем ме натера да прогуглам. Еве дел од мрзеливите случки. :)

  • * Се јавив во ресторанот да ми го пратат келнерот на мојата маса.

   * Се обидував со 10 стрели за пикадо да го исклучам светлото. Но, го промашив со сите и таа вечер спиев со вклучено светло.

   * Нарачав достава за пица. А живеам над пицеријата.

   * Нарачав достава на пица, само затоа што сакав цигари. Платив екстра, за возачот да ми донесе цигари.

   * Возев до факултет. Ескалаторите сѐ до 3-от кат беа расипани. Се вратив дома.

   * 45 минути седев на вц школка, затоа што ме мрзеше да си ги облечам панталоните.

   * Секогаш кога ја користам микробрановата печка, ги загревам работите на 1 минута и 11 секунди или пак, на 2 минути и 22 секунди бидејќи сум премногу мрзлив да ги мрднам прстите и да стиснам 0 пред да почнам.

   * Јас и мојата цимерка ја декориравме собата за да биде соодветна за употреба од страна на мрзливи луѓе. Едната од нас секогаш може да досегне до мини-фрижидерот и до прекинувачот за светло од својот кревет, а другата до прозорецот и климата од својот. Од тогаш па наваму никогаш и за ништо не се скаравме.

   * Брат ми седеше во неговата соба, го викнав за да ми го исклучи вентилаторот. Не сакаше, па јас се разболев.

   * Жена ми ми побара чорапи. Ги врзав за грбот на мачката и и' реков на жена ми да ја викне.

   * Сите чинии за житарки беа за миење. Покрив една валкана чинија со фолија и така јадев. Тоа го повторив и наредниот ден.

  Па? Вие со која мрзелива работа би се „пофалиле“? :rofl:

  Мене ко за инает, не ми текнува ништо. :D
   
  На Puffy2019, crimson, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
 2. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.975
  Пол:
  Женски
  Искрено ретко ме фаќа мрза ама кога ќе ме фати не ме пушта цел ден, така што од мрза и не јадам.
  Во една народна приказна ( мрзливата жена), жената седна под едно дрво со јаболки ја отвори устата и чекаше да и падне јаболко во устата:)
   
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.859
  Допаѓања:
  39.452
  Пол:
  Женски
  Мене(а сигурна сум и на многу други) ми се има случувано да и викам на мајка ми вода да ми донесе од другата соба. :D А пак татко ми,преспиваше,се разбуди,јас во друга соба седам,ми звони на мобилен за да отидам в кујна и кафе да му сварам. :rofl:
   
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.454
  Пол:
  Женски
  Пред четири години. Ја истрпев цела главоболка од почеток до крај (едно три саати) зашто ме мрзеше да станам, да направам десет чекори (буквално “се шмекавме“ со гезвето и тоа у крупен кадар) и да си сварам кафе (5 минути работа).
   
 5. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Од кога имам стол онаков,за на биро со кој можам да се возам,тоа ми е такси по дома и не станувам од него,ако ми притреба нешто ќе си се возам само :D 8)
   
  На Sanniii, Someonespecial, Crna Dama и 14 други им се допаѓа ова.
 6. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.429
  Допаѓања:
  17.008
  Пол:
  Женски
  Беше петок. И ние испаднати седеме во еден ресторант, а надвор врнеше. Само што станавме да одеме во дискотеката, надвор почна многу силно да врне. И јас, за да не ми се извитка косата од дождот, си викнав такси, а дискотеката ми беше на едно 15-20 чекори. :rofl:
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.400
  Пол:
  Женски
  Си го фрлам телефонот на кревет бидејќи ме мрзи да направам пет чекори да го ставам.Па сеа негов проблем е ако му го пукнам екранот. :D
   
 8. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.524
  Чешмата позади мене ја терам мајка ми да излезе од купатило да ми даде вода :tmi:
   
 9. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Ја гледам и најдосадната програма затоа што ме мрзи да станам и да го земам далечинскиот управувач за да сменам канал :)
   
  На Tri_Bubacki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  8.274
  Пол:
  Женски
  Гледам цртани на тв затоа што ме мрзи да ја тргнам чинијата од мене и да го земам далечинското.

  Лежам во кревет и три часа по станување, затоа што ме мрзи да се пресоблечам. :)
   
  На Nalutena1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  Спијам и едно време на телевизорот се вклучи силна музика, се разбудив и ме мрзеше да станав да го искл. и да си легнам и продолжив да спијам со ПРЕгласна музика |( :^)
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Кога даљинското или било кој предмет ми е под нозе, а сакам да го земам, тоа го правам со прстите на нозете и го кревам нагоре да го земам. :D

  Исто и кога сум на кревет, а сакам да земам нешто околу мене што е, не станувам да го земам него се тегнам ко гасеница да го фатам.
   
  На CrazyGirl15 и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.
 13. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.407
  Допаѓања:
  2.170
  Пол:
  Женски
  И ѕвонев на мајка ми на телефон да дојде кај мене в соба да ми го изгасне светлото зошто јас демек бев многу убаво наместена, па да не ми се расипе положбата, а иначе светлото е над мене и можам да го изгаснам само ако ја подигнам раката. :D :tmi:
   
  На crimson и Dobie им се допаѓа ова.
 14. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Eднаш со брат ми седиме во соба и вратата и џамот отворени и ПРОМАЈА! Се дереме полаа саат ко не нормални по мајка ми за да дојде врата да затворе :rofl: :rofl: :x
   
 15. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.053
  Допаѓања:
  27.172
  Неколку пати го имам направено ова: Легнав да спијам навечер и убаво си се наместив под ќебенцето, ама гледам не сум го изгасила светлото во собата. Телефонот ми беше на маса до креветот. Го земав и му титнав на брат ми, он беше у соба. Кога дојде ми вика што е, му викам ај изгаси светло, ме мрзи да станам :lol: :lol: и ми изгаси :) :)
   
 16. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Еднаш легнувам да спијам и сум легнала со упалено светло ме мрзи да станам да го угасам , и почнав да се дерам по мајками :мамооооо мамоооо доаѓај веднаш имам нешто важно да ти кажам !" И таа цела испаничена :Што?! И јас и велам :Мамо знаш колку многу те сакам ,ај угаси светлоо " :wasntme: и она го угаси . 8) Happy End
   
  На Crna Dama и Tumblr.123 им се допаѓа ова.
 17. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  Со нога ги отворам вратите од купатило аххаха ме мерзи и ракава да ја помрднам некогаш.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 18. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.459
  Допаѓања:
  13.774
  Со сестра ми ја делиме истата соба.Си легнавме да спиеме и таа се покри со две кебиња,а јас со едно.Не беше многу ладно кога си легнавме,сеуште беше топла собата ( беше зима,ама оние потопли денови) Додека беше тола собата убаво ми беше со едно кебе,ама после кога почна да студи,а ме мрзи да донесам уште едно кебе,требаше да се спуштам на долниот спрат,ем студи,ем ќе се расонам.Викам,ај сестра ми ќе си донесе друго и и го украдов нејзиното второ кебе,си се замоткав и про :lol: должив да спијам.
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 19. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Ни беше расипано даљинското од телевизорот у дневна, и нормално пошто телевизорот е мнооогу далеку да, нема јас сега така убаво легната, наместена да зеам и да станувам за да си мењам.. таман работа! па затоа земав и со сукалка си ги менував каналите!
   
  На iloveyou29, Crna Dama, LittlePinky и 6 други им се допаѓа ова.
 20. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  351
  Пол:
  Женски
  Ако ми треба некој што е во другата соба, му се јавувам на телефон за да го викнам.
  Ако мајка ми не ми постави да јадам, не јадам.
  Ме мрзи да стојам додека се туширам, па си седнувам во када.
  Го пуштам и го исклучувам компјутерот со нога.
  Понекогаш ме мрзи да се облечам и цела ден ја поминувам во пижами...
  ме мрзи уште катаљарда работи ама ме мрзи да ги кажам. 8)