1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој би ве глумел доколку се снима филм за вас?

Дискусија во 'Насмевка' започната од referentka, 6 август 2015.

 1. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.612
  Допаѓања:
  303.088
  Еве јас да почнам прва

  Шерон Стоун мислам дека е доволно достојна да ме глуми..:lol::lol:
   
  На Lotus-14 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Katie Findlay :P
   
 3. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  5.355
  Пол:
  Женски
  Andzelina Dzoli,Monika Beluchi
   
 4. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  5.119
  Пол:
  Женски
 5. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.385
  Пол:
  Женски
  Jessica Alba :P
   
 6. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.877
  Допаѓања:
  236.682
  Keira Knightley
   
  На fff3 и Lella им се допаѓа ова.
 7. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.086
  Допаѓања:
  30.159
  Пол:
  Женски
  Лив Тајлер, ми рекле дека физички многу потсетувам на неа или Шарлиз Терон оти одлично глуми.
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.050
  Пол:
  Женски
  :envy:
  Секси глумица, нема што ..добар избор ! (y)

  А што знам која би ја одбрала да ме глуми ? :?:
  По темперамент и донекаде изглед, најблиску ми е некако Натали Портман.
   
 9. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.612
  Допаѓања:
  303.088
  Мислам дека и по карактерот на улгоите што ги толкува и по однесувањето е слична како мене т.е. јас како нејзините улоги ха,ха...затоа ја избрав неа.
  Мислам дека само таа може да ме отслика
   
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.481
  Допаѓања:
  273.894
  Пол:
  Женски
  Reese witherspoon
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.427
  Пол:
  Женски
  Мене би ме глумела дадичкава која што е на мојов аватар инаку позната професионлна актерка. А која е таа и во каков тип на филмови глуми оставам сами да откриете. Веројатно таа одлично би се снашла во улогата да биде јас.
   
 12. NightBreaker

  NightBreaker Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Машки
  Цурката на твојот аватaр ако не грешам е Саша Греј, позната порно актерка. Интересна одлука она да те глуми, водиш живот на порно celebrity? Или многу си активна на секс полето? :D

  Ако би се снимал филм за мене би сакал да ме глуми Расел Кроу кога бил во помлади години (кога се снимал Гладијатор на пр.), Џорџ Клуни (било која возраст пошто е лепота човек :D) и Клајв Овен (било која возраст).

  Во продолжение еве фотки од тројцата по редослед по кој ги споменав.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.427
  Пол:
  Женски
  Грешиш, актерката се вика Сајтерија. А ти да не си се преценил малку или поточно да не си го потценил малку Џорџ Клуни?
   
 14. NightBreaker

  NightBreaker Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Машки
  Знам дека имаше шанса да згрешам пошто знам како изгледа Саша Греј, а оваа личи на неа ама сепак не била она. :D

  Не сум се ни преценил ни потценил како себе така и Џорџ Клуни. Зашто не ти се свиѓа типот? Поубав ти беше кога беше помлад? Па во право си до негде сега откако остаре згужван и збрчкан е малку. :D Мене не би ми сметало да ме глуми пошто пред се добар актер е, во втор план ставам физички изглед. Ако е по физичка сличност тогаш може Клајв Овен да ме глуми. :D
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.061
  Допаѓања:
  77.436
  Пол:
  Женски
  Одри Хепберн, но очигледно во некои подобри времиња.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.930
  Допаѓања:
  26.814
  Пол:
  Женски
  Leighton Meester, ми велат некои дека личи на мене, а и се пронаоѓам во нејзините улоги.
   
 17. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.191
  Допаѓања:
  106.273
  Cate Blanchett.
  Не ми се верувa декa пишaв вo темaвa (facepalm):D
   
  На imelda, 1209, Arthur и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.921
  Пол:
  Женски
  Бидејќи најверојатно филмот за мене би бил комедија, може Sandra Bullock или Drew Barrymore. :D
   
  На jelena.rozga, anel, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.905
  Пенелопа Круз :)
   
  Последна измена: 11 август 2015
 20. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.802
  Пол:
  Женски
  Мила Кунис:D
   
  На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.