Која е твојата идеална фризура?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Pink.Barbie, 26 април 2014.

 1. Pink.Barbie

  Pink.Barbie Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  23
  Пред некој ден видов ваква тема на друг форум, па одлучив и јас да отворам на овој :D
  "Која е твојата идеална фризура?" e сајт за забава, каде што можете да видите која фризура најубаво ви стои, според името, презимето и полот. :*
  Ајде феминки, која е вашата идеална фризура? 8)

  Линк до сајтот:
  http://www.whathair.com/en/

  Ако постои ваква тема, слободно Канта. :P
   
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.764
  Допаѓања:
  37.681
  Пол:
  Женски
  :D :rofl: :D
  Moptop/Beatle Haircut
   

  Прикачени фајлови:

  • im099.jpg
   im099.jpg
   Големина на фајлот:
   13,3 KB
   Прегледи:
   50
 3. Pink.Barbie

  Pink.Barbie Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  23
  Не напоменав горе каква фризура ми се падна.

  Emo + Liberty spikes 8)

  Се извадив од памет :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • im093.jpg
   im093.jpg
   Големина на фајлот:
   12,2 KB
   Прегледи:
   46
 4. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  [​IMG] the hairstyle that goes best with your character is...Induction cut хахах :D :D :D
   
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.317
  Допаѓања:
  26.608
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Pagoda
  хахахахахахаххахахахахахахахахаха
  па да де
  вака дома си седам хахахахахахахахахахаххаха
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Oneo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  [​IMG]
  аххааххахахаа :rofl: :rofl: пудинг овоа напред
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.789
  Допаѓања:
  128.133
  Пол:
  Женски
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Big hair
   
 9. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  16.150
  Пол:
  Женски
  Snow-Star the hairstyle that goes best with your character is..

  [​IMG]
   
 10. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  2.309
  Пол:
  Женски
  Точнооо...100000%
  :D:D:D
   

  Прикачени фајлови:

  • im017.jpg
   im017.jpg
   Големина на фајлот:
   15,2 KB
   Прегледи:
   7
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.296
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Сличен ми е обликот на косата.
   
 12. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  уф, баш би сакала да ми е ваква секој ден :D 239cd2bc7f6c4efa49e82506ea7a07fb.jpg
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.887
  Допаѓања:
  26.523
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Хахаххахаха, леле... :rofl:
   
 14. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.880
  Допаѓања:
  55.369
  Пол:
  Женски
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.901
  Допаѓања:
  4.280
  Пол:
  Женски
  Sophisticated chignon
  [​IMG]
   
 17. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
 18. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  26.134
 19. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  1.449
  Пол:
  Женски
 20. VladeMila

  VladeMila Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  429
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски