1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која половина од мозокот повеќе ја користите

Дискусија во 'Форумски игри' започната од RedRose97, 30 септември 2010.

 1. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Ова е многу интересен тест. Откријте која половина од мозокот ја користите повеќе: левата или десната.
  Еве линк до тестот: http://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/te ... koristite/
  Прочитајте го цел текст и обидете се. :)
  Ако има ваква тема се извинувам но јас не ја најдов.
  Линкот е од вебсајтот Кафе Пауза
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
 3. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
 5. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
 6. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
 7. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.294
  Пол:
  Женски
  Леле од женава свест ми се заврти. Неможам да сфатам како може некој да гледа дека се врти спротивно од стрелките, кога јасно се гледа дека се врти во нивна насока. Десна и јас.
  Што ми е најчудно, на овој тест од 18 прашања, 18 ги одговорив како личност чија лева хемисфера е подоминантна. :?:
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  ^ Лоли, и јас го направив тестот ми испадна лева. Стварно и јас незнам како може девојката да се врти во спротивно од насоката на стрелките на часовникот кога се гледа дека не е така.
   
 9. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Прво десна, па лева :D
   
 10. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Јас можам да ја сменам насоката на движење на девојката. :D И се загледав во половината и после ми се смени насоката и се зачудив, Пробав пак и пак ми успеа. Баш е интересно. :D
   
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Ха! Знам што е работата. Девојката се движи прво во насока на стрелките на часовникот (со десната нога), а после некое време ја менува насоката и се движи во спротивно од стрелките на часовникот (со левата нога). Сепак поради ова не мислам дека е некој правилен тест.
   
 12. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  17
  лева :P и паметот ми се сврти од гледање оќоравев и не ми се смени во другата насока :lol:
   
 13. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  36
  Десна :) и табелата подоле е навистина точна :)
   
 14. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Не девојката не ја менува ногата, бидејќи ако не се сконцентрираш не ја менува насоката. :)
  Мене левата ми испадна. Се обидов да ги сменам и кога се сконцентрирав доволно на цела слика се смени насоката. По тоа беше лесно. Совет фокусирајте се на деталите (ако ви е десната страна доминантна) или на селата слика (десната) и ќе ја смените.
   
 15. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  ^ Верувај пробав секако и така е. Дури ја отворив во 2 прозорци сликата и се менува и без да се концентрираш 100%.
   
 16. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  да се менува
  редруз 97 гледај ја во нозете без прекин и ќе забележиш, јас забележав и кога ја менува насоката :)
   
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Според мене обратно се врти, што значи левата, а ми одговараат сите карактеристики за десната. :D
  Обратно се врти, гледам и гледам и никако не можам да ја видам во друга насока. :)
   
 18. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Прво лева, па десна. Мислам дека сликата се менува, а нема врска дали ќе се сконцентрирам или не.
   
 19. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Знам дека не е точна многу сликата, ако беше ќе ја ставев во психологија. Ова е само игра, за занимавање.
   
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  лева :^)
  и успеав да ја сменам насоката на девојката :lol: